Jídlo, móda a cestování. Na Instagramu každý den přibude 100 tisíc nových fotek

pej
27. 6. 2016 14:00
Počet lidí, kteří používají sociální platformu Instagram, se za poslední dva roky zdvojnásobil. V současnosti ho používá přes 500 milionů lidí na celém světě. Většina z nich, zhruba 80 procent, pochází z jiných zemí než USA.
Foto: Thinkstock

Popularita sociální sítě Instagram se v posledních dvou letech zvýšila. Jen od loňského září přibylo 100 milionů lidí, kteří ho používají. Denně se na ní objeví 100 tisíc nových fotek a videí, a to nejčastěji z oblasti módy, hudby, gastronomie, cestování nebo domácích zvířat. 

Instagram už předběhl v počtu uživatelů mnohem déle fungující Twitter. A podle průzkumu společnosti Pew Research Centre, na který upozornil web britského deníku The Guardian, se stal nejrychleji rostoucí sociální platformou od roku 2014.

😊 @revivaltour

Fotka zveřejněná uživatelem Selena Gomez (@selenagomez),

Jeden z nejpopulárnějších profilů spravuje Selena Gomez, kterou sleduje téměř 85 milionů lidí z celého světa. 

Na Instagramu je populární i David Beckham. Za velmi krátkou dobu nasbíral silnou fanouškovskou základnu. Sleduje ho zhruba 25 milionů lidí.

Populární síti se nevyhýbají ani osobnosti, jako je americký prezident Barack Obama nebo papež František.

Jedním z nejčastěji používaných hashtagů je #model nebo #dog.

Is this my new ball? ⚽️✨ うひょひょーい💚💚💚🐾 #bulldog #Dylan

Fotka zveřejněná uživatelem bulldog2mama (@bulldog2mama),

Round II 🎬📷😄☀️ #summer #shot #model #niceday #hungary #photo #nikon

Fotka zveřejněná uživatelem ➖Bence Pál📷➖ (@pal.ben),

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Slovinský premiér odstoupil, vláda nedokázala prosadit své zákony

Předseda slovinské vlády Marjan Šarec v pondělí oznámil, že z funkce odstupuje. Důvodem je neschopnost menšinové vládní koalice prosazovat schválení potřebných reformních zákonů. Premiér v dopise zaslaném parlamentu s oznámením demise zároveň vyzval k vypsání předčasných voleb.

Rezignovat se Šarec rozhodl poté, co se veřejnost dozvěděla, že odstupuje vicepremiér a ministr financí Andrej Bertoncelj. Ten nesouhlasil s premiérovým návrhem zákona, na jehož základě by se finanční ztráty zdravotnictví kryly ze státního rozpočtu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy