Jídlo, móda a cestování. Na Instagramu každý den přibude 100 tisíc nových fotek

pej
27. 6. 2016 14:00
Počet lidí, kteří používají sociální platformu Instagram, se za poslední dva roky zdvojnásobil. V současnosti ho používá přes 500 milionů lidí na celém světě. Většina z nich, zhruba 80 procent, pochází z jiných zemí než USA.
Foto: Thinkstock

Popularita sociální sítě Instagram se v posledních dvou letech zvýšila. Jen od loňského září přibylo 100 milionů lidí, kteří ho používají. Denně se na ní objeví 100 tisíc nových fotek a videí, a to nejčastěji z oblasti módy, hudby, gastronomie, cestování nebo domácích zvířat. 

Instagram už předběhl v počtu uživatelů mnohem déle fungující Twitter. A podle průzkumu společnosti Pew Research Centre, na který upozornil web britského deníku The Guardian, se stal nejrychleji rostoucí sociální platformou od roku 2014.

😊 @revivaltour

Fotka zveřejněná uživatelem Selena Gomez (@selenagomez),

Jeden z nejpopulárnějších profilů spravuje Selena Gomez, kterou sleduje téměř 85 milionů lidí z celého světa. 

Na Instagramu je populární i David Beckham. Za velmi krátkou dobu nasbíral silnou fanouškovskou základnu. Sleduje ho zhruba 25 milionů lidí.

Populární síti se nevyhýbají ani osobnosti, jako je americký prezident Barack Obama nebo papež František.

Jedním z nejčastěji používaných hashtagů je #model nebo #dog.

Is this my new ball? ⚽️✨ うひょひょーい💚💚💚🐾 #bulldog #Dylan

Fotka zveřejněná uživatelem bulldog2mama (@bulldog2mama),

Round II 🎬📷😄☀️ #summer #shot #model #niceday #hungary #photo #nikon

Fotka zveřejněná uživatelem ➖Bence Pál📷➖ (@pal.ben),

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy