Top foto 2019: Matej Slávik vybírá snímky roku, od portrétu Jana Svěráka až po brexit

Top foto 2019: Matej Slávik vybírá snímky roku, od portrétu Jana Svěráka až po brexit
Na závěr pak trochu jiný pohled na protestní shromáždění organizované spolkem Milion chvilek pro demokracii na pražské Letné.
A magazín Ego! ještě jednou - tentokrát mě zavedl k filmaři a spisovateli Janu Svěrákovi.
K naší práci patří i fotografování na kulturních událostech. Toto je snímek z výborného koncertu izraelského jazzového muzikanta Avishaie Cohena.
Začátkem roku 2019 jsem se pro Hospodářské noviny a internetový deník Aktuálně.cz věnoval politickému klání o prezidentský post na mém rodném Slovensku. V průběhu volební kampaně se jako klidná síla do popředí začala probojovávat nezávislá kandidátka Zuzana Čaputová.
Foto: Matej Slávik
Tomáš Vocelka Matej Slávik, Tomáš Vocelka
3. 1. 2020 14:56
Seriál Top foto 2019 v uplynulých dnech představil fotografy pracující pro Aktuálně.cz a pro vydavatelství Economia. V závěrečném 10. dílu vybírá své snímky roku vedoucí fotooddělení Hospodářských novin Matej Slávik. Před jeho objektivem se objevila slovenská prezidentka Čaputová, režisér Svěrák, ale také děti na letních táborech nebo odpůrci brexitu v Londýně.

(10. díl seriálu) - Pro většinu novinářů a fotožurnalistů je jejich práce zároveň i koníčkem. Rozhodli jsme se, že požádáme fotografy, kteří pracují pro Aktuálně.cz a pro další tituly nakladatelství Economia, aby na přelomu roku sami představili snímky, které jim minulý rok dělaly radost.

Vzniklo deset zajímavých fotogalerií. Jejich autory jsou hlavní fotograf Aktuálně.cz Jakub Plíhal, vítěz Czech Press Photo Lukáš Bíba, Tomáš Vocelka, Libor Fojtík, Václav Vašků, Honza Mudra, Milan Bureš, Radek Vebr, Lukáš Oujeský a Matej Slávik.

Někteří z fotografů do svých galerií přidali i ukázky ze své volné tvorby, do které se pouštějí jen pro radost z fotografování. Seriál uzavíráme snímky vedoucího fotooddělení Hospodářských novin Mateje Slávika.

Odkazy na předchozí díly seriálu najdete pod textem.

 

Právě se děje

Další zprávy