"Pásky a obojky lidi osvobozují," říká designérka, kterou inspiruje fetiš, sex a móda

"Pásky a obojky lidi osvobozují," říká designérka, kterou inspiruje fetiš, sex a móda
Institut bytového designu, který prostřednictvím soutěže Interiér roku každoročně oceňuje to nejlepší z české a slovenské architektonicko-designové scény, si Handlovou vybral kvůli neotřelému vizuálnímu jazyku.
Protože produktový design ráda propojuje s módou, obepnula cenu koženými popruhy s poutkem. "Díky tomu se stává doplňkem a dá se přenášet," dodává.
Ceny předá mezinárodní porota na kongresu Living Forum v úterý 14. května v pražském Centru moderního umění DOX.
Poměrně rozměrné a těžké světelné objekty se skládají z mnoha dílů, z nichž některé jsou pískované, jiné broušené, obsahují podstavec elektroinstalace, světelný zdroj a zejména kožené popruhy s vyraženým nápisem, takže jejich výroba nebyla snadná.
Foto: Aktuálně.cz/Institut bytového designu
Magazín Institut bytového designu, Magazín
7. 5. 2024 10:20
Ve své tvorbě čerpá ze sexuality, fetiše a undergroundových hnutí. Umělkyni Kateřinu Handlovou na vysoké škole ovlivnil Rony Plesl, který jí po dokončení studia symbolicky uvolnil pozici umělecké ředitelky ve sklárně Rückl. "Jsem z jiné generace a navíc žena, takže jsem do kolekcí začala propisovat křehkost a ženský element," říká v galerii autorka medailí na MS v hokeji a cen pro Interiér roku.
 

Právě se děje

Další zprávy