Indiánky oplakávají Vinnetoua. Ztratily jsme bratra, tvrdí

ČTK ČTK
9. 6. 2015 10:19
Herečky z dobrodružných filmů o apačském náčelníkovi zarmoutila zpráva o smrti Pierra Briceho, který zemřel ve věku 86 let.
Foto: Profimedia.cz

Berlín – Úmrtí francouzského herce Pierra Briceho, který se proslavil legendární rolí apačského náčelníka Vinnetoua, oplakávají také herečky ze západoněmeckých dobrodružných filmů natočených v 60. letech na motivy románů spisovatele Karla Maye.

Brice zemřel o uplynulé sobotě, bylo mu 86 let.

Marie Versini
Marie Versini | Foto: Profimedia.cz

"Neztratila jsem dobrého přítele, ztratila jsem bratra," prohlásila podle listu Bild 74letá Marie Versini. Ta ztvárnila Vinnetouovu krásnou sestru Nšo-či, jejíž jméno znamená krásný den.

"Když jsem slyšela zprávu o jeho smrti, zhroutila jsem se. Jsem stále zcela šokována. Pierre byl pro mě mimořádným člověkem. Vždy jsem ho obdivovala," řekla. Ještě předloni společně s Bricem zavítala na Open Air Festival v Trutnově.

Versini se jako Nšo-či zamilovala do Vinnetouova přítele a pokrevního bratra Old Shatterhanda. Nšo-či ale zahyne spolu se svým otcem a náčelníkem Inču-čunou, jejich smrt má na svědomí bandita Santer. Jeho mexickou dívku Belle hrála nyní 69letá Dunja Rajter.

"Zmocnil se mě hluboký zármutek, když se ke mně dostala informace o Pierrově smrti. Ještě docela nedávno jsme byli spolu a s jeho ženou v Chorvatsku, kde jsme strávili krásné chvíle," řekla Rajter.

Karin Dor
Karin Dor | Foto: Profimedia.cz

"Pierre byl velmi příjemným a zdvořilým kolegou. Byl především velmi zábavný a velmi bezprostřední," řekla 77letá Karin Dor, která se jako indiánská dívka Ribanna do Vinnetoua zamiluje. V Mayově knize však dá přednost Old Firehandovi, který je Vinnetouovým přítelem. Ani ve filmovém zpracování se láska k Vinnetouovi nenaplní, neboť je nucena si vzít poručíka Merrila, aby se jejich svazek stal symbolem přátelství mezi bělochy a indiány.

Kvůli Briceově skonu teskní i 71letá herečka Uschi Glas, která hrála míšenku Apanači. "Je mi z toho opravdu velmi smutno. Věděla jsem, že je nemocný," řekla s tím, že byl sportovně založený a že mohl žít ještě deset let.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Junosť Minsk obhájil titul v běloruské hokejové lize

Hokejisté týmu Junosť Minsk obhájili titul v běloruské lize a získali právo účasti v nadcházejícím ročníku Ligy mistrů. V pátém finále zdolali doma Salihorsk 3:2 v prodloužení a ovládli sérii 4:1 na zápasy. Běloruská liga jako jediná z hokejových soutěží pokračovala i při současné pandemii koronaviru.

O zisku devátého titulu v historii pro Junosť rozhodl v čase 67:54 obránce Vladislav Jerjomenko. Obhájce titulu tak navázal na triumfy i z let 2004 až 2006, 2009 až 2011 a 2016. Junosť zaplnila poslední volné místo v Lize mistrů po ročník 2020/21, kde budou startovat i tři české kluby - Liberec, Třinec a Sparta.

Přehled účastníků hokejové Ligy mistrů pro ročník 2020/21:

Frölunda, Lulea, Färjestad, Rögle, Skelleftea (všechny Švédsko), Curych, Zug, Davos, Ženeva, Biel-Bienne (všechny Švýcarsko), Kärpät Oulu, Lukko Rauma, Tappara Tampere, Ilves Tampere (všechny Finsko), EHC Mnichov, Mannheim, Straubing, Eisbären Berlín (všechny Německo), Bílí Tygři Liberec, Oceláři Třinec, Sparta Praha (všechny ČR), Salcburk, Bolzano, Vídeň (všechny EBEL), Aalborg (Dánsko), Banská Bystrica (Slovensko), Cardiff (Velká Británie), Grenoble (Francie), Stavanger (Norsko), Tychy (Polsko), Junosť Minsk (Bělorusko), SönderjyskE (vítěz Kontinentálního poháru).

Zdroj: ČTK
Další zprávy