Přátelé překvapili svého transgender kamaráda, vybrali pro něj peníze na změnu jména

Magazín Video Magazín, Video
11. 2. 2020 16:30
Velmi neobvyklý dárek dostal ke svým osmnáctým narozeninám texaský středoškolák Andi Bernabe. Jeho kamarádi mezi sebou vybrali dostatek peněz na to, aby si mohl změnit svoje jméno. Bernabe se jim totiž před dvěma lety přiznal, že se sice narodil jako dívka, ale považuje se za chlapce. Jeho kamarádi předání dárků zachytili na video na sociální síti TikTok.
Podívejte se, jak reagoval Andi na svůj dárek k narozeninám. | Video: TikTok/Andi Bernabe

Přiznat svým dospívajícím vrstevníkům, že se považujete za transgenderovou osobu, není snadné, Andi Bernabe, který se narodil jako dívka, se však osmělil a před dvěma lety se s tím svým kamarádům svěřil. Ti mu k 18. narozeninám připravili nečekané překvapení. 

Poté, co mu hromadně zazpívali "Všechno nejlepší", mu jeden z kamarádů oznámil, že pro něj ještě mají dárek. "Protože už jsi právně dospělý, vybrali jsme pro tebe dost peněz na to, aby sis mohl změnit jméno," říká mu na videu, které Bernabe zveřejnil na sociální síti TikTok. 

Osmnáctiletý Bernabe v šoku převezme dárkový certifikát a klesne na zem z vděku a překvapení, které mu jeho vrstevníci přichystali.

"Jsem tak šťastný, ohromený, nemůžu tomu uvěřit, že to udělali, zvláště když je to 300 dolarů (v přepočtu zhruba 6872 korun, pozn. red.)," řekl magazínu Yahoo Lifestyle. Podle svých slov plánoval, že si na úřední změnu jména našetří sám z brigády, o takovém dárku od svých přátel tak ani nesnil. 

Jeho přátelé mu také vytvořili domnělý rodný list, na kterém stojí Andrew Bernabe, místo dívčího jména. "Moji kamarádi jsou fenomenální. Od prvního dne jsou moji stálou podporou," uvedl. 

 

Právě se děje

před 7 minutami

Tyčkař Kudlička je poosmé halovým mistrem republiky

yčkař Jan Kudlička se poosmé stal halovým mistrem republiky. Mezi muži se díky dnešnímu vítězství za 554 centimetrů posunul na druhé místo historických tabulek nejúspěšnějších atletů. Více titulů v hale nasbíral jen bývalý výškař Jaroslav Bába, který jich má jedenáct.

Bronzovému medailistovi z HMS 2014 Kudličkovi na výšce 554 centimetrů odpadl poslední domácí konkurent Matěj Ščerba, který zapsal 533 cm. Staronový šampion, který loni získal na halovém mistrovství republiky stříbro, si pak nechal zvednout stojany na 561, ale při pokusech o nejlepší český výkon sezony neuspěl.

"Letošní halová sezona byla o chloupek lepší než ta loňská, ale byli jsme zvyklí na lepší sezony. Doufám, že ta další, tedy letní, bude lepší. Pocitově převládá optimismus, výkonově ne, 560 mě letos neuspokojilo. Vím, jak vypadaly tréninky, pocitově to bylo o hodně lepší než ty výkony," řekl v rozhovoru na ploše.

Obrovskou radost měl z pátého titulu na 60 metrů překážek někdejší halový mistr Evropy Petr Svoboda, který závodil letos poprvé. Překážky si pětatřicetiletý závodník pražského Olympu při tréninku postavil teprve před šesti dny. "V neděli jsem zkusil techniku, v úterý náběhy, dneska jsem běžel rozběh a pak finále. Tenhle čas mě, doufám, nechá ve středisku a připravit se na olympiádu. A hlavně zůstat zdravý. Jelikož mi halová sezona začala dnes, tak byla úžasná a zároveň optimistická," radoval se z vítězného času 7,66. To je nejlepším český výkon sezony, ale o 22 setin pomalejší než Svobodův český rekord.

Předčasně skončila snaha Jana Veleby o rekordní šestý titul na šedesátce. Kvůli zranění se musel na poslední chvíli odhlásit. "Včera (v pátek) při rozcvičení jsem ucítil lehkou bolest v tříselné oblasti a následné lékařské vyšetření potvrdilo, že je tam svalové zranění, asi i dírka. Na nějaké závodění by to nebylo," uvedl na svazovém facebooku.

Zdeněk Stromšík tak měl ulehčenou cestu ke druhému titulu za sebou. Závodník domácího SSK Vítkovice zvítězil v čase 6,64, čímž vyrovnal vlastní rekord šampionátu z loňského roku.

Potřetí za sebou vyhrála šedesátku Klára Seidlová, která časem 7,27 sekundy zaostala o čtyři setiny za svým českým rekordem. Posedmé se halovou mistryní ČR stala koulařka Markéta Červenková, která si posunula letošní maximum na 16,81 metru.

Vynikající výkon v rozběhu na 400 metrů předvedla Lada Vondrová, která si vylepšila osobní rekord z Czech Indoor Gala o třináct setin na 52,12 a zařadila se na páté místo letošních evropských halových tabulek. V neděli by ji před finále čtvrtky měl čekat ještě rozběh dvoustovky. Finále na 200 metrů případně poběží půl hodiny po své hlavní disciplíně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy