Top foto 2020: Fanoušci na žebřících a protest proti rouškám očima Radka Vebra

Top foto 2020: Fanoušci na žebřících a protest proti rouškám očima Radka Vebra
DJ hraje za oknem pražského obchodu Never Enough během jarního lockdownu. Hudební vystoupení byla přenášena online.
Mikuláš Minář pro rozhovor v Hospodářských novinách.
Při demonstraci na náměstí Republiky si někteří lidé zakrývali ústa a nos taškami místo roušek.
Netradiční drive-thru Mikuláš v podání souboru Cirk La Putyka v Holešovické tržnici v prostoru Jatka78.
Foto: Radek Vebr
Magazín vot dap Magazín, vot, dap
3. 1. 2021 8:15
Fanoušci Bohemians Praha 1905, kteří využili nízkého oplocení stadionu a našli si cestu, jak naživo vidět domácí zápasy svého klubu, snímky z koncertu kapely Mandrage nebo potyčky mezi antirouškaři a policií. To jsou některé ze snímků, které fotograf Radek Vebr zařadil do svého výběru nejlepších záběrů roku v osmém díle seriálu Top foto 2020.

(8. díl seriálu) - V předchozích dílech seriálu jsme představili řadu fotografů, jejichž snímky jste mohli celý rok vídat na Aktuálně.cz, v Hospodářských novinách, Respektu a dalších titulech vydavatelství Economia. Dnes vybral to nejlepší ze svých fotografií uplynulého roku Radek Vebr, který pracuje převážně pro Hospodářské noviny. Jeho další snímky najdete například na webu www. radekvebr.com nebo na Instagramu (@radekvebr).

 

Právě se děje

před 17 minutami

Záchranáři v Číně vysvobodili prvního ze zavalených horníků

Záchranáři vysvobodili prvního z čínských horníků, které před dvěma týdny ve zlatém dole uvěznila exploze. Muž byl bez prodlení převezen do nemocnice na ošetření. S odvoláním na čínská státní média o tom informovaly zahraniční agentury.

Horník byl podle čínské státní televize CCTV "extrémně zesláblý". Na záběrech záchranáři vyčerpaného muže s černou páskou přes oči a zabaleného v dece vyzvedli z dolu a předali ošetřovatelům.

Neštěstí se stalo 10. ledna ve zlatém dole nedaleko města Jen-tchaj v provincii Šan-tung na východě země. V podzemní pasti, více než 600 metrů od vstupu do šachty, uvízlo 22 lidí. Výbuch vážně poškodil přístup na dno dolu a komunikační kabely. Záchranáři ale tento týden zaslechli údery do potrubí, jimiž část horníků dala najevo, že jsou stále naživu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy