reklama
 
 

Konec selfie tyčí? Nahradí je malé drony zabudované do krytu na mobil, tvrdí Izraelci

30. 1. 2017 10:17
Tenký dron se umístí do krytu mobilu. Umí mnohem víc než selfie tyč | Video: Reuters |  02:24
Představte si, že turisté na Karlově mostě přestanou mávat selfie tyčkami a místo toho jim kolem hlavy budou bzučet malé fotografické drony. Není to až tak velké sci-fi, jak by se mohlo na první pohled zdát. Izraelská firma Selfly už takový dron má – a věří, že o něj bude velký zájem.

Mini dron izraelské firmy Selfly je vyroben tak, že se skryje do pouzdra na mobil. Člověk ho tedy může nosit stále s sebou. A pokud potřebuje pořídit selfie, prostě sundá pouzdro, rozloží ho a lehce vyhodí malou létající kameru do vzduchu.

Dron je autonomní, ve vzduchu se udržuje sám. Majitel má jedinou starost – nasměrovat ho tam, kam potřebuje, a pak pořídit co nejlepší fotku, případně video. Podle výrobce, který na svůj vynález celkem snadno sehnal požadovanou sumu díky příspěvkům od fanoušků na serveru Kickstarter, vydrží dron ve vzduchu na jedno nabití zhruba pět minut.

Izraelští vývojáři nejsou jediní, kteří pracují na malém selfie dronu zabudovaném v krytu na mobil. Už před nimi na podobný projekt získala peníze například firma AirSelfie.

autoři: Reuters, vot | 30. 1. 2017 10:17

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama