Přátelé překvapili svého transgender kamaráda, vybrali pro něj peníze na změnu jména

Magazín Video Magazín, Video
11. 2. 2020 16:30
Velmi neobvyklý dárek dostal ke svým osmnáctým narozeninám texaský středoškolák Andi Bernabe. Jeho kamarádi mezi sebou vybrali dostatek peněz na to, aby si mohl změnit svoje jméno. Bernabe se jim totiž před dvěma lety přiznal, že se sice narodil jako dívka, ale považuje se za chlapce. Jeho kamarádi předání dárků zachytili na video na sociální síti TikTok.
Podívejte se, jak reagoval Andi na svůj dárek k narozeninám. | Video: TikTok/Andi Bernabe

Přiznat svým dospívajícím vrstevníkům, že se považujete za transgenderovou osobu, není snadné, Andi Bernabe, který se narodil jako dívka, se však osmělil a před dvěma lety se s tím svým kamarádům svěřil. Ti mu k 18. narozeninám připravili nečekané překvapení. 

Poté, co mu hromadně zazpívali "Všechno nejlepší", mu jeden z kamarádů oznámil, že pro něj ještě mají dárek. "Protože už jsi právně dospělý, vybrali jsme pro tebe dost peněz na to, aby sis mohl změnit jméno," říká mu na videu, které Bernabe zveřejnil na sociální síti TikTok. 

Osmnáctiletý Bernabe v šoku převezme dárkový certifikát a klesne na zem z vděku a překvapení, které mu jeho vrstevníci přichystali.

"Jsem tak šťastný, ohromený, nemůžu tomu uvěřit, že to udělali, zvláště když je to 300 dolarů (v přepočtu zhruba 6872 korun, pozn. red.)," řekl magazínu Yahoo Lifestyle. Podle svých slov plánoval, že si na úřední změnu jména našetří sám z brigády, o takovém dárku od svých přátel tak ani nesnil. 

Jeho přátelé mu také vytvořili domnělý rodný list, na kterém stojí Andrew Bernabe, místo dívčího jména. "Moji kamarádi jsou fenomenální. Od prvního dne jsou moji stálou podporou," uvedl. 

 

Právě se děje

před 22 minutami

V pražské Uhříněvsi hoří hala, hasiči zatím požár nemají pod kontrolou

V pražské Uhříněvsi hoří skladovací hala o ploše 10 krát 30 metrů. Kvůli většímu počtu zasahujících jednotek hasičů byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Na twitteru to uvedli pražští hasiči.

K požáru vyjížděli dnes kolem 17. hodiny. Podle policie bylo nutné evakuovat několik desítek lidí ze sousední haly. Stupně požárního poplachu jsou tři plus jeden zvláštní podle rozsahu události a zásahu.

Oheň zasáhl halu v Bečovské ulici, kde je podle hasičů uskladněno drogistické zboží. "Na místo míří další jednotky. Požár se zatím nedaří dostat pod kontrolu," sdělili hasiči. Možné příčiny vzniku požáru či odhad výše škod zatím neuvedli. Policisté na twitteru oznámili, že kvůli požáru uzavřeli Bečovskou ulici od kruhového objezdu.

před 25 minutami

Při sesuvu půdy na severu Indie přišlo o život devět osob

Devět lidí přišlo o život při sesuvu půdy v severoindickém státě Himáčalpradéš. Sesuté balvany spadly na vůz, v němž cestovalo 11 lidí. Zbylé dvě další osoby a jeden kolemjdoucí byli zraněni. Uvedla to agentura ANI s odvoláním na indo-tibetskou pohraniční policii (ITBP).

Balvany valící se z kopce způsobily také zřícení nedalekého mostu a poškodily několik aut. Zablokováno bylo také několik silnic, uvedla agentura Reuters.

Západ Indie v minulých dnech zasáhly monzunové deště, které vyvolaly záplavy a rozsáhlé sesuvy půdy. Ve státě Maháráštra při záplavách a sesuvech zahynulo 138 osob a desítky dalších se stále pohřešují, uvedla televizní stanice NDTV. Dvě státní dálnice a důležité silnice zůstávají zavřené pro dopravu, což ztěžuje evakuaci lidí. Mnoho jich uvízlo na střechách svých zatopených domů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy