Jones z Pythonů se rozvádí a čeká další dítě

ČTK ČTK, Report
14. 5. 2009 7:30
Londýn - Sedmašedesátiletý člen britské komediální skupiny Monty Python Terry Jones bude opět otcem. Dítě čeká s jeho o 41 let mladší přítelkyní.
Terry Jones
Terry Jones | Foto: wikipedia

Šestadvacetiletá Švédka Anna Soderstromová by měla potomka na svět přivést na podzim.

Jones a Soderstromová se seznámili při podepisování knihy v Oxfordu, kde ona studovala na univerzitě.

Jonesův poměr se Soderstromovou definitivně zničil jeho pětatřicetileté "volné" manželství s londýnskou biochemičkou Alison Telferovou.

Ta pro jeho milostné eskapády neměla porozumění a hned po té, co se o jeho avantýře dozvěděla, vyhodila komika z jejich rodinného domu.

Žena tak mladá, že by mohla být vnučka

Její rozhodnutí nezměnila ani předešlá domluva, kdy si oba manželé měli žít svůj vlastní život, nezávisle na druhém.

Podle přátel Telferové se ona a její děti cítí pokořeni tím, že si Jones hodlá pořídit dítě s ženou tak mladou, že by mohla být jeho vnučkou.

Terry Jones byl jedním ze zakládajících členů populárního ansámblu Monty Python spolu s Grahamem Chapmanem, Johnem Cleesem, Terry Gilliamem, Erikem Idlem a Michaelem Palinem.

 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko ohrožuje evropské hranice, zvažte jeho členství v celní unii, žádá EU řecký premiér

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval členské země Evropské unie, aby zvážily pokračování celní unie s Tureckem. Uvádí to agentura Reuters. Mitsotakis pronesl výzvu po pátečním setkání v Nikósii s kyperským prezidentem Nicosem Anastasiadesem a s egyptským prezdidentem Abdalem Fatahem Sisím. Zástupci tří zemí se shodli na tvrdé kritice počínání Turecka ve Středomoří.

"Není možné, aby tato země (…) měla výjimku z cel, těžila z přístupu na společný trh a současně ohrožovala východní hranici Evropské unie," uvedl na adresu Turecka Mitsotakis. Celní unie s Tureckem vstoupila v platnost 31. prosince 1995 a díky ní není zahraniční obchod mezi Tureckem a zeměmi EU zatížen cly. Podle Eurostatu bylo v roce 2019 Turecko pátým největším obchodním partnerem EU. Vývoz do Turecka činil 68,2 miliard eur (zhruba 1,76 bilionu korun) a dovoz z Turecka 69,8 miliard eur (zhruba 1,8 bilionu korun). V případě ČR činil export do Turecka 44,2 miliardy korun a import 38,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy