Kameruňané se učí sázet stromy, kompostovat a včelařit. Zachraňují tak místní les

Foto: Martin Mikeš
Magdaléna Daňková Magdaléna Daňková
21. 6. 2017 13:25
Český přírodovědec Martin Mikeš se v kamerunské oblasti Bamendských hor snaží zachránit a obnovit místní horský mlžný les. Jedním z nejdůležitějších pilířů je podle něj vzdělávání dospělých i dětí. „Věřím, že vzdělávání je tou nejúčinnější a dlouhodobě nejudržitelnější zbraní v boji proti chudobě i ničení původního přírodního bohatství,“ říká. Podívejte se, jak záchrana unikátního ekosystému probíhá.
 

Právě se děje

před 7 minutami

Maradona vydržel na trenérské lavičce dva měsíce

Další trenérské angažmá Diega Maradony skončilo po dvou měsících. Slavný devětapadesátiletý Argentinec převzal v září poslední tým domácí prvoligové tabulky Gimnasia, ale dnes oznámil odchod. Souvisel s tím, že fotbalový klub z města La Plata bude mít nového šéfa.

Kapitán mistrů světa z roku 1986 Maradona vedl Gimnasiu v osmi zápasech. Třikrát s ní slavil vítězství a pod jeho vedením si tým v tabulce polepšil o dvě příčky. Na stadion přilákal tisíce nových fanoušků.

Své další působení v klubu ale spojil s šéfem Gabrielem Pellegrinem, který se v sobotních volbách nebude ucházet o znovuzvolení. "Přišel jsem s tebou a s tebou i odcházím," řekl Maradona.

Do Argentiny se vrátil z Mexika, kde do června vedl druholigový celek Sinaloa Dorados. K němu by se podle spekulací médií mohl vrátit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy