Zlatý retrívr k zbláznění miluje tenisáky. Do tlamy jich schová klidně šest

eri eri
12. 4. 2021 13:52
Zlatý retrívr Finley si zamiloval tenisové míčky už při štěněčím dovádění. Jak postupně rostl, stále větší a větší tlamu bral jako příležitost, jak si co nejvíce míčků skrýt jen pro sebe.
K zbláznění miluje tenisáky. Do tlamy jich schová klidně šest | Video: Associated Press

V dospělosti se Finley z newyorského města Canandaigua dopracoval do bodu, kdy si do tlamy dokáže schovat šest tenisových míčků. Jeho umění na Instagramu Finley Molloy obdivuje téměř padesát tisíc fanoušků.

Talentovaná šelma se dočkala i oficiálního zápisu do Guinnessovy knihy rekordů. Finleyho předchůdcem byl také zlatý retrívr (jménem Augie), který si v roce 2003 nacpal do tlamy pět míčků. 

Panička Erin Molloyová v žertu přiznala, že jediná věc, na kterou si může stěžovat, je nemožnost aportování se svým mazlíčkem, neboť míček nikdy nemá šanci dostat zpět. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 minutami

Ochrana zákazníků na trhu s energiemi se zvýší, Zeman změny podepsal

Dodavatelé energií budou muset informovat zákazníky adresně o cenových změnách. Jejich zveřejnění na internetu stačit nebude. Počítá s tím novela energetického zákona, která rozšiřuje ochranu zákazníků před nekalými praktikami nepoctivých obchodníků. Parlament ji schválil navzdory varování velkých dodavatelů elektřiny a plynu nebo Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR, že úpravy mohou znamenat zdražení energií. Prezident Miloš Zeman novelu podepsal, oznámil dnes ČTK jeho mluvčí Jiří Ovčáček.

Novela proti takzvaným energošmejdům zavádí zejména registr zprostředkovatelů nabídek energií. Zprostředkovatelskou činnost v energetice stanoví jako nový druh podnikání na základě oprávnění Energetického regulačního úřadu (ERÚ). Zprostředkovatelskou licenci budou muset mít i mít společnosti, které za účelem zprostředkování dodávek energií zakládají jejich dodavatelé.

Zdroj: ČTK
před 45 minutami

Odbory se s ministerstvem zdravotnictví neshodly na růstu platů zdravotníků

Odbory se s ministerstvem zdravotnictví na růstu platů zdravotníků pro příští rok zatím nedohodly. Znovu se mají sejít v pondělí příští týden, řekla v pondělí předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR Dagmar Žitníková. Zástupci zdravotníků žádali růst platů o 3000 korun a u lékařů o deset procent, celkově by mělo jít asi o 8,6 miliardy korun. To už dříve odmítli zástupci soukromých lékařů i vedení nemocnic v radě poskytovatelů. Vyjádření ministerstva ČTK zjišťuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy