Hospodský kvíz: Kde Hašek propil peníze a kde "úřadovala" prostitutka Tonka Šibenice?

Magdaléna Medková Štěpán Plaček Magdaléna Medková, Štěpán Plaček
3. 4. 2021 17:42
Jak dobře znáte pražské hospody? Podle autorů průvodce Praha ožralá se v nich od 19. století formoval společensko-kulturní život. "Tady se vedly řeči a z řečí povstávaly osobnosti, situace, nadosobní smysl," říká spisovatel Radim Kopáč. Knihy a povídky od Hrabala, Haška nebo Bondyho by bez pravidelných dostaveníček a vysezených důlků v pražských hostincích nikdy nevznikly. Víte, kde kdo sedával?

Nová publikace Praha ožralá, která vyšla v nakladatelství Academia, je volně inspirovaná Bondyho básnickou sbírkou z 50. let minulého století. Nabízí příběhy legendárních hospod a štamgastů, bez kterých by historie Prahy nebyla úplná. Zkuste si, co už o hospodách víte a jaké vědomosti je třeba si doplnit.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Ganna vyhrál úvodní časovku Gira d'Italia

Italský cyklista Filippo Ganna vyhrál úvodní časovku Gira d'Italia a jako první se oblékl do růžového dresu. Jan Hirt do závodu vstoupil 135. místem.

před 56 minutami

Volejbalistky porazily v kvalifikaci i Slovinsko a jsou blízko k ME

České volejbalistky mají nakročeno k účasti na mistrovství Evropy. V lotyšském Daugavpilsu dnes porazily Slovinsko 3:1 po setech 21:25, 25:22, 25:19, 25:15 a po prvním turnaji vedou se třemi výhrami skupinu F.

V prvním utkání svěřenkyně řeckého trenéra Jannise Athanasopulose vyhrály nad domácím Lotyšskem jasně 3:0 a stejným poměrem si poradily i s Bosnou a Hercegovinou.

Stvrdit postup na šampionát můžou příští týden od pátku do neděle na odvetném turnaji v Bosně. Na ME, na kterém bude na přelomu srpna a září v Srbsku, Bulharsku, Chorvatsku a Rumunsku hrát 24 týmů, postoupí dva celky.

Další zprávy