Ital žije jako hobit z Pána prstenů. Dokonce šel k Vesuvu, aby se zbavil Prstenu moci

Magazín Magazín
7. 9. 2021 13:33
Italský cukrář Nicolas Gentile se rozhodl, že si splní sen a bude žít jako hobit. Koupil si pozemek ve vesnici Buchianico nedaleko města Chieti, kde si se svou manželkou začal budovat Hobitín jako z knih britského spisovatele J. R. R. Tolkiena. Na konci srpna se pak dokonce vypravil ke kráteru sopky Vesuv, aby tam odhodil Prsten moci.
Italský cukrář Nicolas Gentile se rozhodl, že si splní sen a bude žít jako hobit.
Italský cukrář Nicolas Gentile se rozhodl, že si splní sen a bude žít jako hobit. | Foto: Nicolas Gentile

Na dvou hektarech půdy si Nicolas Gentile už zvládl svépomocí postavit typické útulné obydlí s kulatými dveřmi, ve kterém se svou rodinou chodí v hobitím oblečení. Cukrář s vysokoškolským titulem z geologie ale plánuje vybudovat také maringotku pro trpaslíky, hostinec U Zeleného draka nebo domek Bilba Pytlíka.

"Uvědomil jsem si, že jsem si žánr fantasy a zejména sérii Pán prstenů natolik zamiloval, že mi už nestačí jen číst si knihy a dívat se na filmy. Řekl jsem si, že budu žít jako hobit se vším všudy," vysvětlil sedmatřicetiletý Gentile pro deník The Guardian. Na hobití osadu by chtěl nyní přeměnit celou vesnici Buchianico, což by podle něj nemělo být tak těžké.

"Postupně jsem si začal všímat, že moji přátelé, příbuzní a místní farmáři už jako hobiti žijí. Věnují se profesím a činnostem, při kterých musí být v úzkém kontaktu s přírodou. Když něco slaví, chovají se jako hobiti. Rádi pořádají festivaly, taneční zábavy, a dokonce se jako hobiti oblékají," přiblížil Gentile.

Obec Buchianico už téměř 500 let pořádá jeden z nejstarších festivalů v Evropě. Obyvatelé při něm mívají na sobě středověké oděvy, zpívají písně, tancují a vaří lokální speciality. "Zbývá už jen pořádná hobití osada. Někdo si myslí, že se snažím utéct před realitou, což je omyl. Já jsem se totiž jen odstřihl od světa, který se mi nelíbí, a vytvářím si vlastní tak, jak se mi líbí," dodal Ital.

Pokud se mu jeho sen podaří uskutečnit, měly by ve vesnici vzniknout udržitelné domy poháněné solární energií. Peníze na jejich výstavbu plánuje získat prostřednictvím crowdfundingové kampaně. Šetrnost k životnímu prostředí je pro něj důležitá, protože, jak říká, miluje přírodu a chce o ni pečovat.

Ekologické poselství měla i akce, ke které se spolu se skupinou přátel a fanoušků odhodlal na konci srpna. Tehdy se Gentile a další oblékli za hobity, elfy, trpaslíky nebo čaroděje a pěšky urazili více než 200 kilometrů cesty z Chieti do Neapole. Jejich výprava končila u kráteru sopky Vesuv, kam podobně jako hrdinové Pána prstenů vhodili Prsten moci.

"Zemi dnes ohrožuje znečištění a klimatické změny, což jsou podobná nebezpečí, jaké v Pánovi prstenů představuje Sauron. Chtěli jsme ukázat, že naše planeta stejně jako Tolkienova Středozem volá po záchraně. Pohodit kus kovu ve volné přírodě by pro mě jako environmentalistu ale nepřicházelo v úvahu, takže jsem do kráteru nakonec upustil jen kus ztuhlé lávy a prsten jsem daroval malému chlapci, kterého jsme cestou potkali," popsal Gentile.

Mohlo by vás zajímat: 60 let Pána prstenů. Boj dobra, zla i osobní příběh Tolkiena

Před šedesáti lety vyšel první díl trilogie Pána prstenů J. R. R. Tolkiena. Proč byl tehdy autorův styl přijímán s rozpaky a čím naopak oslovuje současné čtenáře? Vysvětluje religionista Pavel Hošek. | Video: DVTV
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 33 minutami

"Naše země není otevřená". Američané začali vyhošťovat tábořící migranty z Haiti

Americké úřady začaly s vyhošťováním tisíců lidí původem z Haiti, kteří se tento týden utábořili na hranici mezi Mexikem a Texasem. Úřady dnes vypravily první tři lety na Haiti, řekl agentuře AP nejmenovaný zdroj. Bezpečnostní složky také zablokovaly vstup do Texasu z mexické strany. 

Tento týden dorazilo do okolí texaského města Del Rio z Mexika zhruba 14 tisíc lidí. Utábořili se u mostu, který spojuje mexický a texaský břeh řeky Rio Grande, tvořící hranici mezi Mexikem a USA. Většina migrantů je z Haiti, ale i zemí Střední Ameriky.

V sobotu americké ministerstvo vnitřní bezpečnosti oznámilo, že navýší přepravní kapacity pro vyhoštění lidí, kteří nezákonně překročili hranici. Ministerstvo uvedlo, že "naše hranice není otevřená, a lidé by se neměli vydávat na nebezpečnou cestu". Migranti by měli být navráceni do země původu, aniž by dostali možnost si podat žádost o azyl.

před 1 hodinou

Čeští inline hokejisté získali na MS sedmé zlato, rozdrtili ve finále Kanadu 7:0

Čeští inline hokejisté získali na mistrovství světa organizace FIRS v italském Roccarasu sedmé zlato v historii. Ve finále rozdrtili svěřenci trenéra Martina Mecery 7:0 Kanadu a navázali na triumfy z let 2007, 2011, 2013, 2015, 2016 a 2018.

Češi, kteří byli na minulém světovém šampionátu v Barceloně v roce 2019 druzí, získali 16. medaili za sebou a na 26. šampionátu 22. cenný kov. Druzí byli šestkrát a třetí devětkrát.

Do vedení se dostali Mecerův tým v čase 9:05 díky brance Patrika Šebka, v 15. minutě zvýšil Jakub Bernad. Po 51 sekundách druhého poločasu se prosadil Marek Loskot a v posledních sedmi minutách zápasu si Češi ještě s chutí zastříleli. Nejdříve využil přesilovku Loskot, potom se zapsali podruhé v utkání mezi střelce také Bernad s Šebkem a 64 sekund před koncem dovršil debakl Kanady Lukáš Novák. Gólman Daniel Brabec udržel čisté konto.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Čeští futsalisté na MS zachránili remízu 1:1 s Vietnamem a jsou v osmifinále

Čeští futsaloví reprezentanti ve třetím utkání na mistrovství světa v Litvě zachránili remízu 1:1 s Vietnamem a z druhého místa skupiny D postoupili do osmifinále. V něm svěřenci trenéra Tomáše Neumanna v pátek pravděpodobně narazí na Španěly, dvojnásobné světové šampiony. Jediný český gól v Kaunasu dnes vstřelil kapitán Lukáš Rešetár.

"Hlavně jsem zklamaný z našeho výkonu. Takhle špatně jsme dlouho nehráli. Zakončení bylo z naší strany tragické. Šancí jsme měli zase na deset gólů, ale jak to řešíme, to je hrůzostrašné," řekl Neumann v nahrávce pro média od FAČR.

Češi po vítězství 5:1 na Panamou a porážce 0:4 s favorizovanou Brazílií v prvním poločase dominovali v držení míče, ale tolik šancí si nevytvořili. Ty zřejmě největší neproměnil Křivánek. Několikrát vietnamských pokusů zneškodnil brankář Vahala.

"Chyběl tam pohyb, chyběla prudká přihrávka. Stáli jsme na míči, neběhali jsme. Vůbec nejsem s ničím spokojený," prohlásil kouč Neumann.

Podobně vypadalo dlouho i druhé dějství. Po Zárubově tyčce ve 35. minutě Phat Chau nečekaně prostřelil brankáře Vahalu. Už za necelou minutu ale odpověděl kapitán Rešetár, který chybu ve vietnamské obraně potrestal střelou do horního růžku. Závěr už si čeští hráči pohlídali.

Zdroj: ČTK
Další zprávy