Přátelé překvapili svého transgender kamaráda, vybrali pro něj peníze na změnu jména

Magazín Video Magazín, Video
11. 2. 2020 16:30
Velmi neobvyklý dárek dostal ke svým osmnáctým narozeninám texaský středoškolák Andi Bernabe. Jeho kamarádi mezi sebou vybrali dostatek peněz na to, aby si mohl změnit svoje jméno. Bernabe se jim totiž před dvěma lety přiznal, že se sice narodil jako dívka, ale považuje se za chlapce. Jeho kamarádi předání dárků zachytili na video na sociální síti TikTok.
Podívejte se, jak reagoval Andi na svůj dárek k narozeninám. | Video: TikTok/Andi Bernabe

Přiznat svým dospívajícím vrstevníkům, že se považujete za transgenderovou osobu, není snadné, Andi Bernabe, který se narodil jako dívka, se však osmělil a před dvěma lety se s tím svým kamarádům svěřil. Ti mu k 18. narozeninám připravili nečekané překvapení. 

Poté, co mu hromadně zazpívali "Všechno nejlepší", mu jeden z kamarádů oznámil, že pro něj ještě mají dárek. "Protože už jsi právně dospělý, vybrali jsme pro tebe dost peněz na to, aby sis mohl změnit jméno," říká mu na videu, které Bernabe zveřejnil na sociální síti TikTok. 

Osmnáctiletý Bernabe v šoku převezme dárkový certifikát a klesne na zem z vděku a překvapení, které mu jeho vrstevníci přichystali.

"Jsem tak šťastný, ohromený, nemůžu tomu uvěřit, že to udělali, zvláště když je to 300 dolarů (v přepočtu zhruba 6872 korun, pozn. red.)," řekl magazínu Yahoo Lifestyle. Podle svých slov plánoval, že si na úřední změnu jména našetří sám z brigády, o takovém dárku od svých přátel tak ani nesnil. 

Jeho přátelé mu také vytvořili domnělý rodný list, na kterém stojí Andrew Bernabe, místo dívčího jména. "Moji kamarádi jsou fenomenální. Od prvního dne jsou moji stálou podporou," uvedl. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Kvůli koronaviru nebudou letní wagnerovské slavnosti v Bayreuthu

Kvůli epidemii nového typu koronaviru se letos neuskuteční tradiční wagnerovské Hudební slavnosti v Bayreuthu. Ovlivní to také program příštích ročníků, uvedli organizátoři akce v bavorském městě. Oblíbené slavnosti, jež jsou vrcholem německé operní sezóny, pravidelně navštěvovala i kancléřka Angela Merkelová. Letos měly začít 25. července a skončit 30. srpna. Na slíbené nové nastudování Wagnerovy tetralogie Prsten Nibelungův dojde až v roce 2022, na příští rok už je totiž program hotový. Diváky čeká nová produkce Bludného Holanďana a opakování dřívějších inscenací oper Tannhäuser, Mistři pěvci norimberští a Lohengrin.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Sýrie ohlásila sestřelení izraelských raket nad svým územím

Syrská protivzdušná obrana sestřelila izraelské rakety nad syrským Homsem. Informovala o tom syrská televize i agentura SANA. Podle televize izraelská letadla vypálila rakety, když byla nad libanonským územím. Izrael tradičně tyto informace nekomentuje. Podle syrských médií si operace nevyžádala mrtvé ani raněné.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Čínská basketbalová liga musí restart odložit

Plány na obnovení profesionální basketbalové ligy v Číně CBA v polovině dubna vzaly prozatím za své. Vláda nejlidnatější země světa podle agentury AP kvůli přetrvávajícím obavám z pandemie koronaviru nařídila, aby všechny velké sportovní soutěže zůstaly na neurčito přerušené.

CBA se kvůli šíření nového typu koronaviru nehraje od konce ledna, v poslední době se ale začala chystat na restart a do země se postupně začali vracet zahraniční hráči. Někteří už nastoupili do povinné dvoutýdenní karantény, jako třeba bývalý hráč NBA Jeremy Lin.

Liga podle informací médií plánovala soustředit všech dvacet účastnických týmů do dvou měst (Tung-kuan a Čching-tao) a odehrát zbytek základní části bez diváků, v přísně střežených podmínkách a pod dohledem zdravotníků. Každému celku k tomu zbývá sehrát 16 zápasů.

Na povolení úřadů bude čekat i fotbalová liga, která měla původně začít 22. února. Týmy se sice v minulém týdnu vrátily k tréninku, termín startu soutěže ale nebyl stanoven. Hovořilo se o konci dubna nebo počátku května.

Pandemie má původ právě v Číně, odkud se nákaza v prosinci začala šířit. Asijská velmoc je ale v současnosti až na čtvrtém místě žebříčku podle počtu infikovaných osob. Podle nejnovějších údajů se tam virem nakazilo přes 82.000 lidí a zemřelo na 3300. Země v poslední době hlásí poměrně nízká čísla nově nakažených, panují ale obavy, že by se zde mohl virus znovu rozšířit zejména kvůli tomu, že se do země navrátilo mnoho lidí ze zahraničí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy