Filmový Frodo ocenil Itala, který žije jako hobit a hodil prsten moci do Vesuvu

Magazín Magazín
17. 9. 2021 16:07
Herci z filmové trilogie Pán prstenů podpořili projekt nadšence, který žije jako hobit a v Itálii si buduje sídlo z fiktivní Středozemě.
Foto: Instagram.com/_myhobbitlife_

"Ciao, sono Frodo," řekl italsky představitel filmového Froda Elijah Wood na instagramovém profilu Můj hobití život, který sleduje přes 110 tisíc lidí. "Pomozte Nicolasovi postavit hrabství," dodal na podporu Nicolase Gentileho.

Sedmatřicetiletý cukrář se obléká a žije jako hobit a chce proměnit dva hektary půdy nedaleko města Chieti v Abruzzu na hobití vesnici.

"Podíval jsem se na tvou stránku na Instagramu a je neuvěřitelné, co děláš. Líbí se mi ty kostýmy, jednotlivé fotky z natáčení, které jsi udělal, nebo jak kouříš dýmku. Je to fakt krásné. Skvělá práce. Jestli budu někdy v tvém kraji, ve tvém hrabství, rád tě navštívím," řekl Wood. 

K filmovému Frodovi se se slovy chvály a podpory připojil i herec Billy Boyd, představitel Peregrina Brala.

"Stále jsem četl o životě jiných lidí," řekl italský cukrář a velký fanoušek fantasy. "Rozhodl jsem se, že chci žít svůj hobití život naplno. Koupil jsem si kus země, vytrhl ji z reality, která se mi nelíbí, a utvářím si ji podle svých představ," řekl deníku The Guardian

Zachraňme Zemi

Gentile po boku skupiny přátel a fanoušků Pána prstenů, kteří byli oblečení do kostýmů elfa, trpaslíka, hobita nebo čaroděje, ušel 290 kilometrů z Chieti do Neapole, překonal hory a řeky, aby hodil prsten moci do kráteru Vesuvu. 

Nejednalo se o extravagantní procházku fanoušků Tolkienovy ságy, ale o pokus vyslat poselství. "Zemi dnes ohrožuje znečištění a klimatická krize, což jsou nepřátelé stejně děsiví jako Sauron. Chtěli jsme ukázat, že naše země, stejně jako Tolkienova Středozem, musí být chráněna a zachráněna."

Itala reakce herců potěšily. "Pochopil jsem, že jsou to velmi skromní lidé. Jsou to skuteční hobiti."

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 38 minutami

Senát na rozdíl od Sněmovny zpřístupní ve čtvrtek své sídlo veřejnosti

Při příležitosti státního svátku, který připomíná vznik samostatného československého státu v roce 1918, si lidé si budu moci prohlédnout Valdštejnský a Kolovratský palác v centru Prahy. Budou ale muset dodržovat protiepidemická opatření. Kancelář Senátu to uvedla na svém webu. Sněmovna na státní svátek 28. října zůstane uzavřena. Důvodem jsou podle informací tiskového odboru zejména pokračující oprava fasád sněmovních budov na Malostranském náměstí i nynější protikoronavirová opatření.

Sídlo Senátu bude otevřeno od 9:00 do 16:00. Ve Valdštejnském paláci si budou moci návštěvníci prohlédnout nejkrásnější historické prostory, mezi něž patří Rytířská síň, Audienční síň nebo Mytologická chodba. Podívat se budou moci také do jednacího sálu, kde dříve byly ustájeni koně vévody Albrechta z Valdštejna a kde nyní senátoři schvalují zákony. V Kolovratském paláci nahlédnou příchozí mimo jiné do Růžového a Zeleného salonku, kde zasedala prvorepubliková vláda.

Další zprávy