Toto jsou nejlepší české fotky přírody pro rok 2021: Nominace na Czech Nature Photo

Toto jsou nejlepší české fotky přírody pro rok 2021: Nominace na Czech Nature Photo
Nominace v kategorii Zvířata v lidské péči: Matyáš Slavík - Vlčí láska
Nominace v kategorii Savci: Michal Stoklasa - Bratři
Nominace v kategorii Krajina: Tomáš Frolec - Passo Giau #2
Nominace v kategorii Zvířata v lidské péči: Roman Jaroš - Pozorovatel
Foto: Czech Nature Photo 2021
Foto
Aktualizováno 5. 4. 2021 18:01
Mezinárodní porota vybrala v jubilejním pátém ročníku soutěže Czech Nature Photo nominované snímky. Do soutěže se přihlásilo 267 autorů, kteří zaslali 2300 fotografií. Na všechny nominované fotografie se můžete podívat ve fotogalerii.

Vítězové jednotlivých kategorií budou oznámeni 4. května na slavnostním ceremoniálu v galerii Czech Photo Centre. Po ceremoniálu bude otevřena výstava oceněných a vybraných snímků. Vše se bude řídit aktuálními nařízeními vlády.

Novinkou letošního ročníku byla žákovská a juniorská soutěž, do které se přihlásilo 227 žáků základních a středních škol. Dále byla vyhlášena ve spolupráci se Zoo Praha kategorie Zvířata ve svém prostředí.

"Už více než rok plánujeme platformu pro vzdělávání dětí a mládeže v oblasti fotografie spojenou s programem ve školách. Ačkoliv pandemie školy uzavřela, vyhlásili jsme Czech Photo Junior při soutěži Czech Nature Photo. A jsme ohromeni. Více než dvě stovky dětí ve věku 6-18 let poslalo téměř tisíc kvalitních fotografií. Je vidět, že děti příroda zajímá a její osud jim není lhostejný," uvedla Veronika Souralová, ředitelka Czech Photo.

Odborná mezinárodní porota zasedala v galerii Czech Photo Centre 3. března pod vedením fotografa přírody Vladimíra Čecha ml. Společně s ním o nominacích rozhodovali izraelský wildlife fotograf Boaz Amidror, fotograf Václav Šilha, ředitel Národního parku Šumava Pavel Hubený a Petr Tureček ze společnosti Cewe.

"Letošní ročník byl ovlivněný pandemickou situací. Hodnocení probíhalo částečně formou osobní komunikace části porotců přímo v galerii a částečně pomocí on-line přenosů. I proto nám letos hodnocení všech kategorií zabralo devět hodin. Další důvody byly již čistě soutěžního charakteru - účast a konkurence byly obrovské a mnohdy jsme se jen těžko prodiskutovali ke třem nominovaným v jednotlivých kategoriích. Nutno ovšem zmínit, že s konečným verdiktem byla vždy celá porota spokojená a ve shodě," popisuje Vladimír Čech ml., předseda poroty pro ročník 2021.

Kompletní přehled nominací si můžete prohlédnout ve fotogalerii u tohoto článku. 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Porota shledala expolicistu Chauvina vinným ve všech třech bodech žaloby v případě vraždy a zabití Afroameričana Floyda. Verdikt přečetl soudce

Floyd zemřel loni v květnu poté, co mu běloch Chauvin devět a půl minuty klečel na krku, i když si Floyd stěžoval, že nemůže dýchat. Případ vyvolal celosvětové protesty proti rasismu, násilí a debatu o rasismu a postupech policie v USA.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
Další zprávy