Přátelé překvapili svého transgender kamaráda, vybrali pro něj peníze na změnu jména

Magazín Video Magazín, Video
11. 2. 2020 16:30
Velmi neobvyklý dárek dostal ke svým osmnáctým narozeninám texaský středoškolák Andi Bernabe. Jeho kamarádi mezi sebou vybrali dostatek peněz na to, aby si mohl změnit svoje jméno. Bernabe se jim totiž před dvěma lety přiznal, že se sice narodil jako dívka, ale považuje se za chlapce. Jeho kamarádi předání dárků zachytili na video na sociální síti TikTok.
Podívejte se, jak reagoval Andi na svůj dárek k narozeninám. | Video: TikTok/Andi Bernabe

Přiznat svým dospívajícím vrstevníkům, že se považujete za transgenderovou osobu, není snadné, Andi Bernabe, který se narodil jako dívka, se však osmělil a před dvěma lety se s tím svým kamarádům svěřil. Ti mu k 18. narozeninám připravili nečekané překvapení. 

Poté, co mu hromadně zazpívali "Všechno nejlepší", mu jeden z kamarádů oznámil, že pro něj ještě mají dárek. "Protože už jsi právně dospělý, vybrali jsme pro tebe dost peněz na to, aby sis mohl změnit jméno," říká mu na videu, které Bernabe zveřejnil na sociální síti TikTok. 

Osmnáctiletý Bernabe v šoku převezme dárkový certifikát a klesne na zem z vděku a překvapení, které mu jeho vrstevníci přichystali.

"Jsem tak šťastný, ohromený, nemůžu tomu uvěřit, že to udělali, zvláště když je to 300 dolarů (v přepočtu zhruba 6872 korun, pozn. red.)," řekl magazínu Yahoo Lifestyle. Podle svých slov plánoval, že si na úřední změnu jména našetří sám z brigády, o takovém dárku od svých přátel tak ani nesnil. 

Jeho přátelé mu také vytvořili domnělý rodný list, na kterém stojí Andrew Bernabe, místo dívčího jména. "Moji kamarádi jsou fenomenální. Od prvního dne jsou moji stálou podporou," uvedl. 

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Obama kritizoval na mítinku Trumpa kvůli "zpackanému" boji s pandemií

Bývalý americký prezident Barack Obama na mítinku na Floridě ostře kritizoval svého nástupce Donalda Trumpa kvůli "zpackanému" boji s epidemií covidu-19. Lepší strategie podle něj mohla zachránit tisíce lidských životů. Informovala o tom dnes stanice CNN.

Obama vystoupil na mítinku v Orlandu na Floridě, na který lidé kvůli epidemii covidu-19 mohli přijet jen v autech a z nich si projev vyslechnout.

Na podporu demokratického kandidáta na prezidenta a svého někdejšího viceprezidenta Joea Bidena vystoupil Obama už minulý týden v Pensylvánii. Florida i Pensylvánie patří ke klíčovým státům, jejichž voliče chtějí demokraté i republikáni dostat na svou stranu.

Podle bývalého prezidenta Trump pandemii ignoroval a nyní se zdráhá přijmout zodpovědnost za následky svých činů. "Ale tenhle úřad tak nefunguje. Jste zodpovědní nonstop," dodal. Současný šéf Bílého domu se podle Obamy zajímá víc než o blaho lidí o svůj mediální obraz. "Žárlí na covid kvůli mediální pozornosti, které se mu dostává," řekl.

Nadcházející volby označil Obama za "nejdůležitější za našich životů". Shromážděné vyzval, aby dali svůj hlas Bidenovi, neboť ten má podle něj "konkrétní plán", jak učinit z USA zdravější, spravedlivější a silnější zemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy