Stehno větší než člověk. Ve Francii objevili obří kost dinosaura, váží půl tuny

ČTK ČTK
26. 7. 2019 11:50
Francouzští paleontologové našli gigantickou stehenní kost patřící býložravému dinosaurovi. Kost měří dva metry a váží půl tuny, pochází ze zvířete, které žilo před 140 miliony let.
Francouzští vědci objevili gigantickou dinosauří kost | Video: Reuters

Agentura Reuters dále informovala, že vědci za posledních devět let objevili na nalezišti v západní Francii mnoho pozůstatků sauropodů, dlouhokrkých a býložravých plazů, kteří byli na Zemi rozšířeni v pozdní juře. Mezi ně patří i nalezená stehenní kost.

"Jedná se o významný nález. Byl jsem velmi překvapen, v jak dobrém stavu se stehenní kost zachovala," řekl Ronan Allain, paleontolog z pařížského přírodopisného muzea. Podle něj zvíře vážilo 40 až 50 tun.

Allain uvedl, že vědci na nalezišti vykopali přes 7500 fosilií, které patřily více než 40 různým druhům. To z místa poblíž města Cognac dělá jedno z největších nalezišť v Evropě.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Boeing kvůli počasí opět odložil zkušební let letounu 777X

Americká strojírenská společnost Boeing v pátek stejně jako ve čtvrtek odložila zkušební let svého širokotrupého letounu 777X kvůli špatnému počasí. Oznámila to firma. Dodala, že se o let znovu pokusí v sobotu v 19:00 SEČ.

Zkušební let stroje 777X se měl původně uskutečnit již loni v létě, Boeing ho ale odložil a zdůvodnil to problémy s křídly, softwarem a dodávkami motorů firmy General Electric.

Zdroj: ČTK
Další zprávy