Top foto 2020: Dealeři roušek a pražský primátor jako rytíř Jedi očima Lukáše Bíby

Top foto 2020: Dealeři roušek a pražský primátor jako rytíř Jedi očima Lukáše Bíby
Cirk La Putka - Bubliny, 30. říjen 2020.
TGM, 27. březen 2020.
Bohemians 1905 - sektor štafle, 7. červenec 2020.
Muž v masce v tramvaji, 27. duben 2020.
Foto: Lukáš Bíba
Magazín vot dap Magazín, vot, dap
5. 1. 2021 15:59
Jak viděl uplynulý rok vítěz Czech Press Photo 2019 Lukáš Bíba? Byl pro něj kvůli koronaviru náročný, asi jako pro všechny. "Od prvních dnů jsem dokumentoval každodenní život, prázdné ulice Prahy a postupně jsem přešel na focení v nemocnicích, kterému jsem se ve větší míře věnoval hlavně na podzim," říká fotograf v závěrečném díle seriálu Top foto 2020. 

(10. díl seriálu) - V předchozích dílech seriálu jsme představili řadu fotografů, jejichž snímky jste mohli celý rok vídat na Aktuálně.cz, v Hospodářských novinách, Respektu a dalších titulech vydavatelství Economia. Dnes vybral to nejlepší ze svých fotografií uplynulého roku Lukáš Bíba, který fotografuje pro Aktuálně.cz, Hospodářské noviny a další tituly Economie. Jeho další snímky najdete například na Instagramu (@lukasbiba).

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy