Jones z Pythonů se rozvádí a čeká další dítě

ČTK ČTK, Report
14. 5. 2009 7:30
Londýn - Sedmašedesátiletý člen britské komediální skupiny Monty Python Terry Jones bude opět otcem. Dítě čeká s jeho o 41 let mladší přítelkyní.
Terry Jones
Terry Jones | Foto: wikipedia

Šestadvacetiletá Švédka Anna Soderstromová by měla potomka na svět přivést na podzim.

Jones a Soderstromová se seznámili při podepisování knihy v Oxfordu, kde ona studovala na univerzitě.

Jonesův poměr se Soderstromovou definitivně zničil jeho pětatřicetileté "volné" manželství s londýnskou biochemičkou Alison Telferovou.

Ta pro jeho milostné eskapády neměla porozumění a hned po té, co se o jeho avantýře dozvěděla, vyhodila komika z jejich rodinného domu.

Žena tak mladá, že by mohla být vnučka

Její rozhodnutí nezměnila ani předešlá domluva, kdy si oba manželé měli žít svůj vlastní život, nezávisle na druhém.

Podle přátel Telferové se ona a její děti cítí pokořeni tím, že si Jones hodlá pořídit dítě s ženou tak mladou, že by mohla být jeho vnučkou.

Terry Jones byl jedním ze zakládajících členů populárního ansámblu Monty Python spolu s Grahamem Chapmanem, Johnem Cleesem, Terry Gilliamem, Erikem Idlem a Michaelem Palinem.

 

 

Právě se děje

před 12 minutami

Aerolinky Emirates vykázaly první celoroční ztrátu za 30 let

Letecká společnost Emirates v uplynulém finančním roce kvůli pandemii prodělala 5,5 miliardy dolarů (zhruba 115 miliard Kč). Firma, která je největším leteckým dopravcem na Blízkém východě, to v úterý uvedla v tiskové zprávě. Vykázala tak první celoroční ztrátu za více než 30 let.

Tržby společnosti se ve finančním roce, který skončil 31. března, propadly o 66 procent na 8,4 miliardy dolarů. Počet cestujících se snížil o 88 procent na 6,6 milionu, což je nejnižší úroveň za dvě desetiletí.

V předchozím roce společnost Emirates vydělala 288 milionů dolarů. Ztrátová byla naposledy ve finančním roce, který skončil v březnu 1988, poznamenala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V květnu vzniklo v Česku 2577 nových firem, o 167 méně než v dubnu

V květnu vzniklo v ČR 2577 nových společností, o 167 méně než v dubnu. Naopak počet zaniklých firem se zvýšil o 154 na 1258. V Česku tak v květnu přibylo 1319 společností, o 321 méně než v předchozím měsíci. Vyplývá to z analýzy dat portálu www.informaceofirmach.cz, kterou uskutečnila společnost CRIF.

"Počet nových společností byl v květnu na jedné straně druhý nejnižší od začátku letošního roku, na druhé straně šlo o nejsilnější květen od roku 2017," uvedla analytička CRIF Věra Kameníčková. Počet nově vznikajících společností je letos zatím nejen výrazně vyšší než v roce 2020, ale také o něco vyšší než v roce 2019. I díky tomu se výrazně zvýšil poměr nových a zaniklých společností. Na každých deset firem, které v roce 2021 zanikly, připadlo 22 nově vzniklých. Před rokem to bylo 17 nových firem.

V rámci jednotlivých odvětví v květnu vzniklo nejvíce společností v odvětví nakládání s nemovitostmi (416), v obchodu (279) a ve zpracovatelském průmyslu (217). Nejvíce jich zaniklo v odvětví obchodu (433), v nakládání s nemovitostmi (221) a v profesních, vědeckých a technických činnostech (165).

Zdroj: ČTK
Další zprávy