Veselé fotky zvířat: Neslušné gesto želváka Terryho vyhrálo hlavní cenu

Veselé fotky zvířat: Neslušné gesto želváka Terryho vyhrálo hlavní cenu
Cena pro nejlepší sérii snímků: Daisy Gilardiniová (Kanada) - Medvěd, který si nevoněl.
Čestné uznání: Krisztina Scheeffová (Spojené království) - Vážně mi nechceš jednu dát?
Čestné uznání: Arthur Telle Thiemenn (Španělsko) - Smíšek
Čestné uznání: Luis Burgueño (Argentina) - Musel jsem zůstat dlouho v práci.
Foto: Comedy Wildlife Photography Awards 2020
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
2. 11. 2020 6:00
Mezinárodní fotografická soutěž Comedy Wildlife Photography Awards, o jejímž průběhu jsme průběžně informovali, zná letošní vítěze. Hlavní cenu a safari v keňské rezervaci Massai Mara vyhrál australský fotograf Mark Fitzpatrick se snímkem želvy, která vypadá, jako by do objektivu ukazovala vztyčený prostředník. Na ostatní vítězné snímky se můžete podívat ve fotogalerii.

V soutěži, jejímž cílem není jen ukazovat zábavné fotografie, ale také upozornit na nutnost ochrany přírody, se letos sešlo na sedm tisíc snímků od fotografů z celého světa. Porotci ovšem přiznávají, že snímek, který pořídil Mark Fitzpatrick, byl jejich jasným favoritem. Fotografie vznikla u pobřeží australského ostrova Lady Elliot. 

"Jsem nadšený a je to pro mě čest, že vyhrála moje fotografie," říká autor vítězného snímku. "Je úžasné vidět reakce lidí, Terry dokázal svým gestem lidi rozesmát a to je v tomto těžkém roce moc důležité. Navíc fotografie pomáhá šířit poselství soutěže o tom, že je důležité chránit přírodu," uvedl Mark Fitzpatrick. Za vítězný snímek dostal nejen možnost zúčastnit se safari v keňské rezervaci Massai Mara, ale také fotoaparát Nikon, fotografickou brašnu Think Tank a cenu ručně vyrobenou v tanzanském Wonder Workshopu.

Cenu diváků Affinity Photo People’s Choice Award získal maďarský fotograf Roland Kranitz za snímek "zpívajícího" sysla s názvem O sole mio. 

Soutěž Comedy Wildlife Photography Awards založili fotografové a ochránci přírody Paul Joynson-Hicks a Tom Sullam. Prostřednictvím pozitivních a zábavných obrázků zvířat upozorňují na nutnost zachovat rozmanitost divoké přírody, na nutnost chovat se zodpovědně k životnímu prostředí a zároveň také podporují nadaci Born Free pro ochranu divoce žijících zvířat. Pokud byste chtěli vědět o těchto snahách více, informace najdete na stránkách soutěže: www.comedywildlifephoto.com.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Na Floridě se zhroutila vícepodlažní budova, na místě jsou záchranáři

Na jižní Floridě se částečně zhroutila několikapodlažní budova. Zda v ní byli lidé a zda si incident vyžádal oběti, není v tuto chvíli podle televizní stanice CNN jasné. Na místě zasahují hasiči.

O zhroucení budovy v okrese Miami-Dade informovaly hasiči na twitteru. V tiskovém prohlášení pak uvedli, že na místě zasahuje přes 80 záchranných jednotek. Objekt se nacházel v městečku Surfside nedaleko Miami Beach. Podle lokální televize byla budova postavena v roce 1981.

Policie na twitteru zveřejnila snímek z místa. Na internetu se objevilo i video trosek budovy; jeho autor poznamenal, že byl ubytovaný v sousedním hotelu. "Jedna z těch obřích budov je pryč. Tady, hned vedle nás," uvedl s tím, že je to "šílené".

CNN se snaží získat komentář od místních hasičů a kanceláře starosty.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V červnu vzrostla důvěra v českou ekonomiku mezi spotřebiteli i podniky

Důvěra v českou ekonomiku v červnu opět stoupla, a to meziměsíčně o 4,3 bodu na 104 bodů. Potřetí v řadě přitom vzrostla důvěra spotřebitelů i podnikatelů. U spotřebitelů se zvýšila o 2,7 bodu na hodnotu 105,5 a mezi podnikateli o 4,6 bodu na 103,7 bodu, uvedl ve čtvrtek na webu Český statistický úřad. V podnikatelském prostředí se důvěra zvýšila ve všech odvětvích. V porovnání s loňským červnem jsou všechny hodnoty výrazně vyšší.

Zdroj: ČTK
Další zprávy