Kazma odhalil pozadí prohrané sázky s Marešem. Byla to připravená kampaň, tvrdí

mp
Aktualizováno 12. 9. 2018 17:31
Fingovaná nehoda byla údajně součástí kampaně, do které Kamil Bartošek zapojil i ministerstvo dopravy a Červený kříž.
Kazma odhalil pozadí prohrané sázky s Marešem. Sledujte ukázku One Man Show | Video: Stream.cz

Téměř pět měsíců trvalo, než se vyjádřil Kamil Bartošek, známý pod uměleckým jménem Kazma, k fingované dopravní nehodě, kterou připravil letos v dubnu s týmem svého pořadu One Man Show na moderátora Leoše Mareše.

Ten se téhož měsíce vsadil s kolegou z rádia Patrikem Hezuckým, že bude několik týdnů jezdit pouze v trabantu, a pokud ho kdokoliv nachytá, jak řídí jiné auto, přijde o své ferrari. A to se v dubnu podařilo týmu One Man Show. Mareš totiž nastoupil do bouraného vozu, se kterým chtěl couvat, aby zachránil život, jak tehdy moderátor na Instagramu vysvětlil.

"U dopravní nehody zastaví jen jeden člověk z deseti. Jsme rádi, že se dnes Leoš Mareš stal nevědomky ambasadorem všech těch, kteří by zastavili," okomentoval tehdy video přímo z místa havárie Kazma. 

Právě dramaticky nízký počet lidí, kteří zastaví u dopravní nehody, se stal námětem celého videa, které Kazma zveřejnil 12. září na webu Stream.cz.

Vysvětlil, že fingovaná havárie byla součástí osvětové dopravní kampaně. Podílejí se na ní i BESIP, ministerstvo dopravy a Červený kříž, jejichž loga jsou uvedena i na webu projektu. Na něm radí řidičům, jak se zachovat v případě, že pojedou kolem dopravní nehody. "Pokud ta kampaň zachrání jeden lidský život, tak má velký smysl," říká ve videu ministr dopravy Dan Ťok.

Finančně se ministerstvo dopravy na kampani nepodílelo, Ťok a BESIP nad ní pouze převzali záštitu. "Na projekt také odkazujeme na našich komunikačních kanálech. Vedení kampaně je v kompetenci autorů projektu," vysvětlil Tomáš Neřold z BESIPu a dodal: "Každý projekt, který osloví velkou skupinu veřejnosti a přispěje k tomu, aby si lidé na silnici více pomáhali a nežili jen ve vlastní bublině, je přínosný."

Kazma do projektu zapojil řadu známých osobností, například zpěváka Vojtu Dyka či politika Dominika Feriho.

"Nemyslím si, že by se takovými podobnými způsoby mělo upozorňovat na cokoli. Někoho zmlátit, aby se upozornilo na násilí. Někoho rozbrečet, aby se upozornilo na smutek. Někoho zneuctít, aby se upozornilo na křivdu," vyjádřil se ke Kazmově videu Leoš Mareš na Instagramu.

Kazma podle Mareše plánoval velkolepé převzetí ferrari, který chtěl následně prodat, utržené peníze věnovat na charitu a jmenovat ho "sponzorem One Man Show". Mareš Kazmovi místo toho navrhl, že mu auto pouze půjčí a věnuje jeho nadaci milion, to ovšem Kazma podle moderátora Evropy 2 nakonec vystřihl. "Poté co chlapci v létě předělali scénář a upravili pointu, vyprodukovali ve střižně opravdu skvělou show. Gratuluju," dodal Mareš.

Reakce na sociálních sítích jsou rozpačité, lidé na jednu stranu oceňují, že Kazma upozorňuje na vážný problém, na tu druhou ale připomínají, že se za každou cenu snaží zamaskovat dubnový přešlap s nahranou dopravní nehodou.

Podívejte se na video: Blbce z lidí prvoplánovitě nedělám, tvrdí Kazma

Mám pocit, že žiju, když se dívám na lidi kolem sebe, tak jsem prožil několik životů svých vrstevníků, říká moderátor Kamil "Kazma" Bartošek. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

Další zprávy