Nejošklivější architektura? Naopak, hotel InterContinental chtěl předvést české umění

Foto: ČTK
Petra Jansová Petra Jansová
Aktualizováno 13. 11. 2019 15:12
Hotel InterContinental v Pařížské ulici vznikl původně na popud americké společnosti. Ta ale byla po roce 1968 z projektu vytlačena a v době dokončení (1974) už patřil výhradně Čedoku. Nabízel pohodlí v moderně zařízených prostorech, ale i spoustu uměleckých děl předních výtvarníků té doby. Značka InterContinental však nyní z Prahy po více než 40 letech mizí. Nově ponese název Golden Prague Hotel.

Historii objektu v rámci cyklu přednášek Nejošklivější architektura v Praze, který pořádá platforma Scholastika, přiblížil architekt a historik architektury Petr Klíma.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Německá prokuratura obvinila cášského biskupa ze zpronevěry

Německá prokuratura obvinila světícího biskupa v Cáchách Johannese Bündgense ze zpronevěry. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle vyšetřovatelů hodnostář zneužil plné moci 78leté ženy trpící demencí a nechal si na svůj soukromý účet z jejího jmění převést celkem 128 000 eur (3,2 milionu korun). Bündgens oznámil, že po dobu svého stíhání nebude dál zastávat svůj úřad.

Podle obvinění biskup peníze získané od seniorky použil na nákup nemovitosti a slíbil jí, že v jeho domě bude mít doživotní právo užívat byt. Do katastru však nebylo věcné břemeno zaneseno.

Cášský biskup a Bündgensův nadřízený Helmut Dieser řekl, že je vyšetřováním šokován a chce, aby se celá záležitost pečlivě prověřila. Bündgens oznámil, že celou částku už ženě vrátil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy