Harry a Meghan bojují s bulvárem i v Kanadě, paparazziům pohrozili žalobou

ČTK ČTK
22. 1. 2020 10:58
Vévodové ze Sussexu pohrozili právními kroky paparazziům, kteří se usídlili u jejich současného domova na ostrově Vancouver Island.
Meghan a Harry
Meghan a Harry | Foto: Profimedia.cz

Harry přiletěl do kanadského Vancouveru teprve zkraje týdne a už se společně s manželkou Meghan pustili do boje s bulvárem, který manželský pár sleduje i za oceánem.

Právníci vévodů uvedli, že zveřejněné fotografie, na nichž je Meghan se synkem Archiem na procházce se psy, vznikly bez jejího souhlasu a že se fotograf ukrýval v křoví a špehoval ji.

Zástupci bulváru prý používají objektivy pro focení na dálku a snaží se rodinu vyfotit, i když je v domě. Pokud toho fotografové nenechají a noviny budou publikovat jejich snímky, hodlají se manželé bránit právní cestou. 

Podle kanadských médií je mínění v zemi rozděleno v názoru na to, že si Harry a Meghan vybrali Kanadu za druhý domov. Podle jednoho z nedávných průzkumů by většina Kanaďanů chtěla Harryho jako generálního guvernéra, tedy zástupce britské královny. Jiný průzkum ale ukázal, že vítáni moc nejsou a že většina Kanaďanů nechce platit výdaje na zajištění jejich bezpečnosti.

Jsem z toho smutný, řekl Harry

Rozhodnutí opustit role předních členů královské rodiny a finančně se osamostatnit oznámili mladí manželé tento měsíc a překvapili tak všechny, včetně královny Alžběty II. Ta posléze svolala "krizový královský summit" a minulý týden Buckinghamský palác oznámil, že Harry a Meghan přijdou o titul královská výsost, ač vévodou a vévodkyní ze Sussexu zůstanou. Nebudou už též placeni z veřejných prostředků a přestanou plnit pracovní povinnosti plynoucí z příslušnosti ke královské rodině. Mohou ale pokračovat v soukromých charitativních aktivitách.

Pětatřicetiletý Harry v neděli nicméně vyjádřil nad novou situaci lítost. "Jsem velmi smutný z toho, že to takto dopadlo," uvedl. "Spojené království je můj domov a místo, které miluji. To se nikdy nezmění," řekl též mladší syn následníka trůnu prince Charlese. "Doufali jsme, že budeme dál sloužit královně, Společenství a mým armádním spolkům bez veřejného financování. Bohužel to nebylo možné," dodal Harry. Rozhodnutím, které oznámili začátkem ledna, chtěli s Meghan hlavně získat větší soukromí.

Video: Harry a jeho slova o odchodu z královské rodiny

Jsem velmi smutný, že to takhle dopadlo. Harry přiznal, že se nechtěl zcela zbavit povinností | Video: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 14 minutami

Dálnici D8 zavřelo ve směru na Prahu několik nehod

Dálnici D8 na Ústecku uzavřelo ve směru na Prahu několik nehod mezi 87. až 90. kilometrem, havarovalo tam zřejmě přes deset aut. Podle prvních informací čtyři lidé utrpěli zranění. Dopravu němečtí policisté odklánějí už na svém území. Vyplývá to z informací od policie, hasičů a záchranné služby. Nehody se staly poblíž sjezdu na Petrovice před 10:00.

Další zprávy