„Jsi tak hloupá, víš to?“ Experiment přesunul nadávky z internetu do reality a ukázal, jak ubližují

Magazín Video Magazín, Video
20. 10. 2017 7:26
„Homosexuálové jsou odporní. … Prostě ukončete svou ubohou existenci,“ říká neznámý muž mladému páru v restauraci. „Jsi nejdivnější dítě ve škole,“ nadávají bez skrupulí dívky své spolužačce. „Vy všichni muslimové musíte odejít do těch špinavých děr, odkud jste přišli,“ spustí kolemjdoucí žena na jinou. Newyorská organizace BBDO vytvořila video poukazující na nenávistné komentáře na sociálních sítích. Zatímco v běžném životě by byly neakceptovatelné, na sítích je lidé často přehlížejí. Na experimentu s názvem In Real Life spolupracovala také Monika Lewinská proslulá svým poměrem s Billem Clintonem.
Video projektu In Real Life. Oběti a jejich trýznitelé byli herci, zbytek náhodní kolemjdoucí. | Video: In Real Life
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy