„Jsi tak hloupá, víš to?“ Experiment přesunul nadávky z internetu do reality a ukázal, jak ubližují

Magazín Video Magazín, Video
20. 10. 2017 7:26
„Homosexuálové jsou odporní. … Prostě ukončete svou ubohou existenci,“ říká neznámý muž mladému páru v restauraci. „Jsi nejdivnější dítě ve škole,“ nadávají bez skrupulí dívky své spolužačce. „Vy všichni muslimové musíte odejít do těch špinavých děr, odkud jste přišli,“ spustí kolemjdoucí žena na jinou. Newyorská organizace BBDO vytvořila video poukazující na nenávistné komentáře na sociálních sítích. Zatímco v běžném životě by byly neakceptovatelné, na sítích je lidé často přehlížejí. Na experimentu s názvem In Real Life spolupracovala také Monika Lewinská proslulá svým poměrem s Billem Clintonem.
Video projektu In Real Life. Oběti a jejich trýznitelé byli herci, zbytek náhodní kolemjdoucí. | Video: In Real Life
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy