Kazma odhalil pozadí prohrané sázky s Marešem. Byla to připravená kampaň, tvrdí

mp
Aktualizováno 12. 9. 2018 17:31
Fingovaná nehoda byla údajně součástí kampaně, do které Kamil Bartošek zapojil i ministerstvo dopravy a Červený kříž.
Kazma odhalil pozadí prohrané sázky s Marešem. Sledujte ukázku One Man Show | Video: Stream.cz

Téměř pět měsíců trvalo, než se vyjádřil Kamil Bartošek, známý pod uměleckým jménem Kazma, k fingované dopravní nehodě, kterou připravil letos v dubnu s týmem svého pořadu One Man Show na moderátora Leoše Mareše.

Ten se téhož měsíce vsadil s kolegou z rádia Patrikem Hezuckým, že bude několik týdnů jezdit pouze v trabantu, a pokud ho kdokoliv nachytá, jak řídí jiné auto, přijde o své ferrari. A to se v dubnu podařilo týmu One Man Show. Mareš totiž nastoupil do bouraného vozu, se kterým chtěl couvat, aby zachránil život, jak tehdy moderátor na Instagramu vysvětlil.

"U dopravní nehody zastaví jen jeden člověk z deseti. Jsme rádi, že se dnes Leoš Mareš stal nevědomky ambasadorem všech těch, kteří by zastavili," okomentoval tehdy video přímo z místa havárie Kazma. 

Právě dramaticky nízký počet lidí, kteří zastaví u dopravní nehody, se stal námětem celého videa, které Kazma zveřejnil 12. září na webu Stream.cz.

Vysvětlil, že fingovaná havárie byla součástí osvětové dopravní kampaně. Podílejí se na ní i BESIP, ministerstvo dopravy a Červený kříž, jejichž loga jsou uvedena i na webu projektu. Na něm radí řidičům, jak se zachovat v případě, že pojedou kolem dopravní nehody. "Pokud ta kampaň zachrání jeden lidský život, tak má velký smysl," říká ve videu ministr dopravy Dan Ťok.

Finančně se ministerstvo dopravy na kampani nepodílelo, Ťok a BESIP nad ní pouze převzali záštitu. "Na projekt také odkazujeme na našich komunikačních kanálech. Vedení kampaně je v kompetenci autorů projektu," vysvětlil Tomáš Neřold z BESIPu a dodal: "Každý projekt, který osloví velkou skupinu veřejnosti a přispěje k tomu, aby si lidé na silnici více pomáhali a nežili jen ve vlastní bublině, je přínosný."

Kazma do projektu zapojil řadu známých osobností, například zpěváka Vojtu Dyka či politika Dominika Feriho.

"Nemyslím si, že by se takovými podobnými způsoby mělo upozorňovat na cokoli. Někoho zmlátit, aby se upozornilo na násilí. Někoho rozbrečet, aby se upozornilo na smutek. Někoho zneuctít, aby se upozornilo na křivdu," vyjádřil se ke Kazmově videu Leoš Mareš na Instagramu.

Kazma podle Mareše plánoval velkolepé převzetí ferrari, který chtěl následně prodat, utržené peníze věnovat na charitu a jmenovat ho "sponzorem One Man Show". Mareš Kazmovi místo toho navrhl, že mu auto pouze půjčí a věnuje jeho nadaci milion, to ovšem Kazma podle moderátora Evropy 2 nakonec vystřihl. "Poté co chlapci v létě předělali scénář a upravili pointu, vyprodukovali ve střižně opravdu skvělou show. Gratuluju," dodal Mareš.

Reakce na sociálních sítích jsou rozpačité, lidé na jednu stranu oceňují, že Kazma upozorňuje na vážný problém, na tu druhou ale připomínají, že se za každou cenu snaží zamaskovat dubnový přešlap s nahranou dopravní nehodou.

Podívejte se na video: Blbce z lidí prvoplánovitě nedělám, tvrdí Kazma

Mám pocit, že žiju, když se dívám na lidi kolem sebe, tak jsem prožil několik životů svých vrstevníků, říká moderátor Kamil "Kazma" Bartošek. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Boeing kvůli počasí opět odložil zkušební let letounu 777X

Americká strojírenská společnost Boeing v pátek stejně jako ve čtvrtek odložila zkušební let svého širokotrupého letounu 777X kvůli špatnému počasí. Oznámila to firma. Dodala, že se o let znovu pokusí v sobotu v 19:00 SEČ.

Zkušební let stroje 777X se měl původně uskutečnit již loni v létě, Boeing ho ale odložil a zdůvodnil to problémy s křídly, softwarem a dodávkami motorů firmy General Electric.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 2 hodinami

Kvůli silným bouřím a záplavám na Madagaskaru zemřelo 21 lidí

Silné bouře, které postihly severozápad Madagaskaru, si od neděle vyžádaly 21 mrtvých. Dalších 20 lidí se pohřešuje, uvedly dnes madagaskarské úřady. Prudký déšť, který na ostrově způsobil záplavy a sesuvy půdy, zasáhl téměř 90 000 lidí. Část země má narušenou infrastrukturu a hrozí nedostatek jídla, píše AFP.

Rozvodněná řeka například v městečku Mitsinjo smetla 24 lidí, z nich čtyři byli nalezeni mrtví, zbývajících 18 se pohřešuje. Ve 120 kilometrů vzdálené vesnici Tsaramandroso přišli o život rovněž čtyři lidé. Dalších devět lidí zemřelo ve městě Maevatanana, většina z nich v těžební oblasti.

Deště také poničily části dvou hlavních silnic, které spojují severozápad země se zbytkem ostrova, a odřízly tak několik vesnic. Voda na jednom místě odnesla zhruba 700 metrů dlouhý úsek silnice.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Představitelé EU i britský premiér Johnson podepsali brexitovou dohodu

Představitelé Evropské unie a Spojeného království dnes splnili jeden z posledních formálních požadavků před odchodem Británie z EU: Brusel i Londýn podepsali brexitovou "rozvodovou" dohodu, která by po ratifikaci Evropským parlamentem měla za týden ukončit spojení Spojeného království s unijní "sedmadvacítkou", informovala agentura AFP.

Dohodu nejprve za EU podepsala předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a předseda Evropské rady Charles Michel. Následně byl dokument odeslán do Londýna, kde jej podpisem stvrdil britský premiér Boris Johnson.

Europarlament bude o ratifikaci dohody hlasovat 29. ledna. Opustit EU by Británie měla po 47 letech členství o půlnoci 31. ledna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy