V pastelových barvách. Sport očima špičkových světových fotografů

V pastelových barvách. Sport očima špičkových světových fotografů
Ryan Miller: Mick Fanning ve vlnách poblíž australského Torquay.
Pastelové barvy mají zajímavé kouzlo a snímky špičkových sportovních fotografů z celého světa to jen potvrzují. Jejich záběry zachycují vypjaté sportovní okamžiky, akci a pohyb - a přesto zároveň vyzařují zvláštní klid Je to tak právě díky barevnému ladění. Fotoeditoři Red Bullu, kteří se na sportovní fotografii specializují, vybrali sérii takových snímků a prohlédnout si ji můžete v naší galerii. Tuto fotografii pořídil Jaanus Ree. Je na ní zachycen freerunner Dimitris Kyrsanidis, který skáče z kontejneru na kontejner v tureckém Istanbulu.
Michael Werlberger: Rogalista Seppi Salvenmoser se připravuje na přelet přes rakouskou horu Kitzbüheler Horn.
Frode Sandbech: Horský cyklista na Lofotech v období polární záře.
Foto: Miriam Lottes, Red Bull Content Pool
vot Foto, vot
28. 9. 2021 15:01
Pastelové barvy mají zajímavé kouzlo a snímky špičkových sportovních fotografů z celého světa to potvrzují. Jejich záběry zachycují vypjaté sportovní okamžiky, akci a pohyb - a přesto zároveň vyzařují zvláštní klid. Je to tak právě díky barevnému ladění. Fotoeditoři Red Bullu, kteří se na sportovní fotografii specializují, vybrali sérii takových snímků a prohlédnout si ji můžete v naší galerii.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 16 minutami

Senát na rozdíl od Sněmovny zpřístupní ve čtvrtek své sídlo veřejnosti

Při příležitosti státního svátku, který připomíná vznik samostatného československého státu v roce 1918, si lidé si budu moci prohlédnout Valdštejnský a Kolovratský palác v centru Prahy. Budou ale muset dodržovat protiepidemická opatření. Kancelář Senátu to uvedla na svém webu. Sněmovna na státní svátek 28. října zůstane uzavřena. Důvodem jsou podle informací tiskového odboru zejména pokračující oprava fasád sněmovních budov na Malostranském náměstí i nynější protikoronavirová opatření.

Sídlo Senátu bude otevřeno od 9:00 do 16:00. Ve Valdštejnském paláci si budou moci návštěvníci prohlédnout nejkrásnější historické prostory, mezi něž patří Rytířská síň, Audienční síň nebo Mytologická chodba. Podívat se budou moci také do jednacího sálu, kde dříve byly ustájeni koně vévody Albrechta z Valdštejna a kde nyní senátoři schvalují zákony. V Kolovratském paláci nahlédnou příchozí mimo jiné do Růžového a Zeleného salonku, kde zasedala prvorepubliková vláda.

Další zprávy