Řadovka u Ruzyně hýčká své obyvatele pocitem, že jsou na jedné nekonečné dovolené

Řadovka u Ruzyně hýčká své obyvatele pocitem, že jsou na jedné nekonečné dovolené
Kvůli práci majitel domu cestuje po celém světě, i proto se jeho rodina rozhodla usadit u pražské Ruzyně. Zakoupený řadový dům měl tři patra i vysněnou zahradu, vzhledem k jeho stáří ho ale bylo nutné celý přestavět. "Klient si dům přál přizpůsobit 21. století. Museli jsme ho z poloviny probořit a vybavit moderní infrastrukturou," líčí autoři rekonstrukce ze studia No Architects.
Díky členění pozemku má dům zahradu i předzahrádku.
"Když jsme přišli poprvé do domu, jeho páteř tvořilo jemně depresivní ocelové schodiště zazděné v tmavém koutě. Začali jsme tím, že jsme jej vtáhli do obytného prostoru a v podlaze si vyřízli takzvané schodišťové zrcadlo," popisují autoři nové konstrukce.
V domě je několik koupelen...
Foto: Studio Flusser
Magdaléna Medková Magdaléna Medková
19. 9. 2023 6:00
Kvůli práci cestuje po celém světě, i proto se jeho rodina rozhodla usadit u pražské Ruzyně. Zakoupený řadový dům měl tři patra i vysněnou zahradu, vzhledem k jeho stáří ho ale bylo nutné celý přestavět. "Klient si dům přál přizpůsobit 21. století. I když byla stavba kvalitní, museli jsme ji z poloviny probořit a vybavit moderní infrastrukturou," líčí autoři rekonstrukce ze studia No Architects.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy