Sprchujte se ve dvou a vařte v myčce. Bizarní rady vědců, jak zachránit planetu

Magazín Magazín
23. 11. 2018 6:33
Udržitelný životní styl je v posledních letech jedno z nejdiskutovanějších témat. Řeší se správné třídění a likvidace odpadu, plýtvání vodou a jídlem nebo šetření energiemi. Vědci a výzkumníci z celého světa však občas zveřejní i poněkud úsměvné rady a tipy, jak žít ekologicky. Podívejte se na zajímavé nápady na záchranu planety i bizarní tipy na to, jak žít ekologičtěji.
Sprchující se pár
Sprchující se pár | Foto: Shutterstock

Sprchujte se v páru, splachujte méně

Jeden z nejsnazších způsobů, jak pomoci naší planetě, je šetřit vodou. Její spotřebu lze omezit i při běžných činnostech. Pokyny jako "zastavujte vodu při čištění zubů" či "nepředmývejte nádobí" jsou obecně známé. Ne každý ale myslí na to, že stovky litrů vody denně protečou v často nejmenší místnosti domácnosti - na toaletě. 

Podle serveru EcoFrenzy existuje velmi jednoduchý způsob, jak v domácnosti ušetřit až 4380 litrů vody za rok. Stačí, když vynecháte jedno spláchnutí denně. Jak toho docílit? Někteří vědci radí nesplachovat pokaždé po vykonání malé potřeby. Jiní doporučují takzvaně zabít dvě mouchy jednou ranou. Nebo jedním proudem. Využijte odtékající proud vody a vymočte se, když se sprchujete.

Další častou radou, jak šetřit vodou, je sprchovat se v páru nebo zkrátit čas strávený ve sprše na pět minut. 

 

Právě se děje

Další zprávy