Takové je Mělnicko z nebe. Výstava a kniha Milana Paprčky ukazuje krajinu i památky

Foto: Milan Paprčka
Foto
8. 12. 2018 14:40
Zajímavé letecké pohledy na region Mělnicka nabízí výstava leteckých fotografií, která je až do konce roku k vidění v Kulturním domě Vltava v Kralupech nad Vltavou. Vystavené snímky fotografa a pilota Milana Paprčky pochází z připravované knihy Mělnicko z nebe, která vyjde na jaře příštího roku.

"Na Mělnicku nalezneme celou řadu významných kulturních památek, ale i přírodních krás. Dvě největší řeky Labe a Vltava se spojují právě pod Mělníkem. Nyní se krásy Mělnicka ukážou díky leteckým fotografiím na unikátních pohledech shora," říká Blanka Imramovská z vydavatelství CBS, které připravuje vydání knihy. 

Vstup na výstavu v Kralupech nad Vltavou je zdarma a lze ji navštívit každý všední den od půl čtvrté odpoledne do osmi hodin večer, o víkendu pak od půl druhé do osmi. 

O výstavě

  • Kde: Kulturní dům Vltava, náměstí J. Seiferta 706, Kralupy nad Vltavou
    Kdy: do 31. prosince 2018
  • Otevírací doba: po-pá 15:30-20:00, so-ne 13:30-20:00
  • Vstupné: Zdarma
 

Právě se děje

před 20 minutami

USA mají možná druhý případ koronaviru, Japonsko už jej potvrdilo

U texaského studenta, který navštívil čínské velkoměsto Wu-chan, je podezření na napadení novým koronavirem. Pokud se podezření potvrdí, půjde od druhý případ napadení virem způsobujícím zápal plic ve Spojených státech. Druhý potvrzený případ hlásí podle agentury Kjódó Japonsko.

Univerzitní student je v Texasu léčen s onemocněním dýchacích cest a je izolován doma. Zároveň jsou u něj prováděny testy na nově objevený koronavirus, který už v Číně zabil 18 lidí, z toho 17 ve Wu-chanu, který je ohniskem epidemie. První případ nákazy v USA byl oznámen ve středu ve státě Washington.

Japonské ministerstvo zdravotnictví mezitím potvrdilo druhý případ nákazy. Jde o čtyřicátníka, který v neděli do Japonska přicestoval z Wu-chanu. Nyní je muž hospitalizován.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 42 minutami

Kvůli pádu muže do kolejiště večer nejelo metro na části linky B

Téměř čtyři hodiny nejezdilo ve čtvrtek večer metro mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B. Kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk, provoz se podařilo obnovit až necelou hodinu před půlnocí, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou metra nepřežil. Lidé v daném úseku museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté.

"Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Metro jezdilo bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B byl provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje, hlavně linky 3 a 5, či přestup z tramvají na linku metra C.

Zdroj: ČTK
Další zprávy