Jak se dostat do Guinessovy knihy rekordů? Udržet 459 brček v puse deset vteřin

Magazín Video Magazín, Video
22. 11. 2017 11:04
Třiadvacetiletý Ind Manoj Kumar Maharana pokořil po osmi letech rekord v počtu brček, které se vejdou člověku do úst, a zapsal se tak do Guinessovy knihy rekordů. Do pusy si nacpal celkem 459 pestrobarevných brček najednou. Organizace zaznamenávající světové rekordy všeho druhu zveřejnila video Maharany minulý týden. Ind musel dokázat, že brčka udrží v puse po dobu nejméně deseti vteřin, bez toho, aniž by se jich jakýmkoliv způsobem dotýkal. Mohl využít pouze gumičku pro jejich sepnutí. Třiadvacetiletý muž tak pokořil dosavadní rekord Simona Elmoreho čítající 400 brček.
Kolik brček se vejde do úst? Padl rekord | Video: Guinness World Records
 

Právě se děje

před 35 minutami

Linka pražského metra A mezi Želivského a Depo Hostivař stojí

Provoz metra na lince A mezi stanicemi Želivského a Depo Hostivař se v pondělí brzo ráno zastavil kvůli střetu soupravy s člověkem. Cestující mají v tomto úseku využít povrchovou dopravu. Pražský dopravní podnik kvůli tomu upravil linky některých tramvají a autobusů, vyplývá z informací na jeho webu.

Tramvajová linka 7 je prodloužena do zastávky Ústřední dílny DP, Linka 13 je ve směru z centra odkloněna od Vozovny Strašnice na Strašnickou a Nádraží Strašnice. Autobusové linky končící v zastávkách Skalka a Depo Hostivař jezdí až do zastávky Strašnická, linky 163, 208 a 223 jsou ze zastávky Depo Hostivař prodlouženy na Želivského.

před 57 minutami

Během protestů kvůli dražším jízdenkám v Chile zemřelo už osm lidí. V pěti regionech platí zákaz vycházení a vláda nasadila armádu

Protivládní protesty v Chile, které vypukly minulý týden kvůli zdražení jízdného v metru v Santiagu de Chile, mají podle místních médií už osm obětí. Dalších šest desítek osob bylo při nich zraněno a přes sedm set lidí policie kvůli násilnostem zadržela. Kvůli protestům označovaným za nejhorší v historii Chile od roku 1990 byl vyhlášen výjimečný stav už v pěti regionech, zákaz vycházení platil v noci na dnešek kromě metropole i ve městech Valparaíso, Concepción a Coquimbo.

Největší nepokoje, kvůli nimž vláda do ulic poprvé od konce vlády diktátora Augusta Pinocheta v roce 1990 nasadila vojáky, zažívá od pátku chilské hlavní město. Radikálové tam rabují obchody, zapalují autobusy i vlaky metra. Od pátku zničili protestující více než polovinu stanic tamního metra, které denně obvykle přepraví téměř tři miliony lidí. Několik vagónu metra zcela shořelo, stejně jako dvacítka autobusů.

Další zprávy