Johnny Depp chce miliardové odškodné od exmanželky za obvinění z násilí

ČTK ČTK
21. 5. 2019 14:11
Hollywoodský herec Johnny Depp zahájil soudní řízení proti herečce a své bývalé manželce Amber Heardové kvůli podvádění při jejich rozvodovém sporu. Podle Deppa si namalovala odřeniny, kterými dokazovala, že ji fyzicky napadl.
Amber Heardová a Johnny Depp
Amber Heardová a Johnny Depp | Foto: ČTK

Depp se rozhodl vyvolat soudní spor za pomluvu a bude požadovat 50 milionů dolarů (1,2 miliardy korun). List The Guardian napsal, že se k tomuto kroku rozhodl kvůli článku, který Heardová zveřejnila loni v prosinci v deníku The Washington Post a v němž se označila za oběť domácího násilí.

Depp ve svém písemném prohlášení uvedl, že obvinění z násilí odmítá od května 2016, kdy je Heardová poprvé vznesla. Tehdy podle něj přišla k soudnímu stání s namalovanými odřeninami. Svědci ani snímky z bezpečnostní kamery je ale den před tímto stáním nezaznamenali. "Budu to popírat po zbytek svého života," sdělil 55letý herec.

Trvá na tom, že nikdy nevztáhl ruku na Heardovou ani na jinou ženu a že v manželství byla naopak násilníkem ona a on obětí. "Míchala předepsané amfetaminy s preparáty získanými bez předpisu a s alkoholem. Nesčetněkrát mne napadla, často v přítomnosti dalších lidí. Někdy mi ublížila na těle," tvrdí Depp.


Právník Heardové v rozhovoru s časopisem People řekl, že existují důkazy, že Depp Heardovou opakovaně bil. "Zoufalými pokusy a snahou obnovit svou kariéru rozpoutáním nepodložených sporů s lidmi, kteří mu byli v minulosti blízcí - bývalými právníky, manažery a manželkou - nikoho neoklame," řekl právník Eric George.

Při rozvodu v roce 2017 herci podepsali nepublikovanou dohodu, která nedovoluje zveřejňovat detaily jejich soužití. Shodli se, že "jejich vztah byl náruživý a občas nestálý, ale vždy je spojovala láska".

Oba herci se poznali při natáčení komedie Rumový deník v roce 2011, vzali se roku 2015 a o dva roky později se rozvedli. Heardová přistoupila na to, že vysouzených sedm milionů dolarů (tehdy 177,4 milionu Kč) daruje na charitu.

Fotogalerie: 10 legendárních párů šoubyznysu

 

Právě se děje

Další zprávy