George Clooney je nejlépe placeným hercem roku. Za loňský rok vydělal přes pět miliard korun

Magazín Magazín
17. 7. 2018 10:24
Clooney vydělal podle časopisu Forbes nejen na svých hereckých a producentských aktivitách, ale také prodejem podílu ve firmě na výrobu tequily. Stal se tak druhou nejbohatší celebritou uplynulého roku. Nejvíce vydělal za poslední rok boxer Floyd Mayweather. Třetí nejzámožnější osobností je americká modelka a návrhářka Kylie Jennerová.
George Clooney.
George Clooney. | Foto: Reuters

Americký herec George Clooney je podle časopisu Forbes nejlépe placeným hercem světa. Jmění tohoto sedmapadesátiletého herce před zdaněním je odhadováno na více než pět miliard korun (239 milionů dolarů). Podle britské BBC navýšil Clooney majetek díky prodeji firmy na výrobu tequily.

Clooney prodal svůj podíl firmy Casamigos Tequila, kterou založil v roce 2013 se svými přáteli Rande Gerberem a Mikem Meldmanem, společnosti Diageo. Obchodní transakce měla údajně hodnotu zhruba 22 miliard dolarů.

Značka Casamigos původně vznikla jen jako soukromá sbírka tequil pro rodinu a přátele zakladatelů:

George Clooney založil firmu Casamigos Tequila v roce 2013 | Video: Casamigos Tequila

I přes horentní sumu, kterou podle Forbesu vydělal, se umístil až na druhé příčce nejlépe vydělávajících celebrit roku, hned za boxerem Floydem Mayweatherem. Třetí nejbohatší slavnou osobností je americká modelka a návrhářka Kylie Jennerová s jměním 166,5 milionů dolarů (3,7 miliardy korun). Ta je podle amerického časopisu na cestě k tomu stát se vůbec nejmladší milionářkou.

George Clooney se opakovaně umisťuje také na seznamu nejpřitažlivějších osobností světa. Od roku 2014 žije s lidskoprávní aktivistkou a právničkou Amal Clooneyovou (dříve Alamuddinovou). Vloni se jim narodila dvojčata Ella a Alexander. Střídavě žijí v Itálii, na břehu Comského jezera a v Kalifornii.

Herec, režisér a producent momentálně na Sardinii natáčí seriál Hlava 22 pro společnost Sky. Minulý týden měl však nehodu na motorce, když mířil na natáčení. Před hotelem ho srazil automobil. Řidič automobilu Clooneymu poskytl pomoc a následně ho odvezla záchranná služba. Zranění nakonec nebylo vážné.  

Mezi boháči je pouze patnáctka žen

Do první desítky žebříčku nejbohatších celebrit se dostali i kapely U2, Coldplay, zpěvák Ed Sheeran a fotbalisté Lionel Messi a Cristiano Ronaldo. Žebříček je sestavován podle nezdaněných příjmů slavných osobností, které utržily od 1. července 2017 do 1. července 2018. Britská BBC upozornila na to, že v žebříčku stovky největších boháčů figuruje pouze patnáct žen.

Spousta celebrit letos vydělala díky sociálním sítím, kde je sledují miliony lidí. Takovými případy jsou i herec Dwayne Johnson, který je pátou nejbohatší slavnou osobností, a již zmiňovaná Kylie Jennerová.

"Oba dva jsou mezi deseti nejsledovanějšími osobnostmi na sociálních sítích na světě, takže není náhoda, že jsou mezi pěti nejbohatšími lidmi žebříčku," citovala BBC Zacka Greenburga z Forbesu. Ten ale dodal, že sociální sítě nejsou všechno: "George Clooney nepracuje se sociálními sítěmi skoro vůbec a je dvojkou žebříčku."

Přehled nejbohatších celebrit:

1. Floyd Mayweather - 285 milionů dolarů
2. George Clooney - 239 milionů dolarů
3. Kylie Jennerová - 166,5 milionů dolarů
4. Judy Sheindlinová - 147 milionů dolarů
5. Dwayne 'The Rock' Johnson - 124 milionů dolarů
6. U2 - 118 milionů dolarů
7. Coldplay - 115,5 milionů dolarů
8. Lionel Messi - 111 milionů dolarů
9. Ed Sheeran - 110 milinů dolarů
10. Cristiano Ronaldo - 108 milionů dolarů

Kylie Jennerová založila svou vlastní kosmetickou značku Kylie Cosmetics v roce 2015:

Kylie v reklamě na vlastní kosmetickou značku se sestrou Kourtney | Video: Kylie Cosmetics
 

Právě se děje

před 2 minutami

Vítězkou ceny hudební kritiky Apollo se stala sedmnáctiletá písničkářka Amelie Siba. Ocenění získala za své loňské album nazvané Dye My Hair.

Zdroj: ČTK
před 23 minutami

Kanadský soud uznal útočníka, který najel v Torontu do davu lidí, vinným

Kanadský soud uznal vinným z desetinásobné vraždy a 16 pokusů o vraždu Aleka Minassiana, který v roce 2018 vjel v Torontu s dodávkou do chodců. Deset jich zabil a 16 zranil. Osmadvacetiletý muž se hlásil ke skupině lidí žijících v "nedobrovolném celibátu" (anglicky involuntary celibate, zkráceně incel), která je spojována také s dalšími útoky, píší americká média.

Minassianův právník se soudu snažil dokázat, že jeho klient nevěděl, že činí něco špatného, protože trpí poruchou autistického spektra. Minassian se loni k činu nepřiznal a jeho právní zástupci tvrdili, že vzhledem ke svému psychickému stavu není trestně odpovědný.

Soudkyně Anne Molloyová však rozhodla, že se tato tvrzení nepodařilo přesvědčivě prokázat. Není podle ní pochyb, že jeho činy byly dopředu naplánované a úmyslné, a že si byl plně vědom toho, co dělá. Minassian podle ní rovněž vyhledával a užíval si pozornost, kterou mu jeho čin přinesl.

Minassian najel v dubnu 2018 se zapůjčenou dodávkou do davu chodců v rušné čtvrti na severu Toronta. Mezi mrtvými bylo osm žen a dva muži, lidé ve věku mezi 22 a 94 lety.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 23 minutami

Izrael obvinil kvůli masivnímu úniku ropy Írán z ekologického terorismu

Za únik ropy, která zamořila desítky kilometrů pobřeží v Izraeli a Libanonu, je odpovědná loď Emerald libyjského majitele, která vyplula z Íránu. Řekla to dnes izraelská ministryně životního prostředí Gila Gamlielová a únik označila za "ekologický terorismus", který má vazbu na Írán. Její názor ale nepotvrdily bezpečnostní složky.

Podle ministryně je loď stará 19 let a z Íránu vyplula s nákladem surové ropy. V blízkosti Izraele plula za tmy s vypnutými komunikačními kanály. Gamlielová řekla, že posádka toxický materiál nelegálně vypustila do izraelských vod. Izrael podle ní bude usilovat o náhradu u firmy, u níž je loď pojištěna, a nedovolí Íránu ničit moře a život v něm.

"Írán praktikuje terorismus nejenom jadernými zbraněmi a snahou dostat se k našim hranicím. Páchá ho také poškozováním životního prostředí. Bojujeme proti znečištění a ubližování životnímu prostředí bez ohledu na hranice," řekla ministryně. Neposkytla ale informaci o libyjské firmě, která plavidlo vlastní, ani detaily o íránském podílu na úniku látky. Pohrozila však zahájením soudního řízení. "Budeme se soudit jménem všech izraelských občanů kvůli škodě na zdraví, přírodě, floře i fauně," řekla.

Izraelská televize Channel 13 ale oznámila, že představitelé bezpečnostních složek názor Gamlielové nesdílejí. Televize také vyjádřila podivení nad tím, že se na obsahu sdělení ministryně nepodílela tajná služba Mossad nebo jiné bezpečnostní agentury.

Televize Kan s odvoláním na nejmenovaného bezpečnostního představitele oznámila, že se nezdá, že byl Írán do úniku toxinů přímo zapojen. Slova ministryně plně nepotvrdil ani generální ředitel z jejího úřadu Rani Amir.

Zdroj: ČTK
Další zprávy