„Jsi tak hloupá, víš to?“ Experiment přesunul nadávky z internetu do reality a ukázal, jak ubližují

Magazín Video Magazín, Video
20. 10. 2017 7:26
„Homosexuálové jsou odporní. … Prostě ukončete svou ubohou existenci,“ říká neznámý muž mladému páru v restauraci. „Jsi nejdivnější dítě ve škole,“ nadávají bez skrupulí dívky své spolužačce. „Vy všichni muslimové musíte odejít do těch špinavých děr, odkud jste přišli,“ spustí kolemjdoucí žena na jinou. Newyorská organizace BBDO vytvořila video poukazující na nenávistné komentáře na sociálních sítích. Zatímco v běžném životě by byly neakceptovatelné, na sítích je lidé často přehlížejí. Na experimentu s názvem In Real Life spolupracovala také Monika Lewinská proslulá svým poměrem s Billem Clintonem.
Video projektu In Real Life. Oběti a jejich trýznitelé byli herci, zbytek náhodní kolemjdoucí. | Video: In Real Life
 

Právě se děje

před 1 hodinou

USA udělí dočasné povolení k pobytu uprchlým Venezuelanům

Nová administrativa amerického prezidenta Joea Bidena udělí dočasné povolení k pobytu Venezuelanům, kteří uprchli do Spojených států. Kvůli "mimořádným" podmínkám ve Venezuele není návrat do této latinskoamerické země v současnosti bezpečný, uvedl podle agentury DPA nejmenovaný vládní představitel. Nárok na přechodný pobyt v USA vznikne podle odhadů zhruba 320 tisícům osobám.

Lidé s "dočasným ochranným statusem", který bude platit zatím jen 18 měsíců, mohou ve Spojených státech získat pracovní povolení. Žadatelé budou muset prokázat, že přišli do USA do dnešního dne. Na později příchozí se nárok na poskytnutí ochrany vztahovat nebude.

Nejmenovaný činitel dále uvedl, že Bidenova administrativa hodlá prověřit sankce, které proti jihoamerické zemi bohaté na ropu uvalil bývalý prezident Donald Trump. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy