Hvězdy na MFF Karlovy Vary: Kdo navštívil festival

Hvězdy na MFF Karlovy Vary: Kdo navštívil festival
Italská herečka Claudia Cardinale poctila svojí přítomností 14. ročník v roce 1964.
Stejně jako americký herec Henry Fonda.
V roce 1968 se konal 16. ročník filmového festivalu, který navštívil americký herec Tony Curtis.
I přes upadající zájem diváků o filmový festival v Karlových Varech v letech 1969 až 1989 dorazilo do lázeňské města několik významných zahraničních hostů. Mezi nimi i americký herec Peter Fonda ...
Foto: Film Servis Festival Karlovy Vary
28. 6. 2013 13:00

Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech zdobí více než šedesátiletá historie, úplně poprvé se konal v roce 1946 a od té doby (s výjimkou let 1952 a 1953) patří začátek července všem filmovým milovníkům.

Letos se koná už 48. ročník. Hostem zahajovacího večera je režisér Michel Gondry, který představí svůj nový film Pěna dní. Plejádu slavných hostů rozšíří americký herec John Travolta, který převezme cenu za mimořádný přínos světové kinematografii.

Doporučujeme: Audrey Tautou: Nejslavnější role elegantní Francouzky

Které známé osobnosti navštívily Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech v posledních letech i dávné historii? Zavzpomínejte v naší retrospektivní fotogalerii.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 38 minutami

Věkové rozpětí pro dobrovolná očkování proti HPV a meningogkokům se rozšíří

Věkové rozpětí pro hrazené dobrovolné očkování dívek a chlapců proti lidskému papilomaviru (HPV) a proti meningokokům se zřejmě rozšíří. Nově budou moci očkovat také hygienici a epidemiologové. Změny přinesou senátní úpravy vládní novely o ochraně veřejného zdraví, které dnes schválila Sněmovna. Předloha pojednávala v původní podobě jen o bezpečnosti dodávek pitné vody. Nyní ji dostane k podpisu prezident Petr Pavel.

Očkování proti HPV, který je původcem rakoviny děložního čípku, je nyní hrazeno z veřejného zdravotního pojištění lidem mezi 13. a 14. rokem věku. Schválený návrh senátorů rozšiřuje toto "očkovací okno" na 11 až 15 let věku. Podobně se rozšíří i věkové rozpětí pro hrazené očkování mládeže proti meningokokům, které nyní stát platí dívkám a chlapcům od 14 do 15 let. Nově to bude mezi 14. a 16. rokem věku. "Je to všechno v souladu s vědeckými poznatky," uvedl před poslanci senátor Roman Kraus (ODS).

Od uzákonění obecné možnosti, aby očkovali i hygienici a epidemiologové, si senátoři slibují zvýšení počtu očkovacích míst. Očkovat tak bude moci podle Krause dalších zhruba 300 lékařů.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

PPF klesl vloni čistý zisk o téměř polovinu, skupina vydělala 3,36 miliardy korun

Skupina PPF vykázala za loňský rok čistý zisk 140 milionů eur, tedy zhruba 3,36 miliardy korun, což bylo o 49 procent méně než o rok dříve Celková aktiva skupiny loni klesla o 5,5 procenta na 39,9 miliardy eur, v přepočtu 960 miliard korun, informovala společnost v tiskové zprávě.

"Výsledky prvního pololetí loňského roku výrazně ovlivnily ztráty způsobené odchodem z ruského trhu. To, že se náš celoroční hospodářský výsledek podařilo hned v následujícím období překlopit do celkového zisku, považuji za mimořádný výkon," komentoval výsledky ředitel skupiny PPF Jiří Šmejc.

Skupina PPF podniká ve 25 zemích Evropy, Asie a Severní Ameriky. Investuje do telekomunikací, médií, finančních služeb, e-commerce, biotechnologií, nemovitosti a strojírenství.

Zdroj: ČTK
Další zprávy