Jak se dostat do Guinessovy knihy rekordů? Udržet 459 brček v puse deset vteřin

Magazín Video Magazín, Video
22. 11. 2017 11:04
Třiadvacetiletý Ind Manoj Kumar Maharana pokořil po osmi letech rekord v počtu brček, které se vejdou člověku do úst, a zapsal se tak do Guinessovy knihy rekordů. Do pusy si nacpal celkem 459 pestrobarevných brček najednou. Organizace zaznamenávající světové rekordy všeho druhu zveřejnila video Maharany minulý týden. Ind musel dokázat, že brčka udrží v puse po dobu nejméně deseti vteřin, bez toho, aniž by se jich jakýmkoliv způsobem dotýkal. Mohl využít pouze gumičku pro jejich sepnutí. Třiadvacetiletý muž tak pokořil dosavadní rekord Simona Elmoreho čítající 400 brček.
Kolik brček se vejde do úst? Padl rekord | Video: Guinness World Records
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 59 minutami

Autobus srazil v Ratiboři na Vsetínsku chodce, muž střet nepřežil

Linkový autobus srazil v pátek večer v Ratiboři na Vsetínsku chodce. Sedmačtyřicetiletý muž střet nepřežil. Okolnosti nehody zjišťují kriminalisté a dopravní policisté, sdělila dnes policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Tragická nehoda se stala po 18:00. "Zemřel při ní sedmačtyřicetiletý muž. Ten z prozatím přesně nezjištěných příčin vstoupil bezprostředně do jízdní dráhy linkového autobusu, který jel ve směru od Hošťálkové. Třicetiletý řidič autobusu, i přes veškerou snahu, již nedokázal střetu zabránit," uvedla mluvčí.

Chodec podle ní při nehodě utrpěl závažná zranění. "Na místo jako první dorazili policisté z Jablůnky, kteří společně se svědky události prováděli do příjezdu záchranářů resuscitaci. Muž bohužel svým zraněním na místě podlehl. U řidiče autobusu jsme provedli dechovou zkoušku na alkohol. Byla negativní," uvedla Kyšnerová.

Přesné okolnosti tragické nehody podle ní nadále zjišťují vsetínští kriminalisté společně s dopravními policisty. "Po dobu vyšetřování nehody byl provoz na komunikaci částečně omezen a doprava byla řízena kyvadlově," doplnila mluvčí.

Podle dostupných údajů je chodec dvacátou obětí letošních dopravních nehod ve Zlínském kraji. Za loňský rok zemřelo na silnicích v regionu při nehodách 23 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy