To nejlepší z ženské fotografie. Vítězné snímky z celosvětové soutěže Female in Focus

To nejlepší z ženské fotografie. Vítězné snímky z celosvětové soutěže Female in Focus
Erin Lubin - Pudlové (ocenění v kategorii Jednotlivý snímek)
Nancy Newberry - Strážci (ocenění v kategorii Jednotlivý snímek)
Charlotte Bergan - Skloněná (ocenění v kategorii Jednotlivý snímek)
Efrat Sela - Tel Aviv 2017 (ocenění v kategorii Jednotlivý snímek)
Foto: Female in Focus 2019
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
26. 9. 2019 8:59
Významným trendem v současné světové fotografii je odstranit nepoměr mezi ženami a muži, který se projevuje nejen ve fotosoutěžích, ale také v celém fotografickém odvětví. Žen se zde objevuje jen zhruba 20 procent. Aby ženy motivovala, vznikla nová mezinárodní soutěž Female in Focus. Ve fotogalerii u článku si můžete prohlédnout oceněné snímky z letošního ročníku.

Za zcela novou fotosoutěží Female in Focus (Zaostřeno na ženy) stojí magazín British Journal of Photography a společnost 1854 Media. 

"Cílem soutěže je odstranit genderovou nerovnost a pomoci v kariéře ženským fotografkám z celého světa," uvádějí organizátoři. Porota vybrala celkem 20 vítězných snímků (bez uvedení celkového pořadí) a dva fotoseriály. Oceněné fotografie budou vystaveny v New Yorku. 

British Journal of Photography je nejstarší doposud vydávaný fotografický časopis na světě. Vydává ho společnost 1854 Media.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hlavní vyjednavač pro brexit Barnier: Lhůta na dohodu o budoucích vztazích Británie s Evropskou unií je příliš krátká

Lhůta pro vyjednání dohody o budoucích vztazích Británie s Evropskou unií po brexitu je extrémně krátká. V projevu na univerzitě v severoirské metropoli Belfastu to řekl hlavní unijní vyjednavač pro brexit Michel Barnier. Británie opustí EU v pátek. Dohodu o budoucích vztazích by měli Londýn a Brusel vyjednat v následujícím přechodném období, které ovšem bude trvat jen do konce letošního roku.

Další zprávy