Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

Fotovoltaika pro rodinné domy s nejvyšší spolehlivostí a kvalitou

komerční článek
19. 5. 2023 10:55
Mít na střeše solární panely je nejen moderní, ale především ekonomické. Spolu se zvyšujícími se cenami energií zájemců o ně loni výrazně přibylo. Trend přetrvává a firmám instalujícím fotovoltaiku se daří.
Foto: Arpeg.cz

Mnohé z nich však vznikly právě s cílem se na této vlně popularity svést. Takovým byste se měli raději vyhnout. Nekvalitní provedení s sebou totiž nese riziko kratší životnosti panelů i častějších oprav.

Na nutnost nevybírat si realizátora fotovoltaiky pouze podle ceny upozorňuje i společnost APREG (ARP ELEKTRO GROUP s.r.o.). Sama je na trhu dlouhé roky a má za sebou téměř 4 000 realizovaných FVE. Pracuje rychle, přesto pečlivě. Hlavně ale nabídne takové služby, kterých se všude nedočkáte.

Foto: Arpeg.cz

Proč je fotovoltaika tak populární?

Lákají především úspory na energiích. V prvních letech jich sice nedosáhnete, protože budete vyrovnávat počáteční investici, nicméně návratnost může být dost rychlá. Obzvlášť s vysokými cenami energií. Fotovoltaika pro firmy i rodinné domy se rozhodně vyplatí. Navíc vás pak může hřát u srdce pocit, že trochu ulevujete přírodě. Energie ze slunce je zelená a každý panel se počítá!

Také mýty, které se dříve šířily, jsou pomalu vyvracovány. Fotovoltaika pro rodinné domy není ničím nedosažitelným a může si ji pořídit opravdu většina lidí. Lze ji instalovat na jakýkoliv typ střechy kromě eternitových tašek. Řešení existuje pro všechny případy, používají se háky přichycené ke krovu, kotvy s gelem či samonosné konstrukce. Podmínkou dokonce není ani orientace střechy na jih. I na západně nebo východně orientované střeše se dá dosáhnout stejné efektivity, stačí mít panelů na střeše trochu více. Řešení se vždycky navrhuje na míru.

Dříve lidé bývali nedůvěřiví i k životnosti solárních panelů. Dnes už ale víme, že fotovoltaická elektrárna funguje s 80% účinností asi 20 až 25 let. Pak nepřestane fungovat, vše běží dál, jen výkon pozvolna klesá. I tak ale dokáže FVE sloužit ještě dalších 30 let. Za vašeho života tedy pravděpodobně panely nebudete muset měnit. Jednou si elektrárnu necháte vybudovat a máte ji napořád. I proto se vyplatí nechat si ji vybudovat od profesionálů, kteří své práci skutečně rozumí.

Nechte se přesvědčit zkušenostmi

Za firmou ARPEG stojí velký tým lidí, kteří se neustále vzdělávají. Díky tomu znají moderní technologie a aktuálně doporučované postupy. Těm skutečně rozumí. Vždyť dokonce i jednatelé firmy jsou zkušení elektrikáři, dobře si tedy dovedou představit, o čem budování fotovoltaické elektrárny je. Rovněž obchodní zástupci mají odborné znalosti. Nebudou vám tedy bezmyšlenkovitě nabízet něco, co ani sami nechápou. Jak o sobě ve firmě rádi říkají, jsou prostě elektrikáři, nikoliv prodejci nereálných představ.

Foto: Arpeg.cz

Spoustu referencí, především pro rodinné domy, si prohlédnete přímo na webu společnosti. U každého realizovaného projektu jsou uvedené informace o výkonu a počtu panelů, abyste si udělali představu. ARPEG instaluje solární panely po celé republice, každý den její týmy montují minimálně 3 fotovoltaické elektrárny.

Foto: Arpeg.cz

Podpisem smlouvy starosti končí

Jak dlouho trvá instalace FVE? Samotné panely a připojení se dají realizovat v rámci pár dnů, pokud se vše podaří dobře koordinovat, tak i za dva dny. První den pracuje tým střechařů, který na střechu připevní panely, druhý pak přijdou elektrikáři, kteří panely připojí ke střídači, baterii a domovním rozvodům. Celá fotovoltaika se však musí začít plánovat s předstihem. Technici si musí prohlédnout váš dům, zejména střechu a její orientaci. Proberou s vámi vaše představy o tom, na co se bude elektřina využívat, jakou máte spotřebu. Na základě toho vypočítají, jaký výkon elektrárny potřebujete a kolik panelů se bude na střechu instalovat. Navrhnou, kam se umístí střídač a baterie. Zařídí všechny formality včetně dotací. Na zákazníkovi už je pak pouze podepsat smlouvu. Tím pro něj vlastně veškeré starosti končí, od podpisu smlouvy se už o nic nestará. ARPEG zařídí žádost o připojení, revize i výměnu elektroměru.

Získejte až 205 000 Kč v rámci dotace

Řada firem budujících fotovoltaické elektrárny nabízí pomoc s vyřízením dotace. Která z nich vám ale smluvně garantuje proplacení dotace? ARPEG ano. S vyřizováním dotací pro své klienty má bohaté zkušenosti, jde o rutinní záležitost. Moc dobře zná podmínky, za kterých na dotaci dosáhnete, a s ohledem na ně vám elektrárnu navrhne. Z dotačního programu Nová zelená úsporám lze na FVE získat až 205 000 Kč. Díky tomu se cena fotovoltaiky rapidně sníží a návratnost prvotní investice zrychlí.

Jen ty nejkvalitnější komponenty

Některé firmy možná nabízí širokou paletu měničů, baterií a panelů. V ARPEG na to jdou jinak. Nabídka je omezená, ale zato si můžete být jistí, že každý prvek z ní byl pečlivě otestován a vyzkoušen. Firma používá pouze komponenty, s nimiž má vynikající zkušenosti a skvěle jim rozumí. Kvalitní součástky, na které je spolehnutí, jsou základem pro spolehlivý a výkonný fotovoltaický systém. Poruchovost takových součástek je minimální. Ostatně v ARPEG říkají, že chtějí montovat FVE, nikoliv jezdit po servisech. Když už se ale něco pokazí, co nejrychleji za vámi vyšlou posilu ze servisního střediska. Jelikož mají vlastní velkokapacitní sklad, dokážou velmi rychle nahradit poškozenou komponentu.

Foto: Arpeg.cz

Stejně pečlivě jako fotovoltaické elektrárny firma ARPEG montuje i tepelná čerpadla. Neváhejte se na ni obrátit, pokud je pro vás důležitá kvalita a dlouhá životnost.

 

Právě se děje

Další zprávy