Google vyvíjí inteligentní džíny. Hlídají váhu a nutí cvičit

pej
8. 6. 2015 10:46
Google a Levi's uvedou na trh nový model džín, který upozorní majitele na přírůstek váhy a doporučí mu vhodné cvičení.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Mountain View (Kalifornie) - Inženýři společnosti Google spolu s odborníky z Levi's dokončili vývoj speciálních džín, které rozpoznají přírůstek váhy u svého majitele a informují ho o změně tělesné hmotnosti na mobilní telefon. První kusy inteligentního oblečení se objeví na trhu příští podzim, píše The Independent.

Zakladatel společnosti FocusMotion, která firmám vyvíjí speciální "textilní software", upozorňuje, že jde o první velký krok v propojení módy a komunikačních technologií.

Pokud majitel(ka) džín přibývá na váze, na chytrém telefonu se uživateli objeví nabídka vhodných cvičebních úkonů včetně fitness center, kde může za zvýhodněnou cenu spálit přebytečné kalorie. "Chceme tak naučit lidi žít zdravěji," dodal Grant Hughes z FocusMotion.

Zákulisí projektu Jacquard | Video: YouTube

Koncept projektu s názvem Jacquard zároveň počítá s tím, že oblečení ušité z "inteligentní" tkaniny bude ovládáno prostřednictvím mobilních aplikací.

Google ústy vedoucího projektu Ivana Poupyreva potvrdil, že vývoj technologie byl dokončen a teď vše závisí na kreativitě designerů.

Internetová společnost Google se už v minulosti spojila například s farmaceutickou firmou Novartis, společně vyvíjely první kontaktní čočku, která by analýzou slz dokázala určit hladinu cukru v krvi a výsledky by poté přenášela cukrovkářům do mobilního zařízení.

 

Právě se děje

Další zprávy