Colours of Ostrava a spousta silných osobností. Rok očima fotografa Jiřího Zerzoně

Colours of Ostrava a spousta silných osobností. Rok očima fotografa Jiřího Zerzoně
Ondřej Bank, jeden z našich nejúspěšnějších sjezdových lyžařů a zakladatel značky Vagus (4. prosince 2023).
...
Závěrečný den Colours of Ostrava. Americký raper Macklemore (22. července 2023).
Ukázka z autorského kalendáře Jiřího Zerzoně pro rok 2024 (je jeho poděkováním klientům za spolupráci).
Foto: Jiří Zerzoň
vot dap Jiří Zerzoň, vot, dap
2. 1. 2024 9:36
Fotograf Jiří Zerzoň přináší ve svém přehledu snímků roku 2023 působivé záběry z hudebního festivalu Colours of Ostrava, ale i portréty řady osobností: například lyžaře a podnikatele Ondřeje Banka, živnostníka roku Ladislava Michalíka nebo šéfa společnosti OKD Romana Sikory. Práci Jiřího Zerzoně přibližuje další z dílů seriálu Fotky roku.

(8. díl seriálu) - Se snímky Jiřího Zerzoně se mohou čtenáři setkávat v různých titulech spadajících pod vydavatelství Economia - v Hospodářských novinách, na webu iHned.cz, v Aktuálně.cz i v týdeníku Ekonom. Pro nakladatelství Economia pracuje jako fotograf na volné noze od roku 2009. Zaměřuje se především na portrétní fotografii a na reportáže.

Seriál "Top foto" má na webu Aktuálně.cz už několikaletou tradici. Tentokrát  přichází pod novým názvem Fotky roku. Zatímco v předchozích letech začínal obvykle těmi nejlepšími zpravodajskými fotografiemi, které vznikly pro Aktuálně.cz, Hospodářské noviny, týdeník Ekonom a další projekty vydavatelství Economia, letos je to jinak.

Seriál zahájily v době vánočních svátků fotogalerie zaměřené spíše na lehčí lifestylová témata. Ty zaměřené na zpravodajství, reportáž a dokument jsme se rozhodli zařadit až v době na přelomu starého a nového roku.

Cílem seriálu Fotky roku je nejen připomenout zajímavé události, ale také ocenit práci fotografů a ukázat, jak výborné snímky během jednoho roku vytvoří. Fotografové mají při jejich volbě zcela volnou ruku, jde o jejich autorský výběr. 

O autorovi snímků:

Jiří Zerzoň (52) pracuje jako fotograf na volné noze od roku 2000. Zaměřuje se na průmyslovou, reportážní a portrétní fotografii. Externě spolupracuje se celostátními a regionálními deníky, časopisy, soukromými i státními institucemi, PR a reklamními agenturami. Mezi jeho klienty patří například Hospodářské noviny, MF Dnes, Moravskoslezský deník, Forbes, nakladatelství Vltava Labe Media, Česká televize, Divadlo Petra Bezruče a další. Jeho práci můžete sledovat zde:
Web: www.zerzon.cz
Instagram: instagram.com/jirizerzon_fotograf/
Facebook: facebook.com/profile.php?id=100063552363413

Všechny dosud vydané díly seriálu Fotky roku najdete na adrese: magazin.aktualne.cz/foto.

 

Právě se děje

Další zprávy