Jídlo, móda a cestování. Na Instagramu každý den přibude 100 tisíc nových fotek

pej
27. 6. 2016 14:00
Počet lidí, kteří používají sociální platformu Instagram, se za poslední dva roky zdvojnásobil. V současnosti ho používá přes 500 milionů lidí na celém světě. Většina z nich, zhruba 80 procent, pochází z jiných zemí než USA.
Foto: Thinkstock

Popularita sociální sítě Instagram se v posledních dvou letech zvýšila. Jen od loňského září přibylo 100 milionů lidí, kteří ho používají. Denně se na ní objeví 100 tisíc nových fotek a videí, a to nejčastěji z oblasti módy, hudby, gastronomie, cestování nebo domácích zvířat. 

Instagram už předběhl v počtu uživatelů mnohem déle fungující Twitter. A podle průzkumu společnosti Pew Research Centre, na který upozornil web britského deníku The Guardian, se stal nejrychleji rostoucí sociální platformou od roku 2014.

😊 @revivaltour

Fotka zveřejněná uživatelem Selena Gomez (@selenagomez),

Jeden z nejpopulárnějších profilů spravuje Selena Gomez, kterou sleduje téměř 85 milionů lidí z celého světa. 

Na Instagramu je populární i David Beckham. Za velmi krátkou dobu nasbíral silnou fanouškovskou základnu. Sleduje ho zhruba 25 milionů lidí.

Populární síti se nevyhýbají ani osobnosti, jako je americký prezident Barack Obama nebo papež František.

Jedním z nejčastěji používaných hashtagů je #model nebo #dog.

Is this my new ball? ⚽️✨ うひょひょーい💚💚💚🐾 #bulldog #Dylan

Fotka zveřejněná uživatelem bulldog2mama (@bulldog2mama),

Round II 🎬📷😄☀️ #summer #shot #model #niceday #hungary #photo #nikon

Fotka zveřejněná uživatelem ➖Bence Pál📷➖ (@pal.ben),

 

Právě se děje

před 34 minutami

Brusel schválil státní pomoc 525 milionů eur pro německé aerolinky Condor

Evropská komise (EK) dnes schválila státní pomoc v celkovém objemu 525,3 milionu eur (13,5 miliardy Kč) pro německou leteckou společnost Condor. Pomoc zahrnuje 204,1 milionu eur na náhradu škod souvisejících s šířením koronaviru a dalších 321,2 milionu eur na podporu restrukturalizace podniku, která má obnovit jeho životaschopnost. Komise o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

Komise už Condoru dříve schválila státní pomoc v objemu 550 milionů eur. Druhý nejvyšší soud EU však minulý měsíc toto rozhodnutí anuloval kvůli nedostatečnému odůvodnění souhlasu. EK proto nyní učinila nové rozhodnutí založené na dodatečné analýze škod a zohledňující názor soudu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Magistrát se odvolá proti demolici vily z počátku 20. století v Praze 5

Pražský magistrát se odvolá proti povolení demolice bourání vily z počátku 20. století v ulici Nad Výšinkou v Praze 5. Na mimořádném jednání to v úterý schválili městští radní. K odvolání hlavní město vyzvala mimo jiné městská část, která s demolicí nesouhlasí a sama odvolání podat nemůže. Vilu, kterou nechal vybudovat stavitel Viktor Beneš, vlastní Valérie Haščáková, manželka spolumajitele investiční skupiny Penta Jaroslava Haščáka.

Demoliční výměr vily ve čtvrti Na Hřebenkách vydal stavební úřad Prahy 5 v pátek 9. července, lhůta pro odvolání podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) vyprší ve středu. Odvolání je již podle něj připraveno. "Nebude problém stihnout ten zítřejší (středeční) termín," řekl.

Hřib zopakoval, že vedení města považuje vilu za cennou a s bouráním nesouhlasí. Primátor dále řekl, že rada se dnes také shodla na tom, že ve spolupráci s Prahou 5 podá žádost o prohlášení budovy kulturní památkou. Žádostí podle něj na ministerstvo kultury míří více, proti bourání vznikly také petice.

Předseda magistrátního výboru pro územní rozvoj Petr Zeman (Praha Sobě) dodal, že zařazení na seznam kulturních památek nebude automaticky znamenat záchranu vily, protože v metropoli jsou památky, které jejich majitelé nechávají dlouhodobě chátrat. Vila je podle Zemana specifická, což bude znamenat nutnost najít pro ni vhodné využití. Politik se podle svých slov snaží kontaktovat majitelku vily, což se mu zatím nepodařilo. Požádal proto Pentu, aby dialog zprostředkovala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy