Irská zpěvačka Sinéad O’Connorová konvertovala k islámu, přejmenovala se na Šuhadu

Magazín ČTK Magazín, ČTK
26. 10. 2018 9:08
Sinéad O'Connorová oznámila, že konvertovala k islámu a že jde o "přirozený závěr cesty každého inteligentního teologa".
Sinéad O’Connorová? Ne, Šuhadá Davittová
Sinéad O’Connorová? Ne, Šuhadá Davittová | Foto: twitter.com/MagdaDavitt77

Známá irská zpěvačka Sinéad O’Connorová oznámila, že konvertovala k islámu. Ve svém příspěvku na Twitteru poděkovala dalším stoupencům náboženství a zveřejnila také video, ve kterém zpívá azán - islámské svolání ke společné modlitbě.

Jako důvod uvedla, že jde o "přirozený závěr cesty každého inteligentního teologa", citoval ji britský web BBC. Zpěvačka se kromě toho přejmenovala na Šuhadu. "Všechna studia Písma svatého vedou k islámu," dodala ve svém twitterovém příspěvku. 

Ve čtvrtek navíc irský imám zveřejnil video, ve kterém zpěvačka odříkává islámské vyznání víry. 

O’Connorová, která si vloni změnila jméno na Magda Davittová, není středem pozornosti v otázkách náboženství poprvé. Jak připomíná BBC, koncem 90. let se nechala od biskupa nezávislé katolické skupiny v Lurdách vysvětit na kněžku, což římskokatolická církev neuznala.

V roce 1992 zase vzbudila rozruch, když v živém vysílání jedné z amerických televizí roztrhala fotografii papeže na protest proti ututlávání pedofilních afér irských kněží.

Irská zpěvačka se navíc vloni potýkala a psychickými problémy a stěžovala si na nedostatečnou podporu svých blízkých. Na svůj Facebook pak umístila srdceryvnou prosbu. 

Interpretka dříve hrozila i sebevraždou. Matka čtyř dětí se podle amerických médií potýká s bipolární afektivní poruchou, kterou jí lékaři diagnostikovali před více než deseti lety.

Video: Srdceryvná prosba irské zpěvačky na Facebooku

Zpěvačka Sinéad O'Connorová prosí na Facebooku o pomoc | Video: Sinéad O'Connor
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Fotbalista Procházka přestoupil z Plzně do Górniku Zabrze

Fotbalista Roman Procházka po sezoně a půl opustil Plzeň a přestoupil do Górniku Zabrze. Třicetiletý slovenský záložník podepsal s dvanáctým týmem polské ligy smlouvu do konce června 2021 s opcí.

Procházka přišel do Plzně v létě 2018 z Levski Sofia. V české lize odehrál 35 zápasů, v nichž vstřelil devět gólů. Celkově za Viktorii nastoupil ve 46 soutěžních utkáních. Nejvíce se blýskl předloni v listopadu v Lize mistrů na půdě CSKA Moskva, kde vyrovnávací brankou načal obrat na 2:1. Západočeši poté prošli do jarní fáze Evropské ligy.

V Plzni v prosinci skončil trenér Pavel Vrba a jeho nástupce Slovák Adrián Guľa před dnešním odletem na soustředění do Španělska zúžil kádr mimo jiné o Procházku.

"Na angažmá ve Viktorii budu velmi rád vzpomínat, zejména pak na fanoušky, kteří byli vždy skvělí. Plzeň budu i nadále sledovat a přeji jí hodně štěstí," uvedl Procházka pro web plzeňského klubu.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Íránský ministr: Írán připravuje místo na vyslání satelitu. Podle USA se snaží ukrývat svůj balistický program

Írán připravuje místo, ze kterého vyšle satelit. Na twitteru to napsal íránský ministr pro informační a komunikační technologie Mohammad Džavád Azarí Džahromí. Informovala o tom agentura Reuters, která připomněla, že podle USA se Teherán takto snaží skrývat svůj balistický program.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Katalánský premiér přišel o mandát poslance, region možná čekají nové volby

Do centra Barcelony vyšly skupiny separatistů, z nichž někteří zapalovali kontejnery. Policie několik osob zadržela. Impulsem k demonstracím bylo bouřlivé zasedání regionálního parlamentu, jehož vedení oznámilo pozastavení mandátu katalánskému premiérovi Quimu Torrovi. Premiérem tohoto španělského regionu Torra zůstává, podle místních médií ale hrozí Katalánsku předčasné regionální volby kvůli dnes vyostřenému rozkolu mezi stranami katalánské vlády.

Další zprávy