Hořící oheň, vlak živě. Bizarní pořady válcují televizi

ČTK ČTK
16. 10. 2013 10:40
Miliony diváků sledují bizarně dlouhé pořady, nejnovějším z nich je přenos vzniku svetru
Svetr je takřka norský národní produkt.
Svetr je takřka norský národní produkt. | Foto: Zuzana Hronová

Oslo - Norská televizní společnost NRK se 1. listopadu chystá odvysílat další z řady bizarně dlouhých pořadů: tentokrát bude moci divák sledovat vznik svetru v přímém přenosu.

V minulosti již televize slavila úspěch s takřka šestidenní arktickou plavbou či dvanáctihodinovým záběrem ohně.

Nejnovější pořad tohoto typu, který se v Norsku stal populárním, má za cíl pokořit australský rekord výroby svetru. Australanům se to podařilo za čtyři hodiny a 51 minut, a to včetně ostříhání ovce, zpracování vlny, pletení a závěrečného oblečení svetru.

Ačkoli se maratonský program vysílání může zdát nudný, norský novinář Kristian Elster upozorňuje, že si najde své diváky, jako se tomu stalo již dříve. NRK s ním v minulosti opakovaně uspěla.

Tak vypadala jen malá část přímého přenosu cesty vlaku po bergenské železnici:

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Jen na letošní únorovou "ohňovou noc" se během dvanácti hodin podíval takřka milion lidí, což je pětina obyvatel skandinávské země.

V roce 2009 Norové sedm hodin sledovali cestu vlaku po 371kilometrové trati bergenské železnice a v červnu 2011 pak 134hodinové dobrodružství lodi Nordnorge během plavby z Bergenu do severonorského města Kirkenes, kde končí transevropská mezinárodní silnice E6.

Motýlí domky, lesní hotel i semenná banka. Moderní norská architektura:

 

Právě se děje

Další zprávy