reklama
 
 

Módní svět v šoku. Návrhářka Kate Spade, kterou proslavily luxusní kabelky, byla nalezena mrtvá

Aktualizováno 5. 6. 2018 19:26
Návrhářka Kate Spade na záběrech z roku 2002 | Video: Associated Press |  00:45
Návrhářka, jejíž kabelky v 90. letech vyvolaly senzaci, spáchala sebevraždu ve věku 55 let. V jejím newyorském bytě ji nalezla uklízečka.

New York - Známá módní návrhářka Kate Spade byla v úterý nalezena mrtvá ve svém bytě v New Yorku. Podle televizních stanic CNN a CBS spáchala sebevraždu a zanechala vzkaz na rozloučenou.

Designérce, známé především díky širokým kolekcím kabelek a dámských doplňků, bylo 55 let.

Policie podle agentury AFP uvedla, že tělo návrhářky nalezla v jejím bytě v New Yorku uklízečka. O příčině smrti ale neuvedla žádné podrobnosti s tím, že to musí nejprve stanovit soudní lékař.

Vlastním jménem Katherine Brosnahanová založila značku Kate Spade Handbags v roce 1993. Nejprve se soustředila na kabelky, postupně sortiment rozšířila také na oděvy, boty, brýle či potřeby pro nejmenší děti.

Stanice CBS New York poznamenala, že její kabelky vyvolaly v 90. letech senzaci.

V roce 2006 Spadeová svůj podíl v módní firmě, která má stovky poboček po celém světě a loni ji koupila konkurenční firma Coach za 2,4 miliardy dolarů, prodala. Později založila novou značku pojmenovanou Frances Valentine.

Spadeová za svou tvorbu obdržela řadu ocenění. Rada amerických módních návrhářů (CFDA) jí například v roce 1998 udělila titul nejlepší návrhářka doplňků.

autoři: mca, ČTK | 5. 6. 2018 18:20

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama