Panasonic se připojil k válce bezzrcadlovek, představil nové modely S1 a S1R

Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
25. 9. 2018 14:41
Panasonic se připojil k tažení výrobců fotoaparátů, kteří se chtějí poprat o rozvíjející se trh profesionálních plnoformátových bezzrcadlovek. Spojil přitom své síly v alianci s firmami Leica a Sigma.
Žhavá novinka z letošního veletrhu Photokina. Profesionální plnoformátová bezzrcadlovka od Panasonicu (Lumix S1R).
Žhavá novinka z letošního veletrhu Photokina. Profesionální plnoformátová bezzrcadlovka od Panasonicu (Lumix S1R). | Foto: Tomáš Vocelka

Největší evropský veletrh s fotografickou technikou, tedy Photokina v Kolíně nad Rýnem, zítra začíná a přinese řadu převratných novinek. Jednou z největších je ohromná vlna nových plnoformátových bezzrcadlovek. V segmentu, kde několik let figurovaly jen značky Leica a Sony, se letos nově objevuje Nikon, Canon a právě teď se přidal i Panasonic.

Panasonic Lumix S1R, jedna z největších novinek oznámených na letošním veletrhu Photokina.
Panasonic Lumix S1R, jedna z největších novinek oznámených na letošním veletrhu Photokina. | Foto: Tomáš Vocelka

V předvečer Photokiny představil dva nové profesionální fotoaparáty, a to modely S1 (se snímačem 24 megapixelů) a S1R (47 megapixelů). Přináší řadu zajímavých věcí, jednou z nejpozoruhodnějších je určitě duální stabilizace (obraz se stabilizuje v objektivu i na snímači v těle přístroje, obě stabilizace spolupracují).

Nové fotoaparáty by se měly objevit na trhu příští rok na jaře. Objektivy se na tělo budou upevňovat pomocí bajonetu L, na kterém budou spolupracovat firmy Panasonic, Leica a Sigma.

Začíná tak velký boj o trh, na kterém zatím dominuje Sony.

Panasonic Lumix S1R, jedna z největších novinek oznámených na letošním veletrhu Photokina.
Panasonic Lumix S1R, jedna z největších novinek oznámených na letošním veletrhu Photokina. | Foto: Tomáš Vocelka
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Makedonská pohraniční stráž našla opuštěný kamion se 47 migranty

Hlídka pohraniční stráže Severní Makedonie objevila v blízkosti hranic s Bulharskem a Řeckem opuštěný kamion, v němž bylo pět desítek ilegálně cestujících migrantů.

Kamion, jehož řidič utekl, hlídka objevila v pátek pozdě večer. V nákladním prostoru tohoto vozidla se schovávalo 47 migrantů pocházejících z Afghánistánu, Pákistánu a Iráku, informovala policie.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Hokejový útočník Frk podepsal novou smlouvu s Los Angeles

Hokejový útočník Martin Frk podepsal novou dvouletou smlouvu s Los Angeles. Šestadvacetiletý hráč by si v příštích dvou letech měl v NHL vydělat celkem 1,45 milionu dolarů. Kings o tom informovali na svém oficiálním webu.

Odchovanec Karlových Varů zamířil do Los Angeles před sezonou, v předešlých letech působil v kanadsko-americké soutěži v organizaci Detroitu. Za Kings Frk zatím odehrál osm zápasů, vstřelil pět branek a přidal asistenci. Většinu sezony působil na farmě v týmu Ontario Reign v nižší AHL.

Frk působí v zámoří od roku 2010, po třech letech v juniorské soutěži QMJHL se snažil prosadit do kádru Detroitu, což se mu stabilně podařilo jen v sezoně 2017/18, kdy za Red Wings odehrál 68 utkání s bilancí jedenácti branek a čtrnácti asistencí. Většinu času strávil útočník s vyhlášenou tvrdou střelou na farmách v AHL a ECHL. Celkem zatím v NHL nastoupil k 108 utkáním (17+20).

Loni se rodák z Pelhřimova domluvil na smlouvě s Los Angeles, která mu v případě pobytu v NHL zajišťovala plat 700.000 dolarů. Podle nového kontraktu si mírně polepší, podle webu capfriendly.com má ale garantovaný stejný plat v NHL i AHL.

Další zprávy