Top foto 2020: Fanoušci na žebřících a protest proti rouškám očima Radka Vebra

Top foto 2020: Fanoušci na žebřících a protest proti rouškám očima Radka Vebra
DJ hraje za oknem pražského obchodu Never Enough během jarního lockdownu. Hudební vystoupení byla přenášena online.
Mikuláš Minář pro rozhovor v Hospodářských novinách.
Při demonstraci na náměstí Republiky si někteří lidé zakrývali ústa a nos taškami místo roušek.
Netradiční drive-thru Mikuláš v podání souboru Cirk La Putyka v Holešovické tržnici v prostoru Jatka78.
Foto: Radek Vebr
Magazín vot dap Magazín, vot, dap
3. 1. 2021 8:15
Fanoušci Bohemians Praha 1905, kteří využili nízkého oplocení stadionu a našli si cestu, jak naživo vidět domácí zápasy svého klubu, snímky z koncertu kapely Mandrage nebo potyčky mezi antirouškaři a policií. To jsou některé ze snímků, které fotograf Radek Vebr zařadil do svého výběru nejlepších záběrů roku v osmém díle seriálu Top foto 2020.

(8. díl seriálu) - V předchozích dílech seriálu jsme představili řadu fotografů, jejichž snímky jste mohli celý rok vídat na Aktuálně.cz, v Hospodářských novinách, Respektu a dalších titulech vydavatelství Economia. Dnes vybral to nejlepší ze svých fotografií uplynulého roku Radek Vebr, který pracuje převážně pro Hospodářské noviny. Jeho další snímky najdete například na webu www. radekvebr.com nebo na Instagramu (@radekvebr).

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Havlíček: Vláda chce přispět na zvýšené ceny energií 800 000 domácností

Vláda chce pomocí takzvaných energetických šeků přispět na výdaje za zdražující se elektřinu zhruba 800 000 nízkopříjmových rodin. Zaplatit jim plánuje kolem poloviny částky za zvýšené náklady. Vyplácet by mohla začít již v listopadu, řekl dnes v pořadu České televize Otázky Václava Moravce ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). S nějakou formou podpory souhlasí i předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek či předseda klubu KDU-ČSL Jan Bartošek. Proti se naopak postavil předseda poslanců hnutí SPD Radim Fiala.

Krátkodobý plán na pomoc domácnostem potenciálně ohroženým energetickou chudobou bude podle Havlíčka hotový do několika týdnů. V říjnu by ho mohla schválit vláda, v listopadu by již stát mohl doručovat peníze lidem. Na počátku října se však v Česku uskuteční volby do Poslanecké sněmovny, po kterých se může složení kabinetu změnit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy