Takové je Mělnicko z nebe. Výstava a kniha Milana Paprčky ukazuje krajinu i památky

Takové je Mělnicko z nebe. Výstava a kniha Milana Paprčky ukazuje krajinu i památky
Kokořín (ukázka z knihy Mělnicko z nebe)
Kralupy nad Vltavou (ukázka z knihy Mělnicko z nebe)
Kralupy nad Vltavou (ukázka z knihy Mělnicko z nebe)
Mělník (ukázka z knihy Mělnicko z nebe)
Foto: Milan Paprčka
Foto
8. 12. 2018 14:40
Zajímavé letecké pohledy na region Mělnicka nabízí výstava leteckých fotografií, která je až do konce roku k vidění v Kulturním domě Vltava v Kralupech nad Vltavou. Vystavené snímky fotografa a pilota Milana Paprčky pochází z připravované knihy Mělnicko z nebe, která vyjde na jaře příštího roku.

"Na Mělnicku nalezneme celou řadu významných kulturních památek, ale i přírodních krás. Dvě největší řeky Labe a Vltava se spojují právě pod Mělníkem. Nyní se krásy Mělnicka ukážou díky leteckým fotografiím na unikátních pohledech shora," říká Blanka Imramovská z vydavatelství CBS, které připravuje vydání knihy. 

Vstup na výstavu v Kralupech nad Vltavou je zdarma a lze ji navštívit každý všední den od půl čtvrté odpoledne do osmi hodin večer, o víkendu pak od půl druhé do osmi. 

O výstavě

  • Kde: Kulturní dům Vltava, náměstí J. Seiferta 706, Kralupy nad Vltavou
    Kdy: do 31. prosince 2018
  • Otevírací doba: po-pá 15:30-20:00, so-ne 13:30-20:00
  • Vstupné: Zdarma
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy