Kingdom Come se už prodaly dva miliony kopií. Z české hry je fenomén, co dobyl svět

map ČTK map, ČTK
13. 2. 2019 7:39
Přesně před rokem vyšla videohra Kingdom Come: Deliverance, odehrávající se v Čechách v době panování Václava IV. Vznikla ve studiu Warhorse vývojáře Daniela Vávry, který už před více než 15 lety stál u zrodu prvního dílu dnes již kultovní Mafie. Připomeňte si milníky a zajímavosti historické hry odehrávající se v Posázaví.
Kingdom Come: Deliverance
Kingdom Come: Deliverance | Foto: Warhorse

Vyprodáno hned první den

"Česká hra Kingdom Come: Deliverance je u mnoha tuzemských obchodníků vyprodaná," psala 13. února 2018 tuzemská média o jedné z nejnákladnějších počítačových her, kterou přesně před rokem vydalo studio Warhorse.

Hru si totiž před uvedením objednaly desítky tisíc zájemců, což naznačilo, jak enormní zájem o nový projekt Dana Vávry bude.

Pokud lidé před rokem chtěli Kingdom Come na fyzickém nosiči a neměli titul předobjednaný, museli týden počkat na druhou várku.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy