Kazma odhalil pozadí prohrané sázky s Marešem. Byla to připravená kampaň, tvrdí

mp
Aktualizováno 12. 9. 2018 17:31
Fingovaná nehoda byla údajně součástí kampaně, do které Kamil Bartošek zapojil i ministerstvo dopravy a Červený kříž.
Kazma odhalil pozadí prohrané sázky s Marešem. Sledujte ukázku One Man Show | Video: Stream.cz

Téměř pět měsíců trvalo, než se vyjádřil Kamil Bartošek, známý pod uměleckým jménem Kazma, k fingované dopravní nehodě, kterou připravil letos v dubnu s týmem svého pořadu One Man Show na moderátora Leoše Mareše.

Ten se téhož měsíce vsadil s kolegou z rádia Patrikem Hezuckým, že bude několik týdnů jezdit pouze v trabantu, a pokud ho kdokoliv nachytá, jak řídí jiné auto, přijde o své ferrari. A to se v dubnu podařilo týmu One Man Show. Mareš totiž nastoupil do bouraného vozu, se kterým chtěl couvat, aby zachránil život, jak tehdy moderátor na Instagramu vysvětlil.

"U dopravní nehody zastaví jen jeden člověk z deseti. Jsme rádi, že se dnes Leoš Mareš stal nevědomky ambasadorem všech těch, kteří by zastavili," okomentoval tehdy video přímo z místa havárie Kazma. 

Právě dramaticky nízký počet lidí, kteří zastaví u dopravní nehody, se stal námětem celého videa, které Kazma zveřejnil 12. září na webu Stream.cz.

Vysvětlil, že fingovaná havárie byla součástí osvětové dopravní kampaně. Podílejí se na ní i BESIP, ministerstvo dopravy a Červený kříž, jejichž loga jsou uvedena i na webu projektu. Na něm radí řidičům, jak se zachovat v případě, že pojedou kolem dopravní nehody. "Pokud ta kampaň zachrání jeden lidský život, tak má velký smysl," říká ve videu ministr dopravy Dan Ťok.

Finančně se ministerstvo dopravy na kampani nepodílelo, Ťok a BESIP nad ní pouze převzali záštitu. "Na projekt také odkazujeme na našich komunikačních kanálech. Vedení kampaně je v kompetenci autorů projektu," vysvětlil Tomáš Neřold z BESIPu a dodal: "Každý projekt, který osloví velkou skupinu veřejnosti a přispěje k tomu, aby si lidé na silnici více pomáhali a nežili jen ve vlastní bublině, je přínosný."

Kazma do projektu zapojil řadu známých osobností, například zpěváka Vojtu Dyka či politika Dominika Feriho.

"Nemyslím si, že by se takovými podobnými způsoby mělo upozorňovat na cokoli. Někoho zmlátit, aby se upozornilo na násilí. Někoho rozbrečet, aby se upozornilo na smutek. Někoho zneuctít, aby se upozornilo na křivdu," vyjádřil se ke Kazmově videu Leoš Mareš na Instagramu.

Kazma podle Mareše plánoval velkolepé převzetí ferrari, který chtěl následně prodat, utržené peníze věnovat na charitu a jmenovat ho "sponzorem One Man Show". Mareš Kazmovi místo toho navrhl, že mu auto pouze půjčí a věnuje jeho nadaci milion, to ovšem Kazma podle moderátora Evropy 2 nakonec vystřihl. "Poté co chlapci v létě předělali scénář a upravili pointu, vyprodukovali ve střižně opravdu skvělou show. Gratuluju," dodal Mareš.

Reakce na sociálních sítích jsou rozpačité, lidé na jednu stranu oceňují, že Kazma upozorňuje na vážný problém, na tu druhou ale připomínají, že se za každou cenu snaží zamaskovat dubnový přešlap s nahranou dopravní nehodou.

Podívejte se na video: Blbce z lidí prvoplánovitě nedělám, tvrdí Kazma

Mám pocit, že žiju, když se dívám na lidi kolem sebe, tak jsem prožil několik životů svých vrstevníků, říká moderátor Kamil "Kazma" Bartošek. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 18 minutami

Biden chce prodloužit smlouvu s Ruskem o kontrole jaderných zbraní, Kreml to vítá

Americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o kontrole jaderných zbraní Nový START. Napsal to dnes deník The Washington Post (WP). Smlouva byla podepsaná v roce 2010 v Praze a její platnost vyprší 5. února.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá.

Jak napsal WP, o prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Evropská komise se chce zabývat českými kvótami na potraviny, nesmějí narušit volný pohyb zboží

Evropská komise hodlá podrobně prozkoumat povinné kvóty na prodej českých potravin, pokud návrh zákona v současnosti schvalovaný parlamentem vstoupí v platnost. Novinářům to ve čtvrtek řekla mluvčí exekutivy Evropské unie, podle níž norma nesmí být v rozporu s pravidly volného pohybu zboží ani diskriminovat žádné výrobce. Pokud by zákon začal platit a porušoval unijní normy, Česku by hrozila žaloba a vysoké pokuty.

Podle návrhu novely zákona o potravinách, která ve středu prošla Poslaneckou sněmovnou, by od příštího roku prodejny potravin o ploše nad 400 metrů čtverečních musely u některých druhů potravin prodávat minimálně 55 procent českých produktů. O normě nyní bude jednat Senát, který se podle zástupců nejsilnějších klubů chystá kvóty patrně odmítnout.

"V tomto případě, který se týká nabídky potravin, je zcela zásadní zachovat volný pohyb potravinářských produktů v rámci jednotného trhu," prohlásila dnes mluvčí Evropské komise. Brusel podle ní sleduje vývoj kolem české novely, podrobně analyzovat ji však bude až v případě, pokud vstoupí v platnost. Mluvčí nicméně podotkla, že kdykoliv nějaká země zavádí nějaké regulace prodeje, musí zajistit, aby byla "nutná, vyvážená a nikoho nediskriminovala".

Zdroj: ČTK
Další zprávy