Jak se dostat do Guinessovy knihy rekordů? Udržet 459 brček v puse deset vteřin

Třiadvacetiletý Ind Manoj Kumar Maharana pokořil po osmi letech rekord v počtu brček, které se vejdou člověku do úst, a zapsal se tak do Guinessovy knihy rekordů. Do pusy si nacpal celkem 459 pestrobarevných brček najednou. Organizace zaznamenávající světové rekordy všeho druhu zveřejnila video Maharany minulý týden. Ind musel dokázat, že brčka udrží v puse po dobu nejméně deseti vteřin, bez toho, aniž by se jich jakýmkoliv způsobem dotýkal. Mohl využít pouze gumičku pro jejich sepnutí. Třiadvacetiletý muž tak pokořil dosavadní rekord Simona Elmoreho čítající 400 brček.
Kolik brček se vejde do úst? Padl rekord | Video: Guinness World Records
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sněmovna žádá vládu o další kroky proti "vyvádění" povolenek z Liberty Ostrava

Sněmovna v souvislosti s prodejem emisních povolenek z hutní firmy Liberty Ostrava žádá vládu mimo jiné o to, aby podnikla kroky proti vyvádění povolenek pro potřeby jiných společností ve skupině GFG, do níž ostravská firma spadá.

Sněmovna také žádá vládu, aby prostřednictvím úřadů prověřila transakce spojené s prodejem povolenek a s poskytnutým úvěrem, za který se v rámci protipandemické pomoci zaručila Exportní garanční a pojišťovací společnost (EGAP). Vicepremiér a ministr průmyslu Karel Havlíček (za ANO) poslancům řekl, že úřady již dodržování podmínek poskytnutí úvěru i záruky za něj prověřují.

Žádosti vládě Sněmovna schválila ve svém usnesení, které na návrh Leo Luzara (KSČM) přijala v rámci projednávání informace ministra Havlíčka o situaci v ocelářském průmyslu. Debatu vyvolal nedávný prodej emisních povolenek z Liberty Ostrava jejímu sesterskému podniku v Rumunsku. Huť si v minulých letech povolenky šetřila, chce je využít k financování nezbytné modernizace. Prodej povolenek vyvolal protesty odborářů, kteří se obávali vyvádění peněz z firmy.

Sněmovna také žádá vládu, aby prostřednictvím ministra zahraničních věcí Jakuba Kulhánka (ČSSD) kontaktovala představitele britské vlády se žádostí o intervenci u vlastníka Liberty Ostrava ve věci dodržení slibů a závazků. Má jít o sliby a závazky dané české vládě při převzetí firmy od předchozího vlastníka. Liberty Ostrava patří od roku 2019 do Liberty Steel Group z koncernu GFG Alliance britského podnikatele Sanjeeva Gupty.

Další zprávy