Imigranti nakupují v luxusních obchodech, štvalo Italy. Nepoznali slavné americké celebrity

Magazín Magazín
23. 8. 2017 10:23
Italské sociální sítě rozhýbala koncem týdne fotka Samuela L. Jacksona a Earvina "Magica" Johnsona sedících na lavičce v letovisku Forte dei Marmi. Místní novinář vypustil na Facebooku ironický příspěvek vysmívající se populistům. Někteří však vtip nepochopili a věřili, že herec a sportovec jsou afričtí imigranti zneužívající dávky, díky kterým mohou nakupovat v luxusním obchodě Prada.
Magic Johnson a Samuel L. Jackson na nákupech v Itálii.
Magic Johnson a Samuel L. Jackson na nákupech v Itálii. | Foto: Profimedia.cz

Americký herec Samuel L. Jackson a bývalý profesionální basketbalista Earvin "Magic" Johnson odpočívali na lavičce v italském pobřežním letovisku Forte dei Marmi po náročných nákupech u Louise Vuittona a Prady, když je začali fotografovat místní a turisté.

Italský novinář Luca Bottura k fotce připojil ironický komentář vysmívající se populistickému davu útočícímu na příchozí migranty. A s dodatkem "Sdílejte, pokud vás to také pobuřuje!", ji sdílel na svém profilu na Facebooku.  

Jeho příspěvek nakonec sdílely více než dvě tisícovky uživatelů. Někteří však jeho vtip nepochopili, celebrity nepoznali a podle deníku La Repubblica na sociálních sítích fotografii sdíleli s nenávistným komentářem, že afričtí imigranti zneužívají dávky. A že díky dennímu přídělu 35 eur mohou nakupovat u Prady.

Fotografie celebrit s milionovými konty tak rozdělila uživatele italských sociálních sítí. Někteří uvěřili populistickým řečem o migrantech z Afriky (například také chorvatská modelka Nina Morić).

Jiní Botturův vtip pochopili a sdíleli jej se stejným sarkastickým tónem.

Podle novináře vtip pochopila ani ne polovina uživatelů a zhruba dvacet procent věřilo, že Bottura sdílel rasistickou narážku.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Ekonomika USA v prvním čtvrtletí rostla tempem 6,4 procenta, potvrdili statistici

Ekonomika Spojených států v prvním čtvrtletí vzrostla v ročním přepočtu o 6,4 procenta. Ve své konečné zprávě to ve čtvrtek uvedlo americké ministerstvo obchodu, které tak potvrdilo svůj předběžný odhad. Výsledek se shoduje i s očekáváním analytiků. Ve čtvrtém čtvrtletí se hrubý domácí produkt (HDP) zvýšil v celoročním přepočtu o 4,3 procenta.

Za zrychlením růstu v prvním čtvrtletí je masivní fiskální podpora, kterou ekonomice poskytla vláda, uvedla agentura Reuters. Federální rezervní banka (Fed) v Atlantě uvádí, že ve druhém čtvrtletí by hospodářský růst mohl dosáhnout i deseti procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy