Novinka na Instagramu. Kromě lidí už můžete sledovat i oblíbená témata (hashtagy)

Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
13. 12. 2017 15:02
Instagram přišel se zajímavým obohacením. Kromě toho, že lze sledovat jednotlivé lidi, je nově možné sledovat také oblíbené hashtagy. Firma novinku už nějakou dobu testovala u vybraných uživatelů. Teď na svém blogu oznámila, že ji oficiálně spouští a už ji budou moci využívat všichni.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

"Každý den miliony lidí označí své snímky nějakým relevantním hashtagem, který reprezentuje jeden z mnoha zájmů a vášní, kterými žijí lidé v naší komunitě. Abychom tyto posty udělali ještě přístupnější a aby bylo snadnější je nacházet, zavedli jsme možnost sledovat hashtagy," vysvětluje Instagram na svém blogu.

Když do vyhledávání vepíšete hashtag, objeví se modré tlačítko pro sledování. Vedle záložky se sledovanými lidmi se objeví nová záložka sledovaných hashtagů.
Když do vyhledávání vepíšete hashtag, objeví se modré tlačítko pro sledování. Vedle záložky se sledovanými lidmi se objeví nová záložka sledovaných hashtagů. | Foto: Tomáš Vocelka

Jakmile zapíšete do vyhledávání nějaký hashtag, objeví se nad výsledkem vyhledávání tlačítko "Sledovat". Pokud ho stisknete, začnou se příspěvky s tímto hashtagem objevovat na vašem Instagramu společně s příspěvky lidí, které sledujete. 

Stejně, jako na svém Instagramu najdete záložku, pod kterou máte všechny lidi, které sledujete, najdete tam nově i záložku se sledovanými hashtagy.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Richmond odstraní památníky konfederační armády, podle města jsou připomínkou rasismu

Město Richmond, někdejší hlavní město Konfederovaných států amerických, odstraní památníky připomínající konfederační armádu. Podle radnice města ve státě Virginie jsou tyto pomníky mnohými pokládány za symboly oslavování rasistického dědictví Spojených států.

Radnice v prohlášení oznámila, že starosta Levar Stoney "nařídil okamžité odstranění četných soch ve městě", včetně těch připomínajících konfederační historii. 

Odstraňování symbolů otrokářství navazuje na vlnu protestů proti rasové nerovnosti v USA. Manifestace proti rasismu a policejní brutalitě reagovaly na počínání bělošského strážníka, který neozbrojenému černochovi Floydovi při zatýkání v Minneapolisu několik minut klečel na krku a usmrtil jej.

Zdroj: ČTK
Další zprávy