Panasonic se připojil k válce bezzrcadlovek, představil nové modely S1 a S1R

Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
25. 9. 2018 14:41
Panasonic se připojil k tažení výrobců fotoaparátů, kteří se chtějí poprat o rozvíjející se trh profesionálních plnoformátových bezzrcadlovek. Spojil přitom své síly v alianci s firmami Leica a Sigma.
Žhavá novinka z letošního veletrhu Photokina. Profesionální plnoformátová bezzrcadlovka od Panasonicu (Lumix S1R).
Žhavá novinka z letošního veletrhu Photokina. Profesionální plnoformátová bezzrcadlovka od Panasonicu (Lumix S1R). | Foto: Tomáš Vocelka

Největší evropský veletrh s fotografickou technikou, tedy Photokina v Kolíně nad Rýnem, zítra začíná a přinese řadu převratných novinek. Jednou z největších je ohromná vlna nových plnoformátových bezzrcadlovek. V segmentu, kde několik let figurovaly jen značky Leica a Sony, se letos nově objevuje Nikon, Canon a právě teď se přidal i Panasonic.

Panasonic Lumix S1R, jedna z největších novinek oznámených na letošním veletrhu Photokina.
Panasonic Lumix S1R, jedna z největších novinek oznámených na letošním veletrhu Photokina. | Foto: Tomáš Vocelka

V předvečer Photokiny představil dva nové profesionální fotoaparáty, a to modely S1 (se snímačem 24 megapixelů) a S1R (47 megapixelů). Přináší řadu zajímavých věcí, jednou z nejpozoruhodnějších je určitě duální stabilizace (obraz se stabilizuje v objektivu i na snímači v těle přístroje, obě stabilizace spolupracují).

Nové fotoaparáty by se měly objevit na trhu příští rok na jaře. Objektivy se na tělo budou upevňovat pomocí bajonetu L, na kterém budou spolupracovat firmy Panasonic, Leica a Sigma.

Začíná tak velký boj o trh, na kterém zatím dominuje Sony.

Panasonic Lumix S1R, jedna z největších novinek oznámených na letošním veletrhu Photokina.
Panasonic Lumix S1R, jedna z největších novinek oznámených na letošním veletrhu Photokina. | Foto: Tomáš Vocelka
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Třináctku zadržených kvůli loňské smrti 39 Vietnamců, jejichž těla se našla v kontejneru u Londýna, obvinili

Třináct osob, které byly ve Francii zadrženy v souvislosti s loňskou smrtí 39 vietnamských migrantů, jejichž těla byla nalezena v Británii, bylo obviněno z organizovaného pašování lidí, napomáhání při vstupu na území a ze zločinného spolčení. Šest z nich bylo obviněno z neúmyslného zabití. Dvanáct ze zadržených je ve vazbě, poslední se nachází pod soudním dohledem. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na soudní zdroj. Těla migrantů se našla loni v říjnu v chladírenském kontejneru nedaleko Londýna.

Obvinění jsou převážně Vietnamci a Francouzi. Zadrženi byli v úterý na různých místech v okolí Paříže. Ve stejnou dobu zatkla policie v Belgii v souvislosti se smrtí vietnamských migrantů dalších 13 lidí. Mezinárodní operaci koordinovala agentura EU pro justiční spolupráci Eurojust a policejní agentura Europol.

Loni 23. října byla v chladírenském kontejneru v průmyslové zóně na východ od Londýna objevena těla 31 mužů a osmi žen, dvěma z obětí bylo pouhých 15 let.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Policie pokračuje na Mělnicku v pátrání po čtyřměsíčním chlapci

Policie pokračuje v pátrání po čtyřměsíčním chlapci, který se v pátek večer ztratil své matce i s kočárkem v zámeckém parku v Hoříně na Mělnicku. Policie nemá nové poznatky, řekla policejní mluvčí Eva Hašlová. Chlapec má světlé vlasy a modré oči. Na sobě měl modré tričko s krátkým rukávem a teplé zelené dupačky na ramínka. Byl v šedém kočárku s černou spodní částí a hnědou rukojetí. Na místo dnes dorazí poříční oddíl policie, který bude prohledávat okolní řeky. V blízkosti parku je soutok Labe a Vltavy. Policie chce na místě využít i dron.

"Do současné chvíle nemáme žádné nové poznatky a i dnes budeme pokračovat v pátrací akci po pohřešovaném miminku," řekla Hašlová. V pátek se do pátrací akce zapojily desítky policistů, hasiči, ale i vrtulník s termovizí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy