Veselé fotky zvířat: Neslušné gesto želváka Terryho vyhrálo hlavní cenu

Veselé fotky zvířat: Neslušné gesto želváka Terryho vyhrálo hlavní cenu
Cena pro nejlepší sérii snímků: Daisy Gilardiniová (Kanada) - Medvěd, který si nevoněl.
Čestné uznání: Krisztina Scheeffová (Spojené království) - Vážně mi nechceš jednu dát?
Čestné uznání: Arthur Telle Thiemenn (Španělsko) - Smíšek
Čestné uznání: Luis Burgueño (Argentina) - Musel jsem zůstat dlouho v práci.
Foto: Comedy Wildlife Photography Awards 2020
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
2. 11. 2020 6:00
Mezinárodní fotografická soutěž Comedy Wildlife Photography Awards, o jejímž průběhu jsme průběžně informovali, zná letošní vítěze. Hlavní cenu a safari v keňské rezervaci Massai Mara vyhrál australský fotograf Mark Fitzpatrick se snímkem želvy, která vypadá, jako by do objektivu ukazovala vztyčený prostředník. Na ostatní vítězné snímky se můžete podívat ve fotogalerii.

V soutěži, jejímž cílem není jen ukazovat zábavné fotografie, ale také upozornit na nutnost ochrany přírody, se letos sešlo na sedm tisíc snímků od fotografů z celého světa. Porotci ovšem přiznávají, že snímek, který pořídil Mark Fitzpatrick, byl jejich jasným favoritem. Fotografie vznikla u pobřeží australského ostrova Lady Elliot. 

"Jsem nadšený a je to pro mě čest, že vyhrála moje fotografie," říká autor vítězného snímku. "Je úžasné vidět reakce lidí, Terry dokázal svým gestem lidi rozesmát a to je v tomto těžkém roce moc důležité. Navíc fotografie pomáhá šířit poselství soutěže o tom, že je důležité chránit přírodu," uvedl Mark Fitzpatrick. Za vítězný snímek dostal nejen možnost zúčastnit se safari v keňské rezervaci Massai Mara, ale také fotoaparát Nikon, fotografickou brašnu Think Tank a cenu ručně vyrobenou v tanzanském Wonder Workshopu.

Cenu diváků Affinity Photo People’s Choice Award získal maďarský fotograf Roland Kranitz za snímek "zpívajícího" sysla s názvem O sole mio. 

Soutěž Comedy Wildlife Photography Awards založili fotografové a ochránci přírody Paul Joynson-Hicks a Tom Sullam. Prostřednictvím pozitivních a zábavných obrázků zvířat upozorňují na nutnost zachovat rozmanitost divoké přírody, na nutnost chovat se zodpovědně k životnímu prostředí a zároveň také podporují nadaci Born Free pro ochranu divoce žijících zvířat. Pokud byste chtěli vědět o těchto snahách více, informace najdete na stránkách soutěže: www.comedywildlifephoto.com.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Lidovci nepůjdou do vlády se stranami, které podpoří manželství pro všechny

Lidovci budou požadovat záruky, že případná vládní koalice s jejich účastí neschválí manželství pro stejnopohlavní páry. V předvolebním rozhovoru pro Deník N to řekl předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. Pro lidovce by podle něj bylo nepřijatelné i to, aby jednotliví poslanci vládních stran hlasovali volně, a manželství pro všechny by tak mohlo projít hlasy z opozice. Nad Jurečkovým vyjádřením se pozastavili zástupci STAN a Pirátů.

Jednou z variant povolebního uspořádání je vznik vlády s účastí koalice Spolu, kterou s lidovci tvoří ODS a TOP 09, a koalice Pirátů a STAN. Záležet bude na výsledku sněmovních voleb, které se konají počátkem října.

Lidovci budou k manželství pro stejnopohlavní páry vyžadovat dohodu, že nebude schváleno s podporou vládních stran, vyplývá z Jurečkova vyjádření. "Já si neumím představit, že by KDU-ČSL byla ve vládě a vládní koaliční většina něco takového prohlasovala," řekl. "V ten okamžik by vládní koalice skončila," dodal. Může na tom ztroskotat i vytvoření vlády, podotkl. Jde podle něj o jednoznačnou prioritu lidovců, na které budou trvat.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Darida zůstal při výhře Herthy na lavičce, nezahrál si ani Zima

Fotbalisté Herthy Berlín po úvodních třech porážkách v německé lize podruhé za sebou vyhráli. Na domácím stadionu porazili v předehrávce 5. kola nováčka Fürth 2:1. Český záložník Vladimír Darida zůstal v týmu vítězů jen na lavičce.

V italské lize si zase nezahrál český reprezentační obránce David Zima, který jen přihlížel výhře FC Turín 1:0 v Sassuolu. Jediný gól utkání vstřelil v 83. minutě Chorvat Marko Pjaca.

Německá fotbalová liga - 5. kolo:

Hertha Berlín - Fürth 2:1 (61. Ekkelenkamp, 79. vlastní Bauer - 57. Hrgota z pen.).

Italská fotbalová liga - 4. kolo:

Sassuolo - FC Turín 0:1 (83. Pjaca).

Francouzská fotbalová liga - 6. kolo:

Štrasburk - Mety 3:0 (26. a 40. Diallo, 6. Ajorque z pen.).

Španělská fotbalová liga - 5. kolo:

Vigo - Cádiz 1:2 (65. Mina - 38. Lozano, 43. Espino).

Anglická fotbalová liga - 5. kolo:

Newcastle - Leeds 1:1 (44. Saint-Maximin - 13. Raphinha).

Další zprávy