reklama
 
 

Irská zpěvačka Sinéad O’Connorová konvertovala k islámu, přejmenovala se na Šuhadu

26. 10. 2018 9:08
Sinéad O'Connorová oznámila, že konvertovala k islámu a že jde o "přirozený závěr cesty každého inteligentního teologa".

Známá irská zpěvačka Sinéad O’Connorová oznámila, že konvertovala k islámu. Ve svém příspěvku na Twitteru poděkovala dalším stoupencům náboženství a zveřejnila také video, ve kterém zpívá azán - islámské svolání ke společné modlitbě.

Jako důvod uvedla, že jde o "přirozený závěr cesty každého inteligentního teologa", citoval ji britský web BBC. Zpěvačka se kromě toho přejmenovala na Šuhadu. "Všechna studia Písma svatého vedou k islámu," dodala ve svém twitterovém příspěvku. 

Ve čtvrtek navíc irský imám zveřejnil video, ve kterém zpěvačka odříkává islámské vyznání víry. 

O’Connorová, která si vloni změnila jméno na Magda Davittová, není středem pozornosti v otázkách náboženství poprvé. Jak připomíná BBC, koncem 90. let se nechala od biskupa nezávislé katolické skupiny v Lurdách vysvětit na kněžku, což římskokatolická církev neuznala.

V roce 1992 zase vzbudila rozruch, když v živém vysílání jedné z amerických televizí roztrhala fotografii papeže na protest proti ututlávání pedofilních afér irských kněží.

Irská zpěvačka se navíc vloni potýkala a psychickými problémy a stěžovala si na nedostatečnou podporu svých blízkých. Na svůj Facebook pak umístila srdceryvnou prosbu. 

Interpretka dříve hrozila i sebevraždou. Matka čtyř dětí se podle amerických médií potýká s bipolární afektivní poruchou, kterou jí lékaři diagnostikovali před více než deseti lety.

Video: Srdceryvná prosba irské zpěvačky na Facebooku

Zpěvačka Sinéad O'Connorová prosí na Facebooku o pomoc | Video: Sinéad O'Connor |  01:03

autoři: Magazín, ČTK | 26. 10. 2018 9:08

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama