Top foto 2020: Prázdná Paříž i volby polského prezidenta očima Matěje Stránského

Top foto 2020: Prázdná Paříž i volby polského prezidenta očima Matěje Stránského
Divocí koně, Milovice, červen 2020.
Kurz otužování, Wim Hofova metoda, Tábor, květen 2020.
Raper Yzomandias, únor 2020.
Tiskovka k uzavření elektrárny Prunéřov I, červen 2020.
Foto: Matěj Stránský / Týdeník Respekt
Podle fotografa časopisu Respekt Matěje Stránského nebyl rok 2020 z pracovního hlediska příliš jiný než ty předchozí. "Fotografů se home office zase tolik netýká," vysvětluje. Ve výběru jeho snímků roku najdete portrét zpěváka Tomáše Kluse, snímky z prezidentských voleb v Polsku i záběry z prázdné koronavirové Paříže.

(Pátý díl seriálu) - V seriálu Top foto 2020 představují své snímky roku fotografové pracující pro Aktuálně.cz, Hospodářské noviny či Respekt z vydavatelství Economia. V tomto díle je to fotograf Respektu Matěj Stránský.

"Zajímavé bylo samozřejmě v březnu vidět pár dnů prázdnou Prahu. Bavila mě cesta s kolegou Tomášem Brolíkem podél pobřeží Severního moře - do speciálu Respektu jsme připravovali reportáž o vlivu klimatických změn na tamní život. A pak také cesta se stejným kolegou do Polska před druhým kolem prezidentských voleb," říká Stránský.

O autorovi snímků:

Matěj Stránský absolvoval ITF v Opavě a žurnalistiku v Praze. Dva roky studoval fotografii na Université Paris 8. S Respektem spolupracuje od roku 2001, od září 2007 jako stálý fotograf. Získal ocenění na soutěžích Czech Press Photo a Mio Photo Award.

Instagram: @matej_str

 

Právě se děje

Další zprávy