Kdo bude Superprase? Hledá se v reality show

ČTK ČTK
20. 4. 2009 16:30
Vídeň - Kdo se stane superprasetem? O to ode dneška na internetu soutěží čtyři netradiční účastníci reality show.
Pauli, Piggy, Lilly a Fredi. Kdo vyhraje?
Pauli, Piggy, Lilly a Fredi. Kdo vyhraje? | Foto: http://www.pigbrother.at

Soutěž, která v narážce na proslulou reality show Big Brother nese název Pigbrother, se odehrává výhradně na internetu.

Jejími protagonisty jsou čtyři rakouští čuníci ze statku v hornorakouském Helfenbergu.

Po dva měsíce je bude neustále zabírat webová kamera a jejich záběry živě přenášet na internet.

Pro svého favorita mohou zájemci hlasovat na stránkách www.pigbrother.at.

Prasečí miss

O titul se ucházejí bystrý šibal Fredi, filozoficky založený Pauli, zvědavá modrooká Lilly a zkušená "harcovnice" podobných soutěží Piggy.

Ta před nedávnem s velkým náskokem zvítězila v prasečí soutěži krásy, uvádějí organizátoři v jejím profilu. Z něj je možné si stáhnout i fanouškovskou kartu s autogramem svého prasečího idolu.

Vedle ideální figury budou čuníci před kamerou každý týden předvádět i své dovednosti a sportovní vlohy.

Slavnosti jídla

Při takzvané prasečí olympiádě na ně čeká například fotbal nebo turnaj s pěnovou kostkou. Finálovou disciplínou bude typicky prasečí - vážení, který ze soutěžící nejvíce přibral.

Netradiční reality show je reklamou na kulinářský festival, který se uskuteční na nedalekém hradě Piberstein 6. a 7. června.

Kdo si v internetovém hlasování vsadí na vítěze, může mimo jiné získat vstupenky na třetí ročník těchto slavností jídla.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Po sto dnech od puče jsou Barmánci znovu v ulicích. Stovky už při demonstracích přišly o život

Po 100 dnech od puče, který sesadil civilní vládu, tisíce Barmánců znovu vyšly do ulic demonstrovat proti vojenské juntě. V několika barmských městech se uskutečnily demonstrace, blesková shromáždění či protestní jízdy, uvedla agentura Reuters. Vojenská junta v posledních třech měsících proti demonstracím nasadila bezpečnostní složky. Při represích zemřely stovky lidí.

Armáda se chopila moci 1. února a znemožnila první zasedání parlamentu zvoleného v podzimních volbách. Ty podle vojáků doprovázely rozsáhlé nesrovnalosti, což ale volební komise odmítla. Armáda zatkla představitele civilní vlády, a to včetně vůdkyně a nositelky Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij. Politička čelí šesti obviněním a hrozí jí až 14 let vězení.

Po státním převratu vypukly Barmě protesty, při kterých lidé odmítali návrat vojáků k moci. Armáda vládla zemi několik desetiletí a umožnila vznik civilní vlády teprve v roce 2015. Proti demonstracím a stávkám násilně zasáhly bezpečnostní síly. Podle Asociace na pomoc politickým vězňům (AAPP) při represi zemřelo 781 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy