Top foto 2020: Všechno časem zevšední, i korona, říká fotograf Honza Mudra

Top foto 2020: Všechno časem zevšední, i korona, říká fotograf Honza Mudra
Konečně jsem mohl kouřit i při fotografování. Režisér Viktor Tauš na snímku pro časopis EGO.
Jedna fotografie ze seriálu snímků pořízeného k tématu Martina Bibena o suchu. Pro Hospodářské noviny (13. 5. 2020, Vodní nádrž Vranov).
Dvojportrét z předpremiéry filmu V síti. Vít Klusák a herečky Tereza Těžká a Sabina Dlouhá na fotografii pro Aktuálně.cz.
Začátek uplynulého roku a nástup pandemie byl pro fotografa Honzu Mudru fascinující. Nejvíce však vzpomíná na cestu vládním speciálem do Bratislavy a na práci na seriálu o suchu v České republice. Na jeho snímky roku se můžete podívat v sedmém dílu seriálu Top foto 2020. "Kdyby nebyla koronakrize, nikdy bych tuto fotografii do výběru nedal. Dnes jde o fascinující pohled na plné ochozy koncertu operního pěvce Adama Plachetky v O2 aréně," říká fotograf. (16. 1. 2020, Praha).
Foto: Honza Mudra
Magazín vot dap Magazín, vot, dap
2. 1. 2021 8:15
Začátek uplynulého roku a nástup pandemie byl pro fotografa Honzu Mudru fascinující. Nejvíce však vzpomíná na cestu vládním speciálem do Bratislavy a na práci na seriálu o suchu v České republice. Na jeho snímky roku se můžete podívat v sedmém dílu seriálu Top foto 2020.

(Sedmý díl seriálu) - "Z fotografického hlediska to byl zajímavý rok, a to hlavně pro dokumentární a reportážní fotografy. Pro mě osobně byl fascinující začátek koronakrize. Vše bylo zcela nové, neokoukané, originální. Postupem času ten pohled zevšedněl a dnes už beru prázdné ulice nebo originální roušky jako přirozenou součást našich životů," vysvětluje fotograf Honza Mudra. "Proto mě to už neláká fotografovat tolik jako na začátku," dodává.

V uplynulém roce ho potěšila příležitost letět se senátorem Milošem Vystrčilem ve vládním speciálu do Bratislavy. "Přece jenom do tohoto letounu nevstoupí normální smrtelník běžně," říká. Hodně jej také bavila práce s novinářem Martinem Bibenem na seriálu o suchu v České republice. "Viděli jsme spoustu krásných míst, ale také čirou realitu - jak to u nás vypadá s hospodařením s vodou," uvádí. 

O autorovi snímků:

Honza Mudra (*1984) je volný fotograf a grafický designér. Ve fotografii se specializuje především na sport a dokument. Vystudoval sklářství a poté také fotografii. V minulosti pracoval například jako asistent fotografa Davida Krause nebo jako grafik v časopisech a reklamních agenturách i jako průvodce v Paříži. Fotografoval například pro Českou basketbalovou asociaci, Runczech nebo pro biatlonovou reprezentaci. Nyní jeho snímky najdete v mnoha českých médiích, včetně Aktuálně.cz, Hospodářských novin nebo časopisů Ekonom, Ego! a Marketing a média.

Web: mudrajan.wixsite.com/mudra
Instagram: instagram.com/honzamudra203

 

Právě se děje

Další zprávy