Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Freedom Finance Europe přichází do Česka s aplikací k obchodování na burze Freedom24

komerční článek
8. 6. 2021 15:06
Freedom24 je aplikace pro online obchodování akcií, ETF, a především IPO i pro menší investory.
Foto: komerční článek

Freedom Finance je jediným evropským brokerem zalistovaným na největší technologické burze na světě Nasdaq. Provozuje vlastní investiční platformu Freedom24, kterou využívá přes 230 000 investorů v 35 zemích světa a nyní je dostupná i českým a slovenským uživatelům. Platforma má jednoduché uživatelské rozhraní, doporučuje zajímavé investiční příležitosti, a především se specializuje na společnosti, které přicházejí na trh prostřednictvím počátečních veřejných nabídek (IPO). To uživatelům umožňuje přístup k často výrazně nižší ceně akcií ještě před vstupem společnosti na burzu. Narozdíl od konkurence nabízí Freedom24 účast v IPO i malým soukromým investorům.

Počáteční veřejné nabídky (IPO) konečně i pro menší investory

IPO nebo také počáteční veřejná nabídka je přednostní nákup cenných papírů při vstupu společností na burzu. Pro investory je přitažlivý kvůli takzvanému IPO efektu. Často se stává, že jsou nabídky primárních akcií podhodnocené a při vstupu na burzu dochází k prudkému růstu cen akcií o desítky nebo i stovky procent. Průměrný výnos z IPO obchodovaných přes Freedom24 činil po konci lock-up období ke 4. červnu 2021 70 %. Mezi výrazné prvotní nabídky poslední doby patří společnosti jako Airbnb (nárůst 189 %) nebo Unity Software (203 %). Zatímco dříve měli k IPO přístup pouze největší investoři s několika miliony dolarů, Freedom24 snížilo hranici pro účast na 2 000 dolarů.

První příležitost pro Čechy

Aktuálně mají uživatelé možnost přihlásit se například ke slibné IPO investiční aplikace Robinhood. Tato investiční platforma ze Spojených států s 13 miliony uživatelů očekává dle časopisu Forbes letos tržby ve výši 700 milionů dolarů. To představuje meziroční nárust o 250 %. Robinhood podalo v březnu 2021 žádost o soukromé IPO, přičemž její odhadovaná hodnota by se mohla vyšplhat až na 40 miliard dolarů.

Jak začít?

K platformě Freedom24 mají uživatelé přístup přes webové rozhraní či bezplatnou mobilní aplikaci. Registrace trvá 15 minut a klient může začít obchodovat hned po online ověření elektronickým podpisem.

APP STORE: https://apps.apple.com/app/id1498916771

OBCHOD PLAY: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tradernet.freedom24app

O Freedom Finance

Freedom Finance Europe Ltd, aktivní člen Asociace finančních trhů v Evropě (AFME), je evropskou dceřinou společností Freedom Holding Corp. Prostřednictvím obchodní platformy Freedom24.com nabízí Freedom Finance přímý přístup k transakcím největších burz cenných papírů na americkém, evropském, ruském a asijském trhu. Kromě investic do akcií nabízí Freedom24 také přístup k IPO s vysokým růstovým potenciálem a úspěšně slouží investorům v 35 zemích.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pomoc Červeného kříže Sýrii soustředí na obnovu pomocí osiva a ovcí

Humanitární pomoc Sýrii se začíná soustředit na menší projekty, jejichž cílem je pomoci obyvatelům válkou zdevastované země pěstovat zemědělské plodiny, chovat ovce a najít si způsob obživy. Podle agentury Reuters to dnes řekl šéf Mezinárodní federace společností Červeného kříže a Červeného půlměsíce (IFRC) Jagan Chapagain.

Přímá humanitární pomoc Sýrii v podobě léků a potravin bude podle Chapagaina pokračovat. Doplnil, že je nutné přejít také k zajišťování nepřímé pomoci. "Chceme začít přecházet na podporu obživy," řekl v rozhovoru v Ženevě po návratu ze syrských měst Homs a Dúmá, jež byla povstaleckými baštami, ale dobyla je zpět vojska loajální k vládě prezidenta Bašára Asada.

Syrská občanská válka, kterou zažehlo potlačení prodemokratických demonstrací v roce 2011, si vyžádala statisíce obětí na životech a přiměla 11 milionů lidí, tedy zhruba polovinu populace, opustit domovy. Největší výzvou pro prezidenta Asada, kterému se podařilo obnovit kontrolu nad zhruba 70 procenty syrského území, je zdevastovaná ekonomika.

Někteří západní dárci ale nejsou ochotni financovat obnovu syrského území kontrolovaného Asadem. Ten minulý měsíc zvítězil ve volbách a získal čtvrtý mandát. Podle Západu však volby poznamenaly podvody.

Zdroj: ČTK
Další zprávy