reklama
 
 

Královský protokol je nesmysl, řekla Alžběta II. bývalé první dámě USA

5. 12. 2018 13:16
Bývalá americká první dáma Michelle Obamová při představení svých pamětí v pondělí v Londýně vzpomínala i na setkání s britskou královnou Alžbětou II., na které se připravovala v obavách z přísného protokolu. Sama panovnice jí ale podle ní během návštěvy hradu Windsor v roce 2016 řekla, že formální pravidla pro kontakt se členy královské rodiny jsou "nesmysl".

Obamová uvedla, že si dělala starosti, jak to bude při nastupování do královnina auta. "A královna řekla 'nastupte a sedněte si kamkoli', jenže ona říkala jednu věc a já citovala protokol a ona řekla 'to je všechno nesmysl, prostě si nastupte'", řekla Obamová, která v britské metropoli představila své memoáry nazvané Becoming. Píše o tom britská agentura Press Association.

Na adresu dvaadevadesátileté královny dodala, že je "chytrá, zábavná a čestná".

Manželka bývalého prezidenta Baracka Obamy se v roce 2009 stala terčem kritiky, když při tehdejším setkání s Alžbětou II. na recepci během summitu skupiny G20 během družného hovoru královnu objala kolem ramen. Dotknout se panovnice přitom v Británii platí za porušení protokolu.

autor: ČTK | 5. 12. 2018 13:16

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama