Indiánky oplakávají Vinnetoua. Ztratily jsme bratra, tvrdí

ČTK ČTK
9. 6. 2015 10:19
Herečky z dobrodružných filmů o apačském náčelníkovi zarmoutila zpráva o smrti Pierra Briceho, který zemřel ve věku 86 let.
Foto: Profimedia.cz

Berlín – Úmrtí francouzského herce Pierra Briceho, který se proslavil legendární rolí apačského náčelníka Vinnetoua, oplakávají také herečky ze západoněmeckých dobrodružných filmů natočených v 60. letech na motivy románů spisovatele Karla Maye.

Brice zemřel o uplynulé sobotě, bylo mu 86 let.

Marie Versini
Marie Versini | Foto: Profimedia.cz

"Neztratila jsem dobrého přítele, ztratila jsem bratra," prohlásila podle listu Bild 74letá Marie Versini. Ta ztvárnila Vinnetouovu krásnou sestru Nšo-či, jejíž jméno znamená krásný den.

"Když jsem slyšela zprávu o jeho smrti, zhroutila jsem se. Jsem stále zcela šokována. Pierre byl pro mě mimořádným člověkem. Vždy jsem ho obdivovala," řekla. Ještě předloni společně s Bricem zavítala na Open Air Festival v Trutnově.

Versini se jako Nšo-či zamilovala do Vinnetouova přítele a pokrevního bratra Old Shatterhanda. Nšo-či ale zahyne spolu se svým otcem a náčelníkem Inču-čunou, jejich smrt má na svědomí bandita Santer. Jeho mexickou dívku Belle hrála nyní 69letá Dunja Rajter.

"Zmocnil se mě hluboký zármutek, když se ke mně dostala informace o Pierrově smrti. Ještě docela nedávno jsme byli spolu a s jeho ženou v Chorvatsku, kde jsme strávili krásné chvíle," řekla Rajter.

Karin Dor
Karin Dor | Foto: Profimedia.cz

"Pierre byl velmi příjemným a zdvořilým kolegou. Byl především velmi zábavný a velmi bezprostřední," řekla 77letá Karin Dor, která se jako indiánská dívka Ribanna do Vinnetoua zamiluje. V Mayově knize však dá přednost Old Firehandovi, který je Vinnetouovým přítelem. Ani ve filmovém zpracování se láska k Vinnetouovi nenaplní, neboť je nucena si vzít poručíka Merrila, aby se jejich svazek stal symbolem přátelství mezi bělochy a indiány.

Kvůli Briceově skonu teskní i 71letá herečka Uschi Glas, která hrála míšenku Apanači. "Je mi z toho opravdu velmi smutno. Věděla jsem, že je nemocný," řekla s tím, že byl sportovně založený a že mohl žít ještě deset let.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy