Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Když zisk není to hlavní

komerční článek
9. 9. 2020 8:51
Zaměstnávat handicapované má smysl. V Z+M Group to vědí. Místa pro ně vytvářejí už 20 let.
Foto: komerční článek

"Zaměstnávání zdravotně postižených osob není snadné. V Z+M Group však vnímáme zaměstnávání handicapovaných pracovníků jako prostředek přímé pomoci těmto lidem," vysvětluje obchodní ředitel Jan Krawczynski. Díky tomu může Z+M Group ostatním firmám nabídnout možnost náhradního plnění. "Dosáhnou tím nejen úspory, ale především pomohou potřebným, a stanou se tak součástí něčeho většího," říká Jan Krawczynski. 

Proč jste se rozhodli investovat právě do vytváření pracovních míst pro handicapované? 

Na samém začátku byla potřeba najít do naší výroby zaměstnance na zkrácené úvazky. Pak jsme ale pochopili, že těmto lidem skutečně pomáháme se začleněním do normálního pracovního prostředí, a tím i do běžného života a společnosti. Handicapovaní kolegové jsou dnes plnohodnotnou součástí našeho týmu, a to napříč celou strukturou Z+M Group. I s jejich přispěním se naše firma etablovala a dosáhla na trhu současného postavení. 

Foto: komerční článek

Co všechno to obnáší?

Zaměstnávání osob s omezením je hlavně o individuálním přístupu a pochopení možností daného kolegy. Ne vždy jej lze "zaškatulkovat" do pracovní pozice úplně standardním způsobem. Často řešíme individuální nastavení pracovní doby nebo speciální pracovní pomůcky, stejně tak musíme počítat např. s větším pracovním volnem na případnou lékařskou péči nebo lázně apod. Je to trošku náročnější, ale za ty desítky let jsme již na tyto situace interně nastaveni a řada nově přicházejících handicapovaných kolegů je naším přístupem mile překvapena.

Co byste doporučil dalším firmám, které by chtěly takovýmto způsobem "přerůst svůj vlastní business" a vrátit část zisku společnosti?

Na tuto otázku je podle mě velice snadná odpověď. Buď jděte stejnou cestou jako my nebo - pokud k tomu nemáte potřebné podmínky - navažte spolupráci s námi a podpořte zaměstnávání zdravotně postižených lidí v režimu náhradního plnění. Neberte přitom náhradní plnění jako zákonnou povinnost, ale jako nástroj, jak můžete pomoci těm nejpotřebnějším.

Foto: komerční článek

Jaké služby a v jakých oborech formou náhradního plnění nabízíte?

Naši nejsilnější stránkou jsou služby v oblasti tiskových a dokumentových řešení. Dnes umíme pokrýt celý životní cyklus dokumentu. Dodáme papír či kancelářské potřeby, pronajmeme a servisně zajistíme tiskové zařízení, vytištěné dokumenty, např. faktury, jsme schopni následně digitalizovat a vytěžit v našem digitalizačním centru, informace z dokumentu zapsat do DMS sytému a poté ERP systému. Samotný dokument pak archivovat nebo skartovat. Stejně tak můžeme v režimu náhradního plnění dodat IT infrastrukturu a hardware/software nebo zajistit kompletní dotační management nejen na jejich pořízení.

Foto: komerční článek

Kolik může díky spolupráci s vámi zaměstnavatel ušetřit prostředků?

Naši zákazníci, kteří využívají náhradní plnění, ušetří obvykle přes 30 %. Obecně se však snažíme zákazníkům nabídnout komplexní služby, např. zajistit jim audit tiskového prostředí a navrhnout ideální řešení k dosažení maximální úspory nákladů na tisk.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 5 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy