Hvězdy na MFF Karlovy Vary: Kdo navštívil festival

Hvězdy na MFF Karlovy Vary: Kdo navštívil festival
Italská herečka Claudia Cardinale poctila svojí přítomností 14. ročník v roce 1964.
Stejně jako americký herec Henry Fonda.
V roce 1968 se konal 16. ročník filmového festivalu, který navštívil americký herec Tony Curtis.
I přes upadající zájem diváků o filmový festival v Karlových Varech v letech 1969 až 1989 dorazilo do lázeňské města několik významných zahraničních hostů. Mezi nimi i americký herec Peter Fonda ...
Foto: Film Servis Festival Karlovy Vary
28. 6. 2013 13:00

Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech zdobí více než šedesátiletá historie, úplně poprvé se konal v roce 1946 a od té doby (s výjimkou let 1952 a 1953) patří začátek července všem filmovým milovníkům.

Letos se koná už 48. ročník. Hostem zahajovacího večera je režisér Michel Gondry, který představí svůj nový film Pěna dní. Plejádu slavných hostů rozšíří americký herec John Travolta, který převezme cenu za mimořádný přínos světové kinematografii.

Doporučujeme: Audrey Tautou: Nejslavnější role elegantní Francouzky

Které známé osobnosti navštívily Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech v posledních letech i dávné historii? Zavzpomínejte v naší retrospektivní fotogalerii.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Německá prokuratura obvinila cášského biskupa ze zpronevěry

Německá prokuratura obvinila světícího biskupa v Cáchách Johannese Bündgense ze zpronevěry. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle vyšetřovatelů hodnostář zneužil plné moci 78leté ženy trpící demencí a nechal si na svůj soukromý účet z jejího jmění převést celkem 128 000 eur (3,2 milionu korun). Bündgens oznámil, že po dobu svého stíhání nebude dál zastávat svůj úřad.

Podle obvinění biskup peníze získané od seniorky použil na nákup nemovitosti a slíbil jí, že v jeho domě bude mít doživotní právo užívat byt. Do katastru však nebylo věcné břemeno zaneseno.

Cášský biskup a Bündgensův nadřízený Helmut Dieser řekl, že je vyšetřováním šokován a chce, aby se celá záležitost pečlivě prověřila. Bündgens oznámil, že celou částku už ženě vrátil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy