Dobrodružný kocour baví internet. Miluje vodítko, výlety a své psí sourozence

Magazín Magazín
24. 2. 2020 16:00
Arlo by se dal popsat jako kočkopes. Přerostlé kotě sice vypadá jako šelma, charakter a záliby má ale jako dospělý pes. Žije v anglickém hrabství Yorkshire, kde je divoká příroda a vlhké podnebí. Kocourovi však mokřady nevadí, má pláštěnku a vodítko, na kterém chodí na výlety se svými nevlastními sourozenci.
Dobrodružný kocour miluje vodítko, výlety do přírody a své psí kamarády | Video: Instagram/The.good.cat

Arlovi je teprve devět měsíců, a už viděl kus Anglie. Majitelé ho naučili chodit na vodítku a od té doby rozšiřuje svůj turistický okruh. Vylezl nejvyšší horu Anglie, navštívil Hardcastle Crag i vodní nádrž Butterley Reservoir.

"Arlo je sebevědomý kocour. Nevadí mu potkávat lidi na cestě, nechá se od nich pohladit i pochovat. Miluje přírodu, pozorovat ptáky a lézt po stromech," říká Arlova majitelka Crissy Listerová pro britský zpravodajský server BBC.

Na výletech kocoura doprovází jeho psí sourozenci. Až Arlo vyroste, bude velký jako jeden z nich. Druh mainské mývalí kočky, kterou v 19. století pravděpodobně vyšlechtili Američané, může v dospělosti vážit šest až osm kilo. 

"Máme radost, že vidí kus světa a ne jen ulice před domem. Díky vodítku jsme si jistí, že je v bezpečí a zároveň toho prozkoumá víc než kdejaká jiná kočka," uzavírá Crissy Listerová.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Turecko ohrožuje evropské hranice, zvažte jeho členství v celní unii, žádá EU řecký premiér

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval členské země Evropské unie, aby zvážily pokračování celní unie s Tureckem. Uvádí to agentura Reuters. Mitsotakis pronesl výzvu po pátečním setkání v Nikósii s kyperským prezidentem Nicosem Anastasiadesem a s egyptským prezdidentem Abdalem Fatahem Sisím. Zástupci tří zemí se shodli na tvrdé kritice počínání Turecka ve Středomoří.

"Není možné, aby tato země (…) měla výjimku z cel, těžila z přístupu na společný trh a současně ohrožovala východní hranici Evropské unie," uvedl na adresu Turecka Mitsotakis. Celní unie s Tureckem vstoupila v platnost 31. prosince 1995 a díky ní není zahraniční obchod mezi Tureckem a zeměmi EU zatížen cly. Podle Eurostatu bylo v roce 2019 Turecko pátým největším obchodním partnerem EU. Vývoz do Turecka činil 68,2 miliard eur (zhruba 1,76 bilionu korun) a dovoz z Turecka 69,8 miliard eur (zhruba 1,8 bilionu korun). V případě ČR činil export do Turecka 44,2 miliardy korun a import 38,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy