Dobrodružný kocour baví internet. Miluje vodítko, výlety a své psí sourozence

Magazín Magazín
24. 2. 2020 16:00
Arlo by se dal popsat jako kočkopes. Přerostlé kotě sice vypadá jako šelma, charakter a záliby má ale jako dospělý pes. Žije v anglickém hrabství Yorkshire, kde je divoká příroda a vlhké podnebí. Kocourovi však mokřady nevadí, má pláštěnku a vodítko, na kterém chodí na výlety se svými nevlastními sourozenci.
Dobrodružný kocour miluje vodítko, výlety do přírody a své psí kamarády | Video: Instagram/The.good.cat

Arlovi je teprve devět měsíců, a už viděl kus Anglie. Majitelé ho naučili chodit na vodítku a od té doby rozšiřuje svůj turistický okruh. Vylezl nejvyšší horu Anglie, navštívil Hardcastle Crag i vodní nádrž Butterley Reservoir.

"Arlo je sebevědomý kocour. Nevadí mu potkávat lidi na cestě, nechá se od nich pohladit i pochovat. Miluje přírodu, pozorovat ptáky a lézt po stromech," říká Arlova majitelka Crissy Listerová pro britský zpravodajský server BBC.

Na výletech kocoura doprovází jeho psí sourozenci. Až Arlo vyroste, bude velký jako jeden z nich. Druh mainské mývalí kočky, kterou v 19. století pravděpodobně vyšlechtili Američané, může v dospělosti vážit šest až osm kilo. 

"Máme radost, že vidí kus světa a ne jen ulice před domem. Díky vodítku jsme si jistí, že je v bezpečí a zároveň toho prozkoumá víc než kdejaká jiná kočka," uzavírá Crissy Listerová.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy