Adele zazpívá song z bondovky Skyfall na Oscarech

Kultura Kultura
25. 1. 2013 14:18
Píseň z poslední bondovky je mezi nominovanými na Oscara 2013
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Zpěv Adele bude součástí 85. ceremoniálu předávání Skyfall, hlavní píseň stejnojmenného bondovky, s níž v minulém roce uspěl režisér Sam Mendes. 

Adele si přijela do Beverly Hills pro sošku za titulní píseň bondovky Skyfall
Adele si přijela do Beverly Hills pro sošku za titulní píseň bondovky Skyfall | Foto: Reuters

Adele a spoluautor písně Paul Epworth jsou právě za titulní song na cenu Akademie také nominováni. Skyfall celkově získal pět nominací. Píseň již stačila vyhrát Zlatý glóbus.

„Je ctí být nominována a až hrůzně úžasné zpívat před lidmi, kteří znovu a znovu probouzeli moji představivost," řekla Adele. „Je to něco, co jsem ještě nikdy nezažila a pravděpodobně se mi to přihodí pouze jednou!"

Pocta se titulní bondovské písni vyhýbala od roku 1981, kdy byl na Oscara nominován song For Your Eyes only. 

„Cítíme ohromný respekt vůči Adelinu unikátnímu uměleckému projevu jako zpěvačky i písničkářky," prohlásili Craig Zadan a Neil Meron, producenti letošního oscarové show. "V současnosti je jednou z nejúspěšnějších hudebních umělců na světě a věříme, že její představení bude vzrušujícím momentem pro diváky přímo v Dolby Theatre a lidi u  televizních obrazovek."

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy