To nejlepší z ženské fotografie. Vítězné snímky z celosvětové soutěže Female in Focus

Foto: Female in Focus 2019
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
26. 9. 2019 8:59
Významným trendem v současné světové fotografii je odstranit nepoměr mezi ženami a muži, který se projevuje nejen ve fotosoutěžích, ale také v celém fotografickém odvětví. Žen se zde objevuje jen zhruba 20 procent. Aby ženy motivovala, vznikla nová mezinárodní soutěž Female in Focus. Ve fotogalerii u článku si můžete prohlédnout oceněné snímky z letošního ročníku.

Za zcela novou fotosoutěží Female in Focus (Zaostřeno na ženy) stojí magazín British Journal of Photography a společnost 1854 Media. 

"Cílem soutěže je odstranit genderovou nerovnost a pomoci v kariéře ženským fotografkám z celého světa," uvádějí organizátoři. Porota vybrala celkem 20 vítězných snímků (bez uvedení celkového pořadí) a dva fotoseriály. Oceněné fotografie budou vystaveny v New Yorku. 

British Journal of Photography je nejstarší doposud vydávaný fotografický časopis na světě. Vydává ho společnost 1854 Media.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Tipsarevič v posledním zápase kariéry odvrátil devět mečbolů

Srbský tenista Janko Tipsarevič bojoval ve čtvrtfinále ve Stockholmu o prodloužení kariéry přes tři hodiny a odvrátil devět mečbolů, nakonec ale Japonci Juičimu Sugitovi podlehl 2:6, 6:4 a 6:7. Pětatřicetiletý bělehradský rodák už dříve ohlásil, že turnaj ve švédské metropoli bude jeho posledním představením na ATP Tour.

"Kdybych si měl vybrat způsob, jak ukončit kariéru, bylo by to takhle - nechat na kurtu všechno. Tento okamžik si budu pamatovat do konce života," uvedl Tipsarevič po zápase, který oba tenisté končili v křečích.

Bývalý osmý hráč světového žebříčku odvrátil devět mečbolů v závěru třetího setu a vynutil si tie-break, v němž dokonce vedl 2:0. Sugita ale pěti body vývoj zkrácené hry otočil a vypracoval si desátý mečbol na 6:4, při němž Tipsarevič poslal bekhend za základní čáru.

Srbský tenista hrající v ochranných sportovních brýlích získal během kariéry čtyři tituly na ATP Tour a na dalších sedmi turnajích postoupil do finále. Dvakrát startoval na Turnaji mistrů a v roce 2010 byl členem vítězného srbského družstva v Davis Cupu.

Další zprávy