Přátelé překvapili svého transgender kamaráda, vybrali pro něj peníze na změnu jména

Velmi neobvyklý dárek dostal ke svým osmnáctým narozeninám texaský středoškolák Andi Bernabe. Jeho kamarádi mezi sebou vybrali dostatek peněz na to, aby si mohl změnit svoje jméno. Bernabe se jim totiž před dvěma lety přiznal, že se sice narodil jako dívka, ale považuje se za chlapce. Jeho kamarádi předání dárků zachytili na video na sociální síti TikTok.
Podívejte se, jak reagoval Andi na svůj dárek k narozeninám. | Video: TikTok/Andi Bernabe

Přiznat svým dospívajícím vrstevníkům, že se považujete za transgenderovou osobu, není snadné, Andi Bernabe, který se narodil jako dívka, se však osmělil a před dvěma lety se s tím svým kamarádům svěřil. Ti mu k 18. narozeninám připravili nečekané překvapení. 

Poté, co mu hromadně zazpívali "Všechno nejlepší", mu jeden z kamarádů oznámil, že pro něj ještě mají dárek. "Protože už jsi právně dospělý, vybrali jsme pro tebe dost peněz na to, aby sis mohl změnit jméno," říká mu na videu, které Bernabe zveřejnil na sociální síti TikTok. 

Osmnáctiletý Bernabe v šoku převezme dárkový certifikát a klesne na zem z vděku a překvapení, které mu jeho vrstevníci přichystali.

"Jsem tak šťastný, ohromený, nemůžu tomu uvěřit, že to udělali, zvláště když je to 300 dolarů (v přepočtu zhruba 6872 korun, pozn. red.)," řekl magazínu Yahoo Lifestyle. Podle svých slov plánoval, že si na úřední změnu jména našetří sám z brigády, o takovém dárku od svých přátel tak ani nesnil. 

Jeho přátelé mu také vytvořili domnělý rodný list, na kterém stojí Andrew Bernabe, místo dívčího jména. "Moji kamarádi jsou fenomenální. Od prvního dne jsou moji stálou podporou," uvedl. 

 

Právě se děje

Další zprávy