Zuzana Hronová
Aktualizováno 30. 9. 2018 11:14
Devadesát procent času věnujeme napravování slabin svého dítěte, místo abychom se zaměřili na jeho talenty. Démonizujeme chyby, škola pomáhá zabíjet kreativitu, říkají autoři knihy Odemykání dětského potenciálu Jan Mühlfeit, někdejší šéf Microsoftu pro Evropu a mentální kouč světových byznysmenů, a Kateřina Novotná, zkušená lektorka dětí. Projděte si jejich rady, jak mít doma šťastné a úspěšné dítě.
Jak být úspěšný?
Jan Mühlfeit je autorem bestselleru Pozitivní leader, který se touto otázkou zabývá. Ale hlavně je určitým ztělesněním úspěchu. Dvaadvacet let pracoval v Microsoftu, z manažera se stal ředitelem české pobočky, skvělé výsledky ho vystřelily do pozice šéfa pro střední a východní Evropu a další úspěchy mu pak zajistily post šéfa Microsoftu pro celou Evropu.
"Důležitá je vize. To věděl Ježíš Kristus, Gándhí, Martin Luther King i Bill Gates nebo Steve Jobs. A důležité je také té vizi věřit, jít si za ní a umět o ní přesvědčit své kolegy," prozrazuje jeden z receptů. "A samozřejmě milovat svou práci, protože ve stavu tvůrčího vytržení (flow) je člověk výkonnější, kreativnější, úspěšnější i šťastnější."
Podstatné je také nebát se chyb a brát je jako něco užitečného.
"Bill Gates kromě svého motta 'Když nevíš, jestli něco udělat, udělej to' zastával i myšlenku, že 'úspěch je velmi špatný učitel'. Protože právě chyba vás dokáže poučit a posunout dál."