Sony představilo nové prémiové modely: bezzrcadlovku A6500 a pátou generaci kompaktu RX100

Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
6. 10. 2016 18:01
Sony přichází se dvěma novými fotoaparáty, které jsou určeny především pokročilým fotoamatérům. Ještě tak vyostřuje konkurenci, která panuje mezi prémiovými přístroji na pomezí amatérské a profesionální třídy. Jedním z nových modelů je bezzrcadlovka Sony Alpha 6500, druhým pak pátá generace velmi populárního kompaktu RX 100.
Sony A 6500, nová vlajková loď firmy mezi bezzrcadlovkami s APS-C snímačem.
Sony A 6500, nová vlajková loď firmy mezi bezzrcadlovkami s APS-C snímačem. | Foto: Sony

Model A6500, který se stane novou vlajkovou lodí mezi APS-C bezzrcadlovkami této firmy, by měl nahradit předchozí typ 6300. Kompakt RX 100 V nahradí samozřejmě předchozí verzi IV.

Sony A6500 má stejný systém automatického zaostřování jako její předchůdce, stejně tak jako 425 zaostřovacích bodů. Dokáže vyfotit až 11 snímků za sekundu a přitom průběžně zaostřovat. Navíc je fotoaparát vybaven pětiosou stabilizací. Ta umožní až o pět stupňů prodloužit expozici, kterou lze ještě bez rozmazání pořídit z ruky, bez stativu.

Tělo fotoaparátu Sony A6500 je vyrobeno z hořčíkové slitiny.
Tělo fotoaparátu Sony A6500 je vyrobeno z hořčíkové slitiny. | Foto: Sony

Displej nového fotoaparátu je dotykový a při zaostřování přes hledáček může fungovat jako touchpad, kterým fotograf přesně vybere místo, na které chce zaostřit.

Přistroj dokáže pořizovat video v profesionální kvalitě 4K, má možnost natáčet zrychlené a zpomalené sekvence.

Podle Sony se do nového modelu, který má tělo z hořčíkové slitiny, přenáší řada funkcí z plnoformátového modelu Alpha 7 II. Podle informací od Sony má tělo fotoaparátu stát zhruba 1700 eur, orientačně tedy mezi 47 až 50 tisíci korunami. Na trh se má v Evropě dostat v prosinci.

RX 100 dostalo kromě mnoha jiných inovací i nový snímač

Kompakt RX 100 dostal ve své páté generaci nový snímač (opět jednopalcový). Nabídne automatické zaostření za 0,05 sekundy. Je to stejná hodnota jako u bezzrcadlovky Sony A6500.

Nový kompakt Sony RX 100 V.
Nový kompakt Sony RX 100 V. | Foto: Sony

Zaostřovacích bodů je u tohoto přístroje 315 a pokrývají pětašedesát procent hledáčku. Umí fotit rychlostí až 24 snímků za sekundu.
Kompakt je vybaven objektivem ZEISS Vario-Sonnar T* 24-70mm o světelnosti f/1.8 až f/2.8. Video je samozřejmě také v kvalitě 4K. Na trh se dostane v listopadu, cena pro Evropu byla stanovena na 1200 eur (kolem 33 tisíc korun).

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Spojené státy rozšířily sankce proti Kubě

Nově na sankční seznam zařadily tamní policejní síly a jejich velení. Podle agentury AP chce administrativa prezidenta Bidena zvýšit tlak na kubánské vedení poté, co Havana začátkem měsíce násilně potlačila největší protivládní demonstrace v zemi za posledních více než 25 let.

Další zprávy